Медицински център "Сердика"

  • 8 388
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 272
Здравейте, добри хора!
Моля за мнения за този център в Овча купел! Майка ми след операция на карцином на стомаха изпадна в кома лекарите успяха да я стабилизират но борбата беше 2 месеца в реанимация, в следствие на което мускулите и атрофираха и сега не може да се движи почти от 16 дни е у дома, имаме малък напредък с рехабилитацията, не е съвсем лежащо болна, но търся мнения за МЦ Сердика, понеже там ни обещават рехабилитация по 2 пъти на ден?
Точно за рехабилитацията моля за мнения, за другите грижи е ясно че няма да са като от дъщеря към майка...

# 1
  • Мнения: 11
Здравейте,

Моля за отзиви за този медицински център. Питам във връзка с дъщеря ми, която е на 1г2м и й предстои рехабилитация.

Благодаря!

# 2
  • Мнения: 1 541
И аз търся мнения за баща ми след счупване

# 3
  • Мнения: 10
Здравейте! Днес постъпи дядо ми там той е със инсулт, казва че сестрите и санитарките са много внимателни ще пиша за рехабилитацията по натам да кажа как е. Но все си мисля, че за тези пари би трябвало да са и добри...

# 4
  • Мнения: 2
Ужасно отношение, пълно безхаберие, тотална липса на професионализъм!
Вместо да бъде раздвижена след операция на тазобедрена става, свекърва ми се сдоби с декубитални рани, подути крайници и психоза!
Взехме си я обратно след 6 дни вместо след 20, а предплатената сума не ни беше върната.

# 5
  • Мнения: 250
Някой друг от вас възползва ли се от услугите на Сердика или да има отзиви?

# 6
  • Мнения: 1 621
Баща ми беше в този МЦ след операция.
Докато беше там състоянието му се влоши, но лекарите така и не са разбрали.
За нас също беше трудно да разберем какво става, защото заради COVID-a свиждания не са възможни.

# 7
  • Мнения: 6
Стойте далече от това място! Чичо ми постъпи там след изписване от болница и се нуждаеше от постоянни грижи (даване на лекарства по схема, помощ при хигиенното обслужване, следене на състоянието и тн), но знайте, че лекарски или медицински грижи почти няма! От Сердика ни увериха, че има лекар и сестра на всеки етаж, че се прави визитация всеки ден, че се дават лекарствата по схема, но НИЩО от това не се оказа истина. Никой не минава да погледне болните освен чистачката, даже и да звънят на звънеца за спешно обслужване, защото най-вероятно има един лекар на четири етажна сграда пълна с болни и терминални пациенти. Това което е най-скандално, е че говорят едно а правят друго и това става за сметка на живота на хората, които приемат. Докараха чичо ми до състояние опасно за живота и даже и изследвания не бяха пуснати, въпреки ни казаха, че ще го направят. Срам, защото ръсят една камара лъжи за една камара пари!

# 8
  • Мнения: 33
Насочила съм се към Сердика за рехабилитация след шийна травма. В интернет чета само отрицателни отзиви. Според информацията в сайта и разговори по телефона ми е обещано обслужване , грижи и рехабилитация на европейско ниво. Някой правил ли е там рехабилитация с Екзоскелет, Бобат, Локомат?

# 9
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Присъединявам се към питащите за клиника "Сердика" . Майка ми има нужда от раздвижване след ендопротеза на колянна става. На сайта на болницата пише, че работят и с направления, дали е вярно? На какво може да се разчита при направление и/или при заплащане? Виждам по-горе критични мнения, към коя рехабилитационна болница/клиника е добре да се обърнем?

# 10
  • Мнения: 28
В никакъв случай не ползвайте услугите на въпросния център!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ако можеш да върна времето с 20 дни назад и бях прочела мнения за въпросната сграда (това не е болница, МЦ, рехабилитационен център), никога нямаше да пратим свекър ми там!!!! Ужасно съжалявам и чувствам огромна болка, че имам голяма вина за неговата смърт,  защото вместо да си го приберем вкъщи убеждавам мъжа ми, че там ще се грижат по-добре за него. Никога няма да си го простя!
Получи инсулт на 07.12.постъпи в Пирогов.  От там излезе с пареза на дясната ръка,  не можеше да говори и много трудно преглъщаше (така и постъпи в Пирогов,  но на собствен ход). Изписана го със сонда, но с добри резултати от кръвта и скенери. Заведоха го в Сердика (веднага настоява да се платят парите -1800 лв за 20 дни, дори не го прегледаха,  парите бяха по-важни). Това се случи в петък на 17.12. В неделя на 19.12 се обадиха, че е починал!!!!!! Оставихме всичко необходимо като лекарства,  трябваше да му правят Фраксипарин 2 пъти дневно!!! Дали са правили ни се знае. Беше със сонда за хранене. Подозираме,  че е възможно да се е задушил, защото изключително трудно преглъщаше и никой не му е обърнал внимание. Намерили са го починал сутринта!!!! В същият ден са починали още 2 души!!!!!!! В последствие разбрах за доста починали хора там. Само ако можех да върна времето назад!!!!!!
П.с. Парите още не са ни върнати. Казали са на мъжа ми, най-рано след 40 дни.
Мили хора, не причинявайте това на близките си!!!! Стойте далеч от там!!!! Лекарите не можеш да ги откриеш, тръгват си по-рано и въобще никой не обръща внимание на пациентите.
Желая ви весели празници!

# 11
  • Мнения: 3
Потвърждавам мненията на хората по-горе. ПАЗЕТЕ СЕ ОТ ТЕЗИ МОШЕНИЦИ!!!!
Нашият опит с болницата е както следва: Майка ми изкара тежка операция на жлъчката в Пирогов, като за 7 дни престой там не можа да се стабилизира, а също така поради общото и здравословно състояние(високо кръвно, диабет, невъзможност за самостоятелно ставане и санитарни грижи) решихме, че рехабилитация и медицински грижи 24/7 са по-добрият вариант от това да я приберем вкъщи.
Там ни накараха да предплатим целият и престой(1400 лв за 14 дни), като в договора има клауза, че не носят отговорност за влошаване на състоянието на пациента!!!! и че при предварително прекратяване на договора цената на ден се преизчислява на 220лв(от 100). Честно казано мислех си, че тези клаузи за просто адвокатски номера, а също и поради липса на други варианти се съгласихме.
В деня на приема ѝ(бе приета още сутринта) нито я прегледа лекар(само парите взеха и я закараха в стаята ѝ), не и бе направена никаква рехабилитация, нито и даваха плановите лекарства, които трябва да се приемат по схема през деня, при което още същия ден тя вдигна много високо кръвно. В крайна сметка късно вечерта са и дали лекарството за кръвно, но нищо останало от изписаните лекарства след операцията. Тъй като тя не можеше да става сама ползвахме пелени и памперси, но след многократни позвънявания на звънеца, за да дойде някой при нея се е появила някаква жена(не знам сестра ли е, санитарка ли е била) и ѝ е заявила, че няма смисъл много много да звъни, никой нямало да дойде при нея през нощта!!! А какво стана с 24/7 грижите, които обещават, освен това и цената е спрямо пакет за пълна грижа.
Както и да, на следващия ден по препоръка на техния лекар прехвърлихме майка ми обратно в Пирогов(имаше хемоглубин 64, освен това и остановиха Ковид с ПСР тест).
Срокът да ни възстановят парите изтече на 10-ти Януари, но до ден днешен пари преведени от тях нямам. След като им звъннах миналия месец, за да питам какво става, някаква нахакана счетоводителка най-нагло ми заяви: "Ще си ги получите, когато тогава...."!!!!
Та да, мили хора, знам че в България няма къде да лекуваме близките си, но не се залъгвайте на фалшивите мили обещания от директорката на "болницата" - то никаква болница не е това, но това е друга тема Sad

# 12
  • София
  • Мнения: 1 391
Здравейте, всичко написано преди мен е 100% истина. ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ ВОДЕТЕ БЛИЗКИТЕ СИ В СЕРДИКА!!!
За да не съм просто поредния "хейтър", ще разкажа как умориха баща ми от липса на елементарни медицински грижи, каквито уж предоставят 24/7 (явно хилядите левове, които взимат от нас се влагат в лъскава реклама, нямаща нищо общо с действителността).
Писах подробно за преживяното, но прецених, че е твърде дълго и на никого няма да му се чета, за това ще представя нещата в по-телеграфен стил.
След прекаран исхемичен инсулт настанихме баща ми в т.н. болница за рехабилитация Сердика за последващо лечение. При приема беше консултиран с невролог, кардиолог и му беше направена елктрокардиограма. Заключението - в добро общо състояние, класифициран като лек към среден случай. Парите за престоя ни бяха поискани 100% авансово.
И така, след една седмица престой под уж постоянно медицинско наблюдение, по мое изрично настоява с линейка на Спешна помощ го прехвърлихме в Първа МБАЛ, където след направени изследвания се установиха:
1. Бронхопневмония
2. Остра сърдечна недостатъчност
3. Кръвоизлив и оток в мозъка в следствие на травма (изрично попитах невролозите за втори, този път хеморагичен инсулт ли става дума и те казаха не, вероятно е паднал и/или си е ударил главата някъде)
Почина три дни по-късно.
Всички лъскави обещания на Сердика нямат нищо общо с действителността. Договорът, който подписвате наистина ги освобождава от всякаква юридическа отговорност и лишава близките от възможността да им потърсят сметка.
Някой ще каже - "кой вие карал да подписвате" и ще е прав, но когато искаш да дадеш уж най-доброто на близък, независимо от цената и те омайват със сладки приказки, много много не се замисляш.
СЕРДИКА е една касичка за пари и нищо повече. Т.н. лекари, работещи там са или некомпетентни или абсолютно безотговорни. Моралът на всички там е като на надзирател в концентрационен лагер.

# 13
  • Мнения: 1
Нямах време да чета в интернет, майка ми беше зле и естествено се подлъгах, за което съжалявам. За да не повторите моята грешка обърнете внимание на следното:
Първо контактувате с кол център - няма как да се свържете по нормален начин. Кол центъра работи сравнително бързо, но се свързвате с човек, който ще ви каже каквото искате да чуете и ще ви обещае всичко. Уловката е че получавате пакетна цена с голяма отстъпка за поискания престой.
После влизате в болницата - сградата не отговаря по параметри на сграда за болница - ниски тавани като в жилищна сграда, много хора в малко пространство, и уловката - посреща ви момиченце което е информация, тя ви препраща към стая 102 - рецепция. Там виждате една затворена врата , влизате вътре и има две рецепционистки. Те ще ви връчат договор, според който ще платите предварително сумата за "пакетната цена", която сте уговорили с кол центъра по телефона, но със ситен шрифт пише, че ако откажете услуга ще ви таксуват 220 лева на ден, тоест без отстъпка, и ако имат да ви връщат пари това ще стане след 48 дни. Освен това ще пише, че ако пациента откаже да му бъде извършена някаква процедура или манипулация , то последната се заплаща все едно че е била извършена
От там ви пращат в стая 104, където ви чакат две счетоводителки, които ще ви вземат парите по банка и ще бъдете посъветвани и да оставите 100 - 200 лева в кеш за памперси и консумативи
До тук са стаи 102 и 104 - с по две служителки в стая. На следващите стаи има надписи д-р .... психиатър, д-р .... невролог и т. н. Мислите си че има такива доктори, но всъщност няма. Има само стаи. Докторите са външни , идват до няколко дни, взимат ви 100 лева за преглед от парите които сте оставили кеш за памперси, а дали изобщо има преглед не се знае защото няма документация от прегледа.
На първия едтаж има едно момиченце, което се представя за лекар, не говори добре български, но винаги е готова да ви успокои. Тя не предписва лекарства и все не знае , все трябва да пита санитарките или сестрата ... Санитарките не говорят добре български, понякога дори не разбират какво ги питат.
Майка ми стоя пет дни, видях ужасни неща, заведох я в доста тежко състояние (направиха  "компромис" специално за мен като я приеха)  и я взех в още по тежко. Беше вързана за ръцете и краката, понеже много шавала. Има доста рани, вероятно е бита, със сигурност е малтретирана .
Хубаво си отварайте очите когато трябва да изберете болница. Като банките са - когато трябва да ти отпуснат кредит са много щедри, после те разкъсват. Четете договорите преди да подпишете! Гледайте внимателно къде отивате! Това че има кабинети не означава, че има и лекари! Не се хващайте на обещания, дадени от хора, които са на щат само за да обещават - проверявайте човека с който говорите кой е всъщност!
А и още ...
Бях получил добри отзиви за тази боница от лекари, които твърдяха че са изпращали хора там и са били доволни от резултата. И на това не трябва да се вярва, вероятно е въпрос на комисионни.

# 14
  • Мнения: 1
На моя мъж ампутираха крака в "Пирогов" в средата на юли т.г. Закарахме го в "Сердика", веднага след изписването. Оказа се, че реалността няма нищо общо с рекламата. Бяха го оставяли непочистен, не са му давали антикоагулантите и антибиотика, превръзката беше в окаяно състояние, чак на седмия ден е посетен от хирург, който след преглед на раната ми звънна по телефона и ми каза, че нещата са зле и да се приготвим за връщане в Пирогов. Така и постъпихме, а там веднага го приеха обратно, защото се оказа, че кракът е инфектиран и с некроза. Наложи се да го режат още два пъти. И тъй като смятам да се консултирам с адвокат и да  ги съдя, моля да се свържат с мен другите, по-горе писали потърпевши, за да се отразят в иска и техните неволи. Имейлът ми е: adelana@abv.bg

Общи условия

Активация на акаунт