Четвъртокласници 2019/2020г.

  • 36 605
  • 732
  •   1
Отговори
# 615
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Така де, аз от кога обяснявам, че НВО за четвърти клас е безсмислен и няма нужда да се притеснявате? Просто тренировка.

# 616
  • Мнения: 8 285
Така де, аз от кога обяснявам, че НВО за четвърти клас е безсмислен и няма нужда да се притеснявате? Просто тренировка.
Тренировка за какво?
Аз не вижадм някой да се е протеснил. Всеки споделя,  че е безмислен формат. Още по-малко ако се прави след 3 месеца ваканция.

# 617
  • София
  • Мнения: 6 144
Аз с практически въпрос по БЕЛ, ако може. Blush
Изречението "Искаш ли да отидем в парка?" просто ли е по състав? Да отидем какво е в случая?
Имах и по-подходящ пример за изречения с два глагола, но не го намирам...

# 618
  • Мнения: 5 913
Да се сравнява НВО в 4 клас с това в 7-ми и да се разчита, че е вид тренинг и подготовка е нон сенс. Нямат нищо общо, а и времето между тях е страшно много.
Ние родителите не му отдаваме значение, но за децата е абсолютно тъп и безсмислен стрес. Колкото и да се стараем да ги опазим. А провеждането му наесен е поредния шит на МОН. Колкото да отчетат дейност.

# 619
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Изобщо не сравнявам самия изпит. Сравнявам единствено това, че се ходи на изпит. Но вие ако искате, продължавайте да се ядосвате - ваше право си е.

# 620
  • Мнения: 5 913
Изобщо не сравнявам самия изпит. Сравнявам единствено това, че се ходи на изпит. Но вие ако искате, продължавайте да се ядосвате - ваше право си е.
Какво като се ходи на изпит? Това също няма смисъл нито за подготовката, нито за трениране в стресова среда.
И аз не се ядосвам, както вече казах. Решението ми е, ако наесен в нашето училище правят НВО, моето дете да не го прави. Ей така, бойкот на МОН всеки възможен момент. Защото е тъпо, безсмислено и излишно. Ежеседмичните контролни при нас са по-трудни от въпросното НВО. Което отгоре на всичко не е и безпристрастно. Защото ежегодно виждаме отлични резултати от училища, които после в 7 клас (с квестори) показват, че са в дъното на класацията. Ако вие се успокоявате с резултати, често дължащи се на подсказване, за мен цялото това нещо е пълна глупост с цел "оценка" на учителите(които и затова подсказват) и усвояване на едни пари.

# 621
  • Кърджали
  • Мнения: 10 311
За мен дали ще се проведе или няма това просволуто НВО нямаше никакво значение. Когато дъщеря ми се притесни за първи път, чисто и просто ѝ обясних, че този изпит няма значение за нея, че за нея, която тъй или иначе на математически състезания се справя много добре, не би я затруднил. Виж, за това по български език исках да видя как ще се справи, защото тя по принцип повече набляга на математиката и астрономията вкъщи и по български - не съм я видяла да работи.
Но за много деца от класа ѝ (а и не само нейния) това щеше да е първи сблъсък с нещо по-различно от изпитанията на учителката им. За тях би било полезно, да видят какво представлява изпит, да видят че не е нещо чак пък толкова страшно.
Ако го направят в началото на 5ти клас, пак не би било драма. За нас вкъщи. Един вид входно ниов и толкова. Няма да си скубем косите я...

# 622
  • Мнения: 7 119
Към момента единственото ясно е, че НВО за четвърти клас е отменено. Преди време министърът беше казал за вид подобен на НВО изпит в началото на следващата година, но не за всички ученици и не във всички училища. Дали децата ще бъдат подложени на изпит, за да се добие представа за някакво качество в образованието, в момента е една твърде незначителна драма. Оттук насетне някой за нещо все ще ги подлага на изпити.

# 623
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Ами хубаво, приемете, че моят син е от "онези" деца, и да приключим. Моят син ще ходи на НВО, ако направят такова в началото на годината. Да, той е притеснителен и не искам да се побърка от притеснение в седми клас, когато за него е важно.

Аз помня още първия си изпит в осми клас (при нас тогава ги правеха) и какъв ужас изживях. Толкова се бях ошашкала, че се изложих кардинално. И 15 минути след като излязох, вече се бях усетила къде съм сгрешила и с колко. И помня как вече не ми пукаше за следващите. За мен няма значение резултатът, а спокойствието и сигурността, които ще придобие детето на този изпит. И детето ми е достатъчно умно, за да се справи без проблем с изпитите с осигуреното му спокойствие, което ще му даде този именно НВО.

А безсмислени бойкоти, само от инат, не ми се правят.

# 624
  • Мнения: 5 913
За 3 години до 7 клас всичкия псевдо опит от този изпит ще му е изфирясал от акъла и дори няма да си спомня какво е било в 4 клас. Стрес и притеснение се бори с постоянна работа върху материала, психиката и постоянни състезания/контролни. А не с явяване на абсолютно нищо не показващо НВО. Както като
резултати, така и като стрес и трудност. НВО в 7 клас няма нищичко общо с това в 4 клас.
И предлагам да не квалифицираш. Не е инат, а абсолютно обмислено действие, което е в интерес на моето дете. Всеки е свободен да прави с детето си каквото иска. Аз на глупостите на МОН гледам да угаждам само до санитарния и задължителен минимум.

# 625
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Изказах моята позиция, а ти се постара да ми покажеш колко съм глупава. Съгласна съм, глупава съм. Дишай.

# 626
  • Мнения: 8 285
Изказах моята позиция, а ти се постара да ми покажеш колко съм глупава. Съгласна съм, глупава съм. Дишай.
Понякога съм съгласна с Фенси.
Един безумен тест в 4 клас не носи никаква полза три години по-късно.
Образователният но модел се срива главоломно. Но ние все още се опитваме да прилагаме действия от нашето детство и образование които нямат нищо общо в този момент.
Поредното безумие на поредният министър което трябва да изтеглят децата.

# 627
  • Мнения: 5 913
Изказах моята позиция, а ти се постара да ми покажеш колко съм глупава. Съгласна съм, глупава съм. Дишай.

Това, че се чувстваш глупава не се дължи на изразеното от мен мнение. А само на вътрешния ти мир. И спокойно. Не съм преставала да дишам.

# 628
  • София
  • Мнения: 5 247
Аз с практически въпрос по БЕЛ, ако може. Blush
Изречението "Искаш ли да отидем в парка?" просто ли е по състав? Да отидем какво е в случая?
Имах и по-подходящ пример за изречения с два глагола, но не го намирам...
Този пример май не е подходящ за 4 клас. Поне ако се има предвид , че не са учили съставните сказуеми и как се образуват и дали тук става дума за такова. Изречението е просто ако сказуемото е  едно.
ЧЕСТИТ 24 МАЙ НА ВСИЧКИ.

Последна редакция: нд, 24 май 2020, 18:44 от Мигла

# 629
  • Мнения: 4 263
Честит 24 Май!

Общи условия

Активация на акаунт