Четвъртокласници 2019/2020г.

  • 36 523
  • 732
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 705
Ами сега учат за числата след 1000 и смятане с калкулатор, изпратени са им задачи от госпожата, снимка, предполагам от някаква учебна тетрадка, не е от учебника и тетрадката, които имаме вкъщи.

# 571
  • Мнения: 8 249
Смятане с калкулатор?
Щастливи числа са всички положителни числа,  които могат да съдържат само цифрите 2, 3, 5 и 7.
235, 732, 2357 и т.н.

# 572
  • Мнения: 1 705
Благодаря ти! Така ще го напишем.

# 573
  • София
  • Мнения: 6 091
Имат и такъв урок, за калкулатора. Нашите още не са стигнали дотам.

Честно, за пръв път чувам за щастливи числа. Кога се учат?

# 574
  • София
  • Мнения: 5 247
И аз не съм чувала за щастливи числа, нито ги има в нашите учебници, помагала и прочие.

# 575
  • Кърджали
  • Мнения: 10 271
Сигурно учителката е снимала задачата от някакъв сборник, когато щерката е решавал задачи за състезания, сме попадали на задапки за подобен тип числа. На нея ѝ е било интересно.
Да, има уроци за работа с калкулатор. Нашите вчера и днес са на него.
От другата седмица по математика започват уроците за годишен преговор. Сигурно и по другите предмети го приближават. Но отдавна не следя какво правят.

# 576
  • София
  • Мнения: 5 247
Знае ли се нещо ново за матурите?

# 577
  • Мнения: 914
Още нищо не се говори за 4ти клас. Първо да измислят за 7 и 12 клас, че са по-спешни. После до 10.5 щели да решат за 4ти и 10ти клас. Така прочетох, че вече и новините не слушам, толкова ми дотегна от тези минорни брифинги по няколко пъти на ден.

# 578
  • Мнения: 8 249
Чудна година ни се случи, ще има НВО няма да има НВО, ще го изместим,  няма да го изместим. Е на финала се разбра, че НВО май няма да има. Но какво се случва за кандидатите на МГ. Нова олимпиада на 28 юни и нови изпити. Ей, побъркахме ги тези деца и ние покрай тях. Ама тази олимпиада задължителен изпит ли е? MГ ще държат ли друг? Пак ли онлайн ще бъде? За мен някакво съревнование между ротители се очертава. Хич не вярвам на идеята,  че всички ще си оставят децата сами да ги правят. Та чудно положение през май и юни.
А вашите деца как са при ДО?

# 579
  • Мнения: 7 112
Сигурно малко спокойствие ще трябва да запазим. До преди 3 дни и с важните матури на 12-ти клас и важното ВО на седмокласниците нямаше яснота. Явно текат съгласувания и за тази най-малка като численост група, която я чака кандидатстване. Предстои промяна в наредбата, нови вътрешни правила за прием от всяко училище и едва тогава ще стане ясно. Всичко е страшно тъпо, но има много по-фатални неща. Случи се време, в което няма пълно щастие.
Домашното обучение при моето дете не се различава от обичайното, но обикновено 30 секунди преди началото обявява, че отива на училище. Класната, госпожата им от занималнята и тази по английски много бързо успяха да се организират и да влязат в ритъм, а малко по-късно и госпожите по кмпютърно моделиране се включиха. От първия ден на ограниченията курсът по математика премина онлайн. Този по английски го отчитам като голямата изненада с не добра организация, но и той вече тръгна. Пори уроците по балет от горния етаж се изпълняват стриктно ежедневно. Wink
Детето си следи графика и доскоро аз играех секретар с изпращането на домашните. Вече може да ги изпраща лично.
За повечето деца от набора учебната година вече е приключила. Дано успеят да се съберат и да влязат в ритъм за следващата, когато и да започне тя.   

# 580
  • Пловдив
  • Мнения: 3 560
От началото на ИП работя от вкъщи, вися му на главата, проверявам, снимам, изпращам. Карам го да пише отново и отново, четливо, вярно, да проверява. Обяснявам, помага, мотивирам, и изхабих много нерви, навярно и той. Опитах да извлека най-доброто от ситуацията, да го науча да е малко по-организиран, отговорен и самостоятелен.
След всичкия тоя зор искам матури....

# 581
  • София
  • Мнения: 2 780
Аз не успях да разбера защо ще има още една олимпиада. Както и кой ще има право да участва в нея, тоест ще зависи ли от явяването на първата. Състезание за МГ ясно, че трябва да се организира, но защо ще събират децата накуп 2 пъти и за допълнителна олимпиада...За мен най-логично е да се вземат резултатите само от състезанието. Да, няма да е като предишните години, но пак ще е еднакво за всички.
ДО върви чудесно. Радвам се, че ще отменят НВО, никакъв смисъл няма от него. При нас си учат сериозно и за мен са важни знанията и грамотността на детето, а не смешното оценяване на МОН. Усилията ни по време на ДО не са напразни, не е идеята да се учи само за изпит и то такъв от който нищо не зависи. 4-ти клас са още все пак Simple Smile

# 582
  • Мнения: 3 453
При нас тръгна трудно ДО. За моето дете няма разлика, но има такива, които създадоха проблеми. Заглушавяха деца и учители, изключваха от групата и саботираха процеса на обучение. След един сериозен разговор  с класната практиката се преустанови и всичко влезе в релси, но преди да се случи се налагаше да преподавам наново уроци, което ме влудяваше заради загубеното време в редовните часове.
За една част от учениците годината приключи още в началото на ДО, а който е учил до сега, продължава да учи.

Има слух, че матурата ще се осъществи все пак, но в края на 5ти клас. Надявам се да е само слух!
И една добра за моето дете новина - басейните отварят.
Бъдете здрави!

# 583
  • Мнения: 4 255
При нас децата добре се готвиха за матурата, даже се говори, че в изпита за МГ ще има няколко задачи от вида от НВО по Математика. Говори се, че това, което е на 28 Юни ще е изпит за МГ, не олимпиада, но сигурно днес ще дадат повече информация. Иначе според мен ДО -то е неприложимо за малки деца до 4 клас, освен ако родителят не следи какво се случва. Ясно, че така ще завършим тази година.

# 584
  • София
  • Мнения: 5 247
И все пак май ще има НВО през юни за 4кл.

Общи условия

Активация на акаунт