Томболи, игри, конкурси, награди и подаръци, анкети (87) - юни 2019

  • 95 910
  • 1 748
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 978
Почва първият летен месец и много ми се иска летни награди - хубави плажни кърпи, слънцезащитни продукти, защо не и екскурзии Simple Smile

# 76
  • Мнения: 9 471
Честита нова тема и честит празник на всички малки и пораснали деца. Grinning
Отдавна не съм играла в никоя игра, та ще наваксвам лятото. Nature Sunrise

# 77
  • Мнения: 2 485
В правилата на томболата на момичетата от града стои информация за служебни бележки и стойност 30 лв. По-късно ще им пиша, ако не забравя.

# 78
  • Мнения: 793
Една игра за умеещите да пишат фантастични разкази
https://scifi.bg/novini/2019/05/konkurs-za-fantastichen-razkaz-n … i-dom-pazardzhik/

# 79
  • Мнения: 683
При доста игри вече дават бележка за награди, чиято стойност е над 30 лв....аз много играех преди, най-голямата ми награда беше матрак на Дормео с Алое Вера (за него още не бяха започнали с бележките) ...но от скоро, вече издават служебните бележки и после излиза в НАП за деклариране

# 80
  • Мнения: 928
Нали вече не трябва да декларираме ние , а организаторитв,какво излиза за деклариране?

# 81
  • Мнения: 2 583
Нали вече не трябва да декларираме ние , а организаторитв,какво излиза за деклариране?
Някои организатори просто не четат законите и пишат каквото им падне в условията на игрите.

# 82
  • Мнения: 683
Ами аз си получих писмо от НАП, че имам за деклариране и си платих данъка....

# 83
  • Мнения: 2 583
Ами аз си получих писмо от НАП, че имам за деклариране и си платих данъка....
Този данък , който сте платили е за миналата година предполагам. За тази година закона е променен  и ще се отрази при плащането на данъка след 01 януари 2020 г. Тогава няма ад се подават декларации от получателя на наградата, а от този който я дава и той трябва да внесе данъка като предварително го събере от участника в играта. При добро желание на организатора , то той може да реши да поеме за своя сметка и плащането на този данък, но това трябва да е включено в условията на играта. Дано съм била ясна с това обяснение. Ако не , то трябва всеки да си прочете закона и неговите промени.

# 84
  • София
  • Мнения: 272
     Честита нова тема и много летни награди на всеки. За играта на Морени, влизайте с Google Chrome, минават се нивата - дори и с едно не прескочено фъстъче. За играта на вафли Чудо Blush. И по тел. се обаждах, и във фейса им писах, наградните магазини и подаръчни кутии срещу печеливш талон са само във виртуалното пространство.

# 85
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 633
Нали вече не трябва да декларираме ние , а организаторитв,какво излиза за деклариране?
Някои организатори просто не четат законите и пишат каквото им падне в условията на игрите.
Мой познат от НАП ми каза, че може би ще трябва да се декларират от наша страна наградите, но без да се плащат. За да има засечка в НАП с фирмите, раздаващи и изплащащи наградите.

# 86
  • Мнения: 683
Да, за миналата година беше...Благодаря Ви за пояснението, не съм го знаела Simple Smile

# 87
  • Мнения: 2 583
dannyny може би, но трябва да го пише в закона или в правилник към него. Но си мисля, че е тъпо и участниците да подават декларация след като отпада задължението те лично да внасят данъка.  Ще почакаме и ще видим какво ще се случи в крайна сметка.Smile

# 88
  • София
  • Мнения: 3 038
Нали вече не трябва да декларираме ние , а организаторитв,какво излиза за деклариране?
Някои организатори просто не четат законите и пишат каквото им падне в условията на игрите.
Мой познат от НАП ми каза, че може би ще трябва да се декларират от наша страна наградите, но без да се плащат. За да има засечка в НАП с фирмите, раздаващи и изплащащи наградите.
Но как ще декларираме, като не ни издават вече СБ. ММ има една СБ за куфара на Орбит и това е. Как да декларираме, когато не знаем нито кое е за деклариране, нито на каква стойност. А компании като Кока Кола дори на скъпи награди, (пример мини хладилника) не се декларираха, защото били закупени от международната им компания и не се дължал данък. Така че аз не виждам как ще декларираме, дори да го изпишат в някоя наредба.

# 89
  • Мнения: 36 908
Днес на центъра на Плевен раздаваха от новите бсквитки на Орео (голд) Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт