Камъни в жлъчката - тема 6

  • 27 108
  • 821
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 402
Бях днес при проф.Владов.Жлъчката ми не е идеално зле, можело и по-зле...
В началото каза, че
операция не е спешна и може да почака, но като му казах оплакванията(без кризи), ме посъветва да я махна.Имам дата за 25.11.
При мен са налице тежест в дясно подребрие, слаба болка, подуване и газове в черва , гадене и тежвст в стомах, нервдовна дефекация и промяна в консистенцията. Къркорене на стомах и черва, нощем понякога се събуждам от силно гадене.
Жлъчката вече не е прегъната, спокойни стени,няма задебеляване, пълна с големи, но по-лошото- малки камъни също.
Явно антибиотикът е опавил възпалението, но професорът каза, че нерядко там си тлее огнище на възпаление.
Само забравих да питам: с гакава жлъчка спортувате ли активно? Аз играя народни танци и не ми се ще да спирам до операцията, въпреки че ме
наболява.
Аз до последно си танцувах, точно народни танци. Сега чакам да минат 4-6 седмици и пак започвам.

# 496
  • София
  • Мнения: 351
Здравейте,
Има ли някой, който се е оперирал в Исул при проф.Николай Пенков? Препоръча ми го проф. Генов, но
никъде не намирам отзиви от пациенти, а операцията ми ще е следващата седмица.
Някакви мнения за клиниката като цяло?

# 497
  • София
  • Мнения: 8 131
Мен гастрото, която откри проблема, ме беше насочила към Пенков, но чрез познат намерих д-р Желев и го препоръчвам с две ръце. Млад човек и прекрасен специалист. После няколко мои познати се оперираха при него и също са с прекрасни впечатления.
За Пенков също има добри мнения, но лично не мога да се изкажа.
Моята операция беше 2015 година и лежах само една нощ. Та не мога да кажа кой знае какво за условията.

# 498
  • Мнения: 107
Бях днес при проф.Владов.Жлъчката ми не е идеално зле, можело и по-зле...
В началото каза, че
операция не е спешна и може да почака, но като му казах оплакванията(без кризи), ме посъветва да я махна.Имам дата за 25.11.
При мен са налице тежест в дясно подребрие, слаба болка, подуване и газове в черва , гадене и тежвст в стомах, нервдовна дефекация и промяна в консистенцията. Къркорене на стомах и черва, нощем понякога се събуждам от силно гадене.
Жлъчката вече не е прегъната, спокойни стени,няма задебеляване, пълна с големи, но по-лошото- малки камъни също.
Явно антибиотикът е опавил възпалението, но професорът каза, че нерядко там си тлее огнище на възпаление.
Само забравих да питам: с гакава жлъчка спортувате ли активно? Аз играя народни танци и не ми се ще да спирам до операцията, въпреки че ме
наболява.

Имах същата симптоматика преди да се оперирам. Спортувах /карах колело по 100км/ до самата операция Simple Smile

# 499
  • София
  • Мнения: 6 259
Мен гастрото, която откри проблема, ме беше насочила към Пенков, но чрез познат намерих д-р Желев и го препоръчвам с две ръце. Млад човек и прекрасен специалист. После няколко мои познати се оперираха при него и също са с прекрасни впечатления.
За Пенков също има добри мнения, но лично не мога да се изкажа.
Моята операция беше 2015 година и лежах само една нощ. Та не мога да кажа кой знае какво за условията.
И мен ме оперираха Желев и Иванов (не помня, пишеше го в епикризата, кой беше оператор и кой асистент; дано не бъркам името на втория, че беше преди 7 години) - постъпих по спешност (след поредната тежка криза, вече и с повръщане и леко пожълтяване), прие ме млада лекарка (не ѝ помня името), като ме предупреди, че на следващия ден заминава за чужбина и ще ме поемат двама нейни колеги. Изключително доволна съм от отношението и на тримата!!!
За базата - беше отдавна, но като за държавна болница в нормална стая си беше много добре.

# 500
  • Мнения: 22 950
А някой от вас оперирал ли си е жлъчката без да е имал кризи? И по лекарска насока или лично убеждение?

# 501
  • Мнения: 625
А някой от вас оперирал ли си е жлъчката без да е имал кризи? И по лекарска насока или лично убеждение?
Аз такива кризи каквито описват повечето момичета съм нямала. Мен ме боля няколко пъти, но абсолютно поносимо ,просто не можех да спя. Пих спазмалгон единия път, другия път Нош па и мина. Отивайки на лекар ми казаха,че е по добре да се махне, защото при бременност може да има голям проблем. Обмислях го няколко месеца и я махнах.

# 502
  • Мнения: 402
А някой от вас оперирал ли си е жлъчката без да е имал кризи? И по лекарска насока или лично убеждение?
Аз такива кризи каквито описват повечето момичета съм нямала. Мен ме боля няколко пъти, но абсолютно поносимо ,просто не можех да спя. Пих спазмалгон единия път, другия път Нош па и мина. Отивайки на лекар ми казаха,че е по добре да се махне, защото при бременност може да има голям проблем. Обмислях го няколко месеца и я махнах.

И при мен беше горе-долу така. Малко след като родих получих първите болки, установиха един камък. После месеци наред нищо. След това пак се почнаха- мине не мине и болки. Започнаха обаче да стават все по-продължителни и да трябва да пия 2-3 спазмалгона докато отминат. Реших се за операцията, защото при евентуална следваща бременност не искам рискове. А и като чета колко последатвия може да има, освен кризите, нелекуваната жлъчка, не ми се иска да стигам до там.

# 503
  • Мнения: 1 293
Аз имах брутални кризи, които почнаха от средата на 8 месец. Никакви проблеми с нея преди това. Едвам дочаках да родя и да я махна. За 1 месец с тези кризи си докарах възпаление и ми се наложи да лежа на антибиотици 1 седмица.

# 504
  • Мнения: 22 950
Аз нямам оплаквания като кризи, само дискомфорт със стомах и черва, както и тъпа болка в дясно подребрие.
Имала съм две кризи преди 17г., който сега разбирам, че са били кризи, тогава лекарите не разбраха какво е, но по описание е това.
Лятото жлъчката беше възпалена и прегъната, пих антибиотици, венозно ми влизаха също и бях ок доскоро..
Сега пак същите оплаквания, мехурът е спокоен сега , не е прегъната, но пълна с камъни , големи и малки..
Имам дата за операция , но още се колебая.ане е спешна.
Също исках да питам до Коледа дали ще съм ок вече, ако се оперирам на 25.11?
Благодаря!

# 505
  • Мнения: 1 293
На 26.11ти ще си ок вече.😁
След тази операция се възстнавих по-бързо откошкото след секциото. Деня след операцията бях супер, нямах болки, конци, лепенки... Нищо

# 506
  • Мнения: 4 383

Също исках да питам до Коледа дали ще съм ок вече, ако се оперирам на 25.11?
Благодаря!

Да. Аз се оперирах преди 3 седмици и отдавна съм добре Simple Smile Само първата седмица усещах болки и неразположения, после - не. Просто се пазя да не вдигам тежко (над 10 кила) 6 седмици след операцията.

# 507
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз имах брутални кризи, които почнаха от средата на 8 месец. Никакви проблеми с нея преди това. Едвам дочаках да родя и да я махна. За 1 месец с тези кризи си докарах възпаление и ми се наложи да лежа на антибиотици 1 седмица.
И при мен беше така, само кризите почнаха по-рано.

# 508
  • Мнения: 3 326
За тези който се чудят, а искат да изкарат нормална бременност мога да дам само един съвет: Махайте я. След няколко дни става една година откакто съм без жлъчка. Започнах да правя кризи, а и исках още едно дете и послушах съветите и за 2 седмици се озовах без жлъчка. Февруари месец забремянях и изкарах една безпроблемна и спокойна бременност. На който лекар да отидех и ме питаше за какви е операцията всички казваха добре, че е махната иначе можеше да стане проблем през бременността. Преди 2 дни родих здраво момиченце и дори ми пратиха една акушерка да я убедя да си маха жлъчката, че правела адски кризи.

# 509
  • Мнения: 1 091
Аз мисля, че като бременна правих леки кризи. Аз не знаех,че имам проблем, но ме боля високо корема, също като при криза, но по-леко. Не можех да дишам чак, защото и бебето ме притискаше, а и си беше по-големо. Казвах на АГ,  а отговора беше че ме притиска отдолу.
Като ходих на лекари след раждането и кризата всички казваха,че съм имала страшен късмет, защото ако се беше случило това по време на бременността не се е знаело как ще протече.

Общи условия

Активация на акаунт