Четвъртокласници 2019/2020г.

  • 36 427
  • 732
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 5 896
Не е точно така както го казваш. Ако държавните училища бяха на ниво, частните нямаше да имат клиенти.
Не е логично да плащаш едни пари два пъти - като данъци към държавата и сметката в частното ако ти осигуряваха качество в държавното. Има отделни случаи, които са се заклели да ходят в частно не отричам, но повечето хора си правят сметката ако получават едно и също качество и на двете места.

Ти на мен ми обясняваш как е? При условие, че съм клиент на частното образование от 5 години?
А аз ти казвам, че сте много заблудени. При равни други условия и като изключим няколкото наистина заслужаващи си ЧУ, всички останали дават образование горе долу същото като в нормално ДУ. В повечето случаи дори материалната база не е по-добра. И за всичко това ще плащате между 10 и 14К.
Районирането е точно последния мотив някой да избере частно училище. А и Садлейди е съвсем права. В центъра частните училища са единици между другото. Попитай тези ваши познати защо и кое ЧУ са избрали. И попитай дали районирането е изиграло роля във вземане на това решение.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 15:20 от Fancy

# 496
  • Мнения: 4 247
Това си е твое мнение, извинявай ако съм те засегнала.Районирането засяга хора, които търсят добро училище за децата си ,а не просто училище -ЧУ или ДУ.

# 497
  • София
  • Мнения: 9 558
Съгласна съм с Фенси, показва се пълно непознаване на ситуацията с ЧУ-ща. Най-малкото, защото кандидатсването в ЧУ се случва между декември и март, далеч преди кандидатстването в държавните.
А училищата с по 5-6 деца в клас са със съвсем различна таргет група - обикновено такива, които залагат на новите и либерални методи на обучение. Та едва ли родители, които целят добро държавно училище, което значи класическо и консервативно обучение, ще се насочат към Валдорфско или подобен тип образование.

# 498
  • Мнения: 5 896
Това си е твое мнение, извинявай ако съм те засегнала.Районирането засяга хора, които търсят добро училище за децата си ,а не просто училище -ЧУ или ДУ.
Изобщо не съм се засегнала.
Моето мнение се базира на личен опит. Твоето на каква се базира? Нужно ли е да потретям, че ЧУ с добро ниво на образование всъщност са с подбор още от ПУК и влизането изобщо не е гарантирано? Всички останали просто са на нивото на държавните училища, т.е. не си залужават парите. Та поради тези причини инсинуациите, че ЧУ са лобирали за районирането са смехотворни.
В редица квартали на София НЯМА нито едно частно училище освен това. В центъра са единици.

# 499
  • Мнения: 4 247
Съгласна съм с Фенси, показва се пълно непознаване на ситуацията с ЧУ-ща. Най-малкото, защото кандидатсването в ЧУ се случва между декември и март, далеч преди кандидатстването в държавните.
А училищата с по 5-6 деца в клас са със съвсем различна таргет група - обикновено такива, които залагат на новите и либерални методи на обучение. Та едва ли родители, които целят добро държавно училище, което значи класическо и консервативно обучение, ще се насочат към Валдорфско или подобен тип образование.
Ако нямаш в района добро ДУ,щеш не щеш отиваш в добро ЧУ...това имах предвид.За там също има доста голям наплив от деца, готвят се за прием в ПГ доста сериозно. След така нараченото райониране нямаш голям избор за избираш между ДУ.Не обсъждам Валдорф училищата и т.н

# 500
  • Мнения: 5 896
Ако нямаш в районът добро ДУ,щеш не щеш отиваш в добро ЧУ...това имах предвид. След така нараченото райониране нямаш голям избор за ибираш между ДУ.
Ама това дорбо ЧУ изобщо не ти е гарантирано! Кандидатстват на места и по 10 деца за място. В ПУК и 1 клас. Освен това в този горен сегмет на частните училища вече изборът не е щом няма добро държавно, отивам в добро ЧУ. Изборът вече е дали да отида в добро държавно и 6 и 7 клас да сбръчкам детето от уроци...или да отида в истински добро частно и детето да получи равномерно добро обучение през целия период, така че частните уроци вече да не са задължителни и необходими.
Освен това добрите частни имат толкова огромен наплив вече, че изобщо не им е нужно да лобират за районирането. Просто няма смисъл твърдението.

# 501
  • Мнения: 4 247
Извинявам се за спама, но започнахме за темата.
Скрит текст:
Запозната съм с изпитите за ПГ, където 10 деца се борят за едно място и навремето взехме много добро решение за големите ми деца. Класирахме се. Сега за малкият имам доста време да обмисля по-добра стратегия.

# 502
  • Мнения: 5 896
Последното не разбрах? Децата ти учат в добро частно училище или не?

# 503
  • София
  • Мнения: 1 395
Оставяйки настрана няколкото добри ЧУ, и двете казвате едно и също - че при избор между посредствено ДУ и посредствено ЧУ, хората си правят сметката и избират ДУ. Мисля че позицията ви е едно 80% сходна и въпреки това спорите 🙄

Аз съм за изпити по повече предмети, но отделни. Оттам нататък който с каквото иска и му се удава, с това кандидатства.

# 504
  • Мнения: 5 896
Не, позицията ми е, че теорията, че ЧУ са лобирали за районирането на държавните е тотално абсурдна.

# 505
  • Мнения: 912
Не, позицията ми е, че теорията, че ЧУ са лобирали за районирането на държавните е тотално абсурдна.
Съгласна съм. Аз винаги съм мислела, че зад това райониране стоят ДУ, които не са така желани /да го кажа по-меко/ и смятат, че с районирането ще повишат броя на учиниците при тях.

# 506
  • София
  • Мнения: 5 247
Напоследък се натъжавам и разочаровам от въпроси от тестовете, които съвсем не отговарят на усвоените знания.
 ( например-никъде в текста не се казва, че Климент Охридски е изпратен в Охрид, а въпросът след това е защо е пратен в Охрид, също въпрос от рода- колко чифта двойки крака имат насекомите, кои дървесни видове са терасовидни и т.н.

# 507
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Децата,които днес ходиха на Знам и мога,споделиха ли впечатления?

# 508
  • София
  • Мнения: 1 103
Децата,които днес ходиха на Знам и мога,споделиха ли впечатления?

Лесно било уж, нямало въпроси от ЧО. А вашите впечатления какви са?

# 509
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Същото. Нямало от ЧО. Някакъв музикален инструмент не разпознал и не могъл да състави търсена дума.

Общи условия

Активация на акаунт