Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 56

  • 38 225
  • 743
  •   1
Отговори
# 510
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Sad Изобщо не предполагах. Защо не ги записват? Заради направленията ли?
Да, точно затова. Мислят, че ще им искаме често направления. И изобщо, от всякакви такси сме освободени и проблемни сме им като цяло ...

# 511
  • София
  • Мнения: 109
Днес ходих за последния болничен от 180-те дни. Дамата на гишето ми обяснява много време, ма нещо беше изнервена и малко троснато й се получи, та да питам и Вас, дали правилно съм разбрала- като свършат, от онкото ми издават протокол, че все още ще се лекувам при тях, с него отивам в ТЕЛК, оттам ми дават друг протокол и с него се връщам в онкото за да ми дадат още болнични? И кога всъщност ще трябва да подавам документи за пенсия? Ще ме прощавате, ама нещо ме беше напекло и уж слушах внимателно, ама може и нещо да съм пропуснала.....
10- на дни преди края на болничния, аз ходих при ЛЛ за направление, с него за протокол, при мен беше от хирург, на теб - от където ти издават болничния. С този протокол за София - на "Иларион Макариополски " 10 със заявление за ТЕЛК за продължаване временна нетрудоспособност. После чакаш 2-3 седмици, пращат писмо какви документи да носиш на коя дата и час и къде е ТЕЛКа. Моя беше в Онкото в Дървеница. Единия документ е т.нар. производствена характеристика. На мен ми отне много дни и много ходене - от работодателя и заверен в служба по трудова медицина. Другото е разни епикризи. От ТЕЛК разрешават 60 дни. Дават ти Решение за тях. Носиш го там, където ти пишат болничните и те ги издават на 2 пъти по 30, като за вторите 30 направление пак, за да ги издадат, така че по средата пак при ЛЛ. Ако са минали 30 дни от първото направление, може да се наложи още след Решението да ходиш междинно при ЛЛ. Цялото ходене ми включи около 10- 12 пъти обиколки на София по различни направления - за мен ЛЛ, Поликлиника, Иларион Макариополски, месторабота, след 2 дни пак месторабота за производствената характеристика, после Служба по трудова медицина, при мен е в Гоце Делчев, после ТЕЛК в Онкото, после ЛЛ , че изтекли 30 дни от направлението, после ЛКК и накрая с болничен до месторабота. УСПЕХ!

Последна редакция: пн, 24 юни 2019, 22:18 от Lamanche

# 512
  • Мнения: 3 971
Люба, само да добавя.. за пенсия се подава след като минеш цялото лечение и вече не си в болничен.

# 513
  • София
  • Мнения: 2 686
Благодаря ви! И за мен е много полезно, защото 180те дни ми изтичат следващия месец. ❤

# 514
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
В сряда и без това ще сме в Софиямед, ще запиша час и за хематолог. Ако д-р Спасова вече не работи там, ще го запиша при доц.Гигов.
В четвъртък бях при нея. Работи там, където обясних в сграда 2. Не знам колко и струва прегледа, но чувам, че и пари не взема често.

# 515
  • Мнения: X
Хора, честно.....това само докато го прочета и ми се зави свят  Rolling Eyes

# 516
  • Мнения: 1 344
Не съм влизала в темата, за да избегна нападки....Но сега като прочела  Ви, просто се разплаках....Без малко щяла съм да напиша, че се радвам, че в темата са се появили много нови никове, нови доброжелателни хора....Но то е обратното, за жалост....за голямо съжаление. Благодаря ви за разбирането, а и че Спирит е написала много благороден пост... Спирит, аз всеки разговор с хора, взаимоотношения обмислям, ако се виждам в грешките 
- давам заден /нещо, което в темата си направила и ти/. Това е показател на човешкото достойнство..,Митко, като почна да чете темата, това  ми е сякаш визитация: "Как е Митко, как е Al, нови прекрасни жени...." Искам да напиша на vania, че на операцията си в болница през 2010 г. съм била с една Карамфила, която не ми е давала да спя и ще я помня все. Тя е лежала заради метастази в костите. Била е 15 г. с тях . Много я намразих за дето по нощите е пускала телевизор. В Монтана в Била я видях седмица преди...Така че метастазите по костите се лекуват..Тя все ги лекува. Моята майка ми е казала, че често и грешат в диагнозата....Те като пише жената за блокчета....Не е  задължително да се повтори рак, да се разсее ...Аз съм в много добро здраве вече 10 г. Видяла съм сляпа жена днес...и толкова бях щастлива, че виждам...
Гърдата не е функциониращ орган и не се трогвам, че я няма ....Леди, нека някой от вашите да се разправя с баща ти. А ти се засили. Не знам, от какво зависи, но някой път рак просто неочаквано влиза в ремисия. Не допускам, че ще се разболея пак ...Тук имаме и стариците дето са по 35 г след рак ...без гърда...Няма място за страх ... нищо не се знае. Обичам ви!

# 517
  • София
  • Мнения: 2 686
Здравейте, от НОИ са правили проверка за присъствията на малкия в яслата. Трябва ли да се притеснявам за нещо? Откакто съм болнични той си е ходил, но е и боледувал, за което сме представяли бележки...

# 518
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Хора, честно.....това само докато го прочета и ми се зави свят  Rolling Eyes
За кое говориш, ==-=-=-=-= ?

# 519
  • Мнения: 53
Тинтири, могат да си правят проверки. Болничните се атакуват само съдебно. Това са болнични на различни хора, твоите и на детето. Има проблем само ако по грешка са ти издали болничен за гледане на дете, а ти в болничен по своята болест . Това е при оскъдното инфо, което си дала.

# 520
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Момичета, на някого от вас изписвали ли са Аримидекс? Тук се чудят какво да ми назначат вместо Тамоксифен и Летрозол. Не може хич без таблетки, страхувам се от знаете какво.

# 521
  • Мнения: X
Хора, честно.....това само докато го прочета и ми се зави свят  Rolling Eyes
За кое говориш, ==-=-=-=-= ?
За реда за продължаване на болничния.
Тинтири, не би трябвало да имат основание...Все пак болничните ти са за домашен режим, а ти не го нарушаваш дори и малкия да е болен- нали сте си били вкъщи.

# 522
  • София
  • Мнения: 2 686
Аз против нямам, нека си проверяват. Просто госпожата ме стресна сутринта, пита ме дали аз съм изискала проверка. Викам никаква проверка не съм изисквала. И се зачудих какво пък детето ми проверяват... Нямам болничен за него, докато аз съм в болничен. Както и да е, ще видим.

Появи ми се малка раничка на операцията, та сега за това пък се шашнах. Съвсем мъничко кръгче, повърхностно, сякаш е обелена кожата. Дано да е от жегите и сутиена нещо

# 523
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Момичета, на някого от вас изписвали ли са Аримидекс? Тук се чудят какво да ми назначат вместо Тамоксифен и Летрозол. Не може хич без таблетки, страхувам се от знаете какво.
Аз, докато бях на хормонална терапия, първите две години бях на Нолвадекс, после три на Аримидекс и после пак почти три на Нолвадекс. Твърдяха, че за хер положителните тумори комбинацията на Золадекс + Аримидекс е най - добрата. Когато нямаш цикъл, какъвто мисля, че е твоят случай е добър вариант. Аз просто не можах да го продължа след спирането на Золадекса и затова ме върнаха към Нолвадекс Simple Smile

# 524
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Четох в листовката, че засилва артрита. При мен това не трябва да става в никакъв случай. Но съм решила да пробвам. Притеснявам се да остана съвсем без таблетки. Имаше ли някакви сериозни странични ефекти?
Днес изтърпях вливката, утре съм при ревматолога. Ще ме овикат, че съм изчезнала за толкова дъго време. И в зависимост от това какво ще ми назначат, ще опитам да взема таблетките. Предписват ли ги по каса, или всеки сам си ги купува?

Общи условия

Активация на акаунт