Четвъртокласници 2019/2020г.

  • 36 441
  • 732
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 12 229
Потвърджавам, че нивото което определят във фирмите не винаги отговаря на реалното.
Аз се сблъсках със същият проблем, но за немският. След като големите се преместиха от Шилер в СМГ, продължиха с частна учителка да учат немски. От Шилер имаха А1 ниво и в пети клас минаха А2 с частен учител. Тъй като исках ниво В1 да учат в Гьоте ги пуснах на тест за определяне на нивото, за да мога да ги запиша на В1. Еми изкараха ги че са да учат тепърва А2, месец по-късно се явиха на изпита към Гьоте за официален сертификат за ниво А2 и двете го изкараха без проблем, едната с почти пълен брой точки. 
Ползата от явяването директно на изпит, а не да разчитам само на теста за определяне на ниво е че се успокоих, че частната учителка си върши работа. Но пък не ги записах в Гьоте да учат, тъй като исках лятото да посещават техните курсове,  а изпита който взеха беше след курсовете...

# 151
  • София
  • Мнения: 1 395
Аз съм учила английски като втори чужд език в училище от втори клас. Смея да твърдя че, след двете години в Престиж, те знаеха по-малко, отколкото аз на края на втори клас 🙄 Наистина термина за ниво "първи клас" е неуместен в случая. Използвах го в смисъла на това, че на тези уроци те не са успели да покрият и една година от курса на други уроци. Сигурно има и трети, още по-добри, не искам да правя реклама никому. Просто съм разочарована от Престиж.

# 152
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами какво да ви кажа... Престиж със сигурност не е най-подходящата школа за качествено образование. Първата година, докато синът ми се назлъндисваше и се чудеше учи ли му се или не, се оказа, че другите родители изобщо не са доволни от учителката - децата не научили нищо. Моят син в началото, докато се усетя, че и нашата,  така да се каже държавна, учителка е зян, беше ужасно изостанал, и на другата година беше трагичен. Чак ревеше от английския. И се започнахме двамата. Как беше? Мама пресипна, синът оглуша, съседите и те проговориха английски Simple Smile Но най-накрая догонихме, че и задминахме останалите от класа. Добре, че знам горе-долу езика, че ако беше друг - не ми се мисли.

И с изненада установих, че детето ми знае повече от "престиж"-анчетата. С новата, по-добра учителка.

# 153
  • София
  • Мнения: 792
Моят опит с Алианс е различен. На моето дете определиха реалното ниво, покрито в предишната школа.

# 154
  • Мнения: 11 818
Здравейте. Отдавна не съм писала, но миналата година си имах седмокласничка, сега вече съм решила да отделям повече време на малкия. Моля да споделите хубави сборници, помагала по математика и БЕЛ за 4 клас. Благодаря!

# 155
  • Кърджали
  • Мнения: 10 266
В момента и аз оглеждам за помагала. По математика имаме само Математическа читанка за 3 и 4 клас, заедно с учебната тетрадка, както и Математическа читанка за 4-5 клас. Но искам нещо съсредоточено върху самия материал в училище.
По български език миналата година не бях купувала помагала, но тази година мисля да вземем. Че то "аз обичам математиката" добре, ама покрай това да не изпуснем правописа и граматиката.

# 156
  • Мнения: 3 453
По БЕЛ за поредна година купих "Граматика" на Скорпио. На малко по- високо ниво е, отколкото Езикови задачи на Просвета,  но съм много доволна.
По математика, пак за поредна година- "Искам да знам,  помагало по математика",  издателство Слово.

# 157
  • Мнения: 379
Здравейте, има ли мами на деца от Пловдив които ще кандидатстват след 4 клас в СУ Патриарх Евтимий?

# 158
  • Мнения: 5 898
В училище работят по помагалото на Тодорка Бановска/Кронос. Много е добро. А аз купувам допълнително от същата серия и автор, но за свободно избираемите часове (има повече упражнения тип преразказ и четене с разбиране) + същото на Скорпио(синьото) + Тренировъчни упражнения и задачи на Слово.

По математика са в училище със сборника на Калоянов на Динева и един нов на Алашка и колектив - Книга за ученика по математика. Варианта му за 3 клас също го бях взела и не е зле. Задачите са разделени на три трудности. За вкъщи математика за таланти, Немо, математическите читанки и Задачи за бързоуспяващи ученици на Богданова. Но те са по скоро логическите задачи, а не учебния материал.

# 159
  • Мнения: 912
В училище работят по помагалото на Тодорка Бановска/Кронос. Много е добро. А аз купувам допълнително от същата серия и автор, но за свободно избираемите часове (има повече упражнения тип преразказ и четене с разбиране) + същото на Скорпио(синьото) + Тренировъчни упражнения и задачи на Слово.

По математика са в училище със сборника на Калоянов на Динева и един нов на Алашка и колектив - Книга за ученика по математика. Варианта му за 3 клас също го бях взела и не е зле. Задачите са разделени на три трудности. За вкъщи математика за таланти, Немо, математическите читанки и Задачи за бързоуспяващи ученици на Богданова. Но те са по скоро логическите задачи, а не учебния материал.
Подкрепям, и аз много харесвам на Бановска помагалата, взимам ги за допълнителна работа вкъщи и двете: за ИУЧ и за задължителните часове, че в училище работят по Езиковите задачи. А Граматиката на Скорпио ползваме през лятото за преговор, също е добра.
По математика сборника на Динева - изд. Калоянов е на ниво малко над училищна математика като за 4ти клас май има и нива на трудност, в предишните години не съм забелязвала. Немото и Читанките, Математика за таланти са за деца, които обичат математиката и се готвят за математически паралелки, като в Читанките и Немото има и обяснения на задачите, докато Математика за таланти е само с отговори.

# 160
  • Мнения: 8 239
Какво четат децата ви?
Снощи моето свърши Матилда и съм в чуденка какво да му предложа.
Изчел е всичко от Роал Дал, Хари Потър, Боговете на Олимп и другите за Пърси Джаксън. Повечето от автора на Зъбар-злобар и Бабата бандит. Лятото изгълта поредицата : Детективи по неволя. Взехме третата част на последните деца на земята....ама тя е като за 2 дни четене Simple Smile Повечето книги на Ютубъри които стават за тази възраст.
Та търся идеи с две думи Simple Smile

# 161
  • Мнения: 3 453
Мога да ти препоръчам Хрониките на Нарния - цялата поредица.
https://trud.cc/?cid=9&pid=9565
Също и "Хрониките на Спайдъруик".
Последно девойката прочете " Войната на таралежите", след това заедно гледахме сериала, много и хареса.
Сега чете " Пакс" на Сара Пенипакър.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 11:48 от _Hope_

# 162
  • София
  • Мнения: 1 395
Имайки предвид, че децата имат средно 3-4 часа дневно свободно време (будни), в които ходят на занимания, уроци, спортове, вечерят, разговарят с родителите си и т.н., как намират време хем да познават всички ютюбъри, хем да им изчетат книгите, плюс много други, освен задължителната литература? И да прочитат 270 страници за два дни 😲 Ясно ми е, че моите са дезорганизирани, но явно проблемът е много по-серозен, отколкото си мисля.

# 163
  • Мнения: 3 453
Моето дете не ходи на занималня.  След училище се отбива в парка за 1ч, после се прибира, хапва и пише домашни. До 15:30 е приключила. Следва курс по английски или спорт. Прибира се в 19ч, вечеряме, играят двете със сестра си и си лягат към 22ч. В леглото отваря книгата, превърнало се е в ритуал, не се пропуска. Отпускам половин час, после почват пазарлъците,  накрая гася лампата. Задължителната литература отдавна е прочетена,  през лятото се чете нещо странично.  За телефон,  ютюб и прочее няма време, май и желание.

# 164
  • Мнения: 8 239
Имайки предвид, че децата имат средно 3-4 часа дневно свободно време (будни), в които ходят на занимания, уроци, спортове, вечерят, разговарят с родителите си и т.н., как намират време хем да познават всички ютюбъри, хем да им изчетат книгите, плюс много други, освен задължителната литература? И да прочитат 270 страници за два дни 😲 Ясно ми е, че моите са дезорганизирани, но явно проблемът е много по-серозен, отколкото си мисля.
Ха, ха...ако Последните деца на земята е 270 стр. ...образно го използвах за двата дни Simple Smile Ще я изчете бързо.

Детето е целодневно обучение.  Гледа с приятели канали на Ютубъри. Ходихме на фен среща с някакъв си Бобо, на Коми кон бяхме с някакъв друг. На турнир по футбол беше засякъл Павел Колев и Ицака, след което ме изнуди да купя книгата Играчи за 15 лева...глътна я за една вечер. А тези ги ругах на ум - дълго Simple Smile

Чете вечер преди да заспи. С пазарлък гася лампата.

 Не знам коя е задължителната литература.....ама маса безумия които се считат за такива изобщо не ги предлагам. Няма смисъл да намрази четенето.
Тази година в списъка за лятото беше Том Сойер. Почна я. Не му хареса. Изчете 30 страници и каза, че няма да я чете. Намерих я на аудио книга та поне да я изслуша.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 13:30 от Hope for Two

Общи условия

Активация на акаунт