Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 74

  • 36 087
  • 723
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 278
Devilche, при мен последният път яйцеклетата беше добра, без забележки и ембрионът се развиваше, беше с 10 клетки без фрагментации на 3ти ден, на 5ти ден казаха, че стои същият от 4ти ден и ще го чакат до 6ти за ПИД, когато пък ми казаха, че е започнал да дегенерира. Предишните 2 пъти яйцеклетки не ставаха дори за оплождане или не се бяха оплодили. Така че, нищо не се знае, трябва да изчакаш и задавай въпроси, когато ти се обадят.

# 586
  • София
  • Мнения: 2 657
Чета ви в последно време и се чудя защо държат да изчакват ембрионите до 5-ти ден? Дали едно 3 дневно ембрионче няма по-големи шансове в естествена среда? Моето го върнаха на трети ден и слава Богу се пребори и сега си имам дъщеричка. Предполагам, че всичко е въпрос на късмет, но все пак не е ли по-добре да се пробват различни варианти?

# 587
  • Мнения: 1 845
Devilche, при мен последният път яйцеклетата беше добра, без забележки и ембрионът се развиваше, беше с 10 клетки без фрагментации на 3ти ден, на 5ти ден казаха, че стои същият от 4ти ден и ще го чакат до 6ти за ПИД, когато пък ми казаха, че е започнал да дегенерира. Предишните 2 пъти яйцеклетки не ставаха дори за оплождане или не се бяха оплодили. Така че, нищо не се знае, трябва да изчакаш и задавай въпроси, когато ти се обадят.
Много съжалявам,мила😥 през този кошмар минавам вече за пореден път,но поне до сега нямаха забележки към яйцеклетките. При нас всичко се опложда и дели перфектно до 4-ти ден,когато забавя или спира. Този опит приложихме тежката артилерия за селекция на сперматозоиди,а то къде се пропука. Нямам надежди за този опит,а и сили за следващи.

П.п. Току що се свързах с ембриолозите и разговарях с много мила дама(за разлика от мъжа сутринта),която подробно и спокойно ми обясни всичко,както за сегашните ни 7 ембриона,така и за снежковците,които са на 6-ти ден+клетки.
Обясни ми дребните забележки за всяка от яйцеклетките,като поясни,че не може да ги нарече “некачествени”,а по-скоро описанието им с тези подробност е за тяхна статистика. Обнадежди ме,че с тази бройка имало голям шанс за бластоцист на 5-ти ден🙏🏼🍀
Новото,което ми обясни е,че вече няма да ги вадят и гледат всеки ден,зада не ги стресират и променят температурата,а само на 3-ти и 5-ти ден(мисля,че вече ще е практика),както правели и други европейски клиники.

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 16:07 от Devilche

# 588
  • Мнения: 1 416
При мен чак на 5 опит ми казаха че имат забележки към яйцеклетките.Оплождат се,стигат до 3 ден и след това се “скапват“
Всеки път остава по 1 със зор бластоцист.
Надеждата ми е ЕЦ. и стриктно следене на хормони и размер на Ф.

# 589
  • Мнения: 578
Четох,че някои момичета летят със самолет след трансфер. Носите ли инжекции в ръчния си багаж и как ви позволяват това нещо? Взимате някакъв документ от клиниката ли ,че правите инвитро и с него да минавате проверките на летището? Винаги съм се чудила,ако ми се наложи да летя след трансфер как става това и за това не смея да си планирам никакви почивки!
Аз съм летяла с инжекции в ръчния багаж, трябва да имаш рецепта, но на мен въобще и не ми провериха багажа на летището. Носих Гонал 3 опаковки и Зарзио, Налко и още нещо беше. Успех

# 590
  • Мнения: 261
Здравей те, момичета!
Трябва ми малко информация във връзка самофинансиран опит. Тези от вас които са правили такъв може ли да споделите колко ви излезе.  И по дълъг и по къс протокол. 
Благодаря предварително!

# 591
  • София
  • Мнения: 9 130
Цената зависи най-вече от това с какви лекарства и в какви дози ще те стимулират, защото те са скъпи. Може да е със 75 единици на ден, може да е с 375 (което е 5 пъти повече). А това няма как да го знаеш от/сравниш с другите момичета.
Също зависи и от броя на яйцеклетките, които се оплождат. До 5 броя се заплаща на брой. Ще се прави ли трансфер. Ще се замразяват ли ембриони.

# 592
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
Kalito82, сега пък аз се чувствам длъжна да ти отговоря !
Имам 16 трансфера и фобия към летене / летя изключително рядко и с огромно притеснение. На 16тия си и успешен трансфер летях в деня след трансфера , плаках от страх в самолета , вървях по 13 -14 километра на ден пеша , изкачвах кули и пътувах с кораб и въпреки всичко се оказах бременна и то за първи път. Не мога да си спомня обаче дали инжекциите ми бяха в ръчен багаж , знам само , че носех 10бр., инжекции клексан , 1бр.зарзио и 10 бр., проутекс , а на връщане проутекса беше по 3 защото си ги закупих от Италия. Мисълта ми е че не мисля , че е проблем да си летиш.
Успех!

# 593
  • Мнения: 261
Цената зависи най-вече от това с какви лекарства и в какви дози ще те стимулират, защото те са скъпи. Може да е със 75 единици на ден, може да е с 375 (което е 5 пъти повече). А това няма как да го знаеш от/сравниш с другите момичета.
Също зависи и от броя на яйцеклетките, които се оплождат. До 5 броя се заплаща на брой. Ще се прави ли трансфер. Ще се замразяват ли ембриони.

Знам, че е така, но все пак имам неща които са основни.  Ако знам цената на 75 единици ще мога да направя сметка и за 375. Не знаех, че  цената за оплождане е различна до 5 и над 5. Ето защо питам. Искам просто да пресеня колко ще ми трябват и не виждам нищо лошо в това!

# 594
  • Мнения: 211
Kalito82, сега пък аз се чувствам длъжна да ти отговоря !
Имам 16 трансфера и фобия към летене / летя изключително рядко и с огромно притеснение. На 16тия си и успешен трансфер летях в деня след трансфера , плаках от страх в самолета , вървях по 13 -14 километра на ден пеша , изкачвах кули и пътувах с кораб и въпреки всичко се оказах бременна и то за първи път. Не мога да си спомня обаче дали инжекциите ми бяха в ръчен багаж , знам само , че носех 10бр., инжекции клексан , 1бр.зарзио и 10 бр., проутекс , а на връщане проутекса беше по 3 защото си ги закупих от Италия. Мисълта ми е че не мисля , че е проблем да си летиш.
Успех!
Напълно подкрепям. Всеки път летя и то на следващият ден, и 2 пъти съм забременяла. И бременна също летя. Питала съм лекарката и тя ми каза, че е по-добре дори със самолет, отколкото с кола дълъг път. Просто трябва спокойствие И продължаване на нормалното ежедневие. Успех на всички.

# 595
  • Мнения: 37
Kalito82, сега пък аз се чувствам длъжна да ти отговоря !
Имам 16 трансфера и фобия към летене / летя изключително рядко и с огромно притеснение. На 16тия си и успешен трансфер летях в деня след трансфера , плаках от страх в самолета , вървях по 13 -14 километра на ден пеша , изкачвах кули и пътувах с кораб и въпреки всичко се оказах бременна и то за първи път. Не мога да си спомня обаче дали инжекциите ми бяха в ръчен багаж , знам само , че носех 10бр., инжекции клексан , 1бр.зарзио и 10 бр., проутекс , а на връщане проутекса беше по 3 защото си ги закупих от Италия. Мисълта ми е че не мисля , че е проблем да си летиш.
Успех!

Ivetinka, много ме успокои. Благодаря ти от сърце. Радвам се, че си успяла да станеш мама.🍀🌹☺️

Kalito82, сега пък аз се чувствам длъжна да ти отговоря !
Имам 16 трансфера и фобия към летене / летя изключително рядко и с огромно притеснение. На 16тия си и успешен трансфер летях в деня след трансфера , плаках от страх в самолета , вървях по 13 -14 километра на ден пеша , изкачвах кули и пътувах с кораб и въпреки всичко се оказах бременна и то за първи път. Не мога да си спомня обаче дали инжекциите ми бяха в ръчен багаж , знам само , че носех 10бр., инжекции клексан , 1бр.зарзио и 10 бр., проутекс , а на връщане проутекса беше по 3 защото си ги закупих от Италия. Мисълта ми е че не мисля , че е проблем да си летиш.
Успех!
Напълно подкрепям. Всеки път летя и то на следващият ден, и 2 пъти съм забременяла. И бременна също летя. Питала съм лекарката и тя ми каза, че е по-добре дори със самолет, отколкото с кола дълъг път. Просто трябва спокойствие И продължаване на нормалното ежедневие. Успех на всички.

Благодаря ти много, успокойх се вече. Стаменов също ми каза, че няма опасност, но все пак си имам едно на ум винаги. ☺️

Последна редакция: пт, 12 юли 2019, 11:11 от AnMary

# 596
  • София
  • Мнения: 10 642
Цената зависи най-вече от това с какви лекарства и в какви дози ще те стимулират, защото те са скъпи. Може да е със 75 единици на ден, може да е с 375 (което е 5 пъти повече). А това няма как да го знаеш от/сравниш с другите момичета.
Също зависи и от броя на яйцеклетките, които се оплождат. До 5 броя се заплаща на брой. Ще се прави ли трансфер. Ще се замразяват ли ембриони.

Знам, че е така, но все пак имам неща които са основни.  Ако знам цената на 75 единици ще мога да направя сметка и за 375. Не знаех, че  цената за оплождане е различна до 5 и над 5. Ето защо питам. Искам просто да пресеня колко ще ми трябват и не виждам нищо лошо в това!
Различните препарати са различни цени.

# 597
  • Мнения: 1 845
Добро утро,момичета,
Кога е най-удачно да се провери прогестерона преди свеж/смесен трансфер?

# 598
  • Мнения: 1 416
Обикновено го изследват 2ч преди ЕТ.
Незнам ако го пуснеш предния ден и е по-нисък,дали може да си сложиш инжекция прогестерон?

# 599
  • София
  • Мнения: 799
Добро утро,момичета,
Кога е най-удачно да се провери прогестерона преди свеж/смесен трансфер?
Моят свеж трансфер беше много рано сутринта и ме накараха да си изследван прогестерона предния ден на обяд като веднага след пункцията бях започнала поставянето на утрогестан.

Трябва ми малко информация във връзка самофинансиран опит. Тези от вас които са правили такъв може ли да споделите колко ви излезе.  И по дълъг и по къс протокол. 
Благодаря предварително!
Здравей Теди, мога да ти кажа моят изцяло самофинансиран опит колко излезе и какво включваше, за да можеш да си прецениш горе-долу: 4816 лв. до теста за бременност, 10 дни след трансфера. Тази сума включва всички прегледи за проследяване на големината на яйцеклетките, изследвания на хормоните (5 пъти), 2 вирусологии (на мен и на мъжа ми), медикаментите за стимулацията ми ( около 2000 лв са те) , пункция, оплождане на яйцеклетки над 5 бр., ембриотрансфер и медикаментите, изписани до теста за бременност.

Отделно от тази сума са: замразяването на ембриони над 5 бр  - 400 лв.; съхранението им за 6 месеца - 150 лв.

Имай предвид, че това платихме ноември 2018, от месец май има леко увеличение на цените. При всички положения, според мен, между 5 и 6 хил. лева някъде трябва да имате готовност. 

Общи условия

Активация на акаунт