Отговори
# 105
  • Мнения: 197
ох обърквам се още повече... не знам на къде да хвана вече. Едва поемам въздух...

# 106
  • София
  • Мнения: 1 595
Беллора, имаш ли представа каква дозировка вит. С си взимала на ден? Аз също пия всекидневно, макар и с много вода, но май ще преосмисля тази политика.

# 107
  • Мнения: 6 911
LoveDogs, успокой се. Ти не си описала симптомите, за които говори Беллора. Аз много внимателно прочетох какво пишеш. Опита ли с упражнението, за което ти казах ? Примерно 5 секунди вдишваш бавно и колкото можеш дълбоко, 5 сек. задържаш и 5 секунди издишаш, както и ментови бонбони да смучеш?
Ако много се притесняваш, отиди отново при пулмолог, но гледай да е клиничен, който работи в болница и е добър. Изследвай кръв -  INR и другите фактори на съсирване, не са скъпи. Покажи ги на пулмолога.   И ако всичко е ок пак, значи е неврогенен задух,  отиди при психиатър да ти помогне с лекарства и терапия да го преодолееш.

Беллора, БТЕ е белодробна тромбемболия, това, за което говориш. В НГЛ изследват всичките мутации, вкл. MTHFR. Странно, че на теб са ти изследвали само 2.
Може и от ковид да имаш проблеми, той образува тромби. И аз  бях със симптоми на вътрешен кръвоизлив в окото, но тогава бях на високи дози фраксипарин след ковид и нямах никакъв избор да го лекувам, защото лечението е точно обратното.
В корема и малкия таз може да се открият с ангиография. Гинеколозите понякога също могат да видят тромби в малкия таз при преглед.

# 108
  • Мнения: 8
Здравейте, преди две седмици бях с бронхит, болка в гърдите и затруднено дишане! Ходих няколко пъти при пулмолог,като направихме и контролна снимка,на която според него вече нямало нищо. Два- три дни бях добре и след това отново започна суха кашлица,която не е нещо особено и затруднено дишане, постоянно се опитвам да си поема дълбоко въздух, като веднъж ми се получава,а друг път не! В понеделник пак ще отида при пулмолога... Приемам всякакви съвети,защото вече се чувствам в безизходица! Благодаря предварително!

# 109
  • Мнения: 197
моето състояние си е същото, едва поемам въздух, стягане, буца.... къде ли не ходих вече. Успокоителни пих, антидепресанти... и пак нищо.

# 110
  • Мнения: 2 878
Трябва ти терапевт. Това е натраплива невроза.

# 111
  • Мнения: 197
изписаха ми флуанксол и вдигнах дозата на антидепресантите

# 112
  • Мнения: 2 878
Няма да помогнат. Трябва ви работа с терапевт.

# 113
  • Мнения: 197
аз съм си все още така, минах и за цитовидна и остана гастро да мина да не е някакъв рефлукс, едва. и стига въздуха вече 4месеца

# 114
  • Мнения: 197
5 месеца по-късно все още ми е така, не зная какво да направя вече, минах всичко и едва поемам вуздух. Пия успокоителни, бях и на гастроентеролог и нищо... тромбофилия пунах, само не усвоявам фолиевата добре.

# 115
  • Мнения: 6 911
Цитат
само не усвоявам фолиевата добре

Това "само" хич не е безобидно. Мутация МТХФР, предполагам.  Има значение по кой алел е и какъв вид - хомозиготна, или хетерозиготна. Аз съм с такава. Неусвояването на фолиевата к-на ( В9), влияе и на В12, имат връзка и с В6. При дефицити се увеличава хомоцистеина, а той е рисков маркер за тромбози. При мен се откри след като ме оперираха от сериозна тромбоза, после БТЕ и се оказа, че съм пръскала микротромби в белия дроб.
Спирам да пиша, за да не наплаша някого.  Добре е да изследваш вит. В12 и фолиева + хомоцистеин. Но трябва поне 3 месеца да не си приемала никакви витамини от групата В. Виж в темата за вит. В12.
Ако не са ок, добре е да се консултираш  със съдов хирург, или ангиолог.

Кардиологични проблеми също могат да доведат до задух и умора. Астма, алергия също.
Първо се изключват всички такива и чак тогава, ако нищо не се открие, се мисли за психически проблем. Ако посетиш психиатър, първо му задаваш въпроса какви други заболявания могат да доведат до тези симптоми. А не веднага с антидепресантите.

Последна редакция: пт, 26 апр 2024, 12:45 от Diorela

# 116
  • Мнения: 197
всички лекари ми обясниха, че няма как да е от това, не знам вече кой път да хвана... никой не открива нищо.

# 117
  • Мнения: 6 911
Твоята не е от най-рисковите - хетерозиготна ( т.е. на 1/2) по втория алел. Най-кофти е хомозиготна по първия, каквато е моята. И на мен ми обясняваха подобни неща, но се доказаха сериозни дефицити на В9 и В12, доста висок хомоцистеин и тромбози. Хци може да се увеличи и по други причини, не само поради тази мутация, така, че изследвай поне само него, за да изключиш.

Общи условия

Активация на акаунт