Камъни в жлъчката - тема 6

  • 29 150
  • 821
  •   1
Отговори
# 480
  • Сливен
  • Мнения: 4 246
Забравих да ви питам-а лук дали ядете?Става дума за белият и червеният.Много ми се хапва една салата с маслини,лук и зехтин.Grinning

# 481
  • Мнения: 4 393
Кромид съм яла, ситно нарязан в салата без проблем. Чесън не съм и праз не съм, но и не обичам.

# 482
  • Мнения: 1 295
Всякакви лукове, люто, кафе, че даже и жълтъци. Никакви проблеми нямам..

# 483
  • Мнения: 626
Всякакви лукове, люто, кафе, че даже и жълтъци. Никакви проблеми нямам..
Ivy23 преди колко време си оперирана?

# 484
  • Мнения: 1 295
7 месеца стават на 7ми, но аз кризи имах заради бремеността и то съвсем накраяюКакто вече казах доктора каза, че колкото по - рано толкова по - безпроблемнно минава.

# 485
  • Мнения: 107
Стоянка Мутафова също са я оперирали от жлъчка, на 97 години. Аз на 8-ми правя 7 месеца от моята и вече хапвам всичко,но качих 5 килца Simple Smile

# 486
  • Мнения: 23 162
Аз още се чудя за операция.Но от 5-6м. си усещам жлъчката като тежест и болка слаба, понякога ми се гади.
Един лекар казва: махай я, друг- щом не правиш кризи не в махай.
...Жлъчката е прегъната, с много и големи камъни, беше възпалена.

# 487
  • Мнения: 107
Аз още се чудя за операция.Но от 5-6м. си усещам жлъчката като тежест и болка слаба, понякога ми се гади.
Един лекар казва: махай я, друг- щом не правиш кризи не в махай.
...Жлъчката е прегъната, с много и големи камъни, беше възпалена.

И аз нямах кризи,но почна едно гадене, оригване,тежест в дясното подребрие. Ходих на три гастрота и по тяхна препоръка се подложих на операция и не съжалявам. След време се ходи по спешност. Като е пълна с камъни не изпълнява вече ролята си самия мехур и само се възпалява,стените му се удебеляват и след време има вероятност да се пръсне.Щом при теб е прегъната, поне трудно може да се запуши от малко камъче, но обмисляй варианта да я махаш, къде и кога ти си избираш!

Последна редакция: сб, 02 ное 2019, 11:49 от dimi76

# 488
  • Мнения: 4 393

...Жлъчката е прегъната, с много и големи камъни, беше възпалена.

Няма какво да се чудиш! Такива усложнения можеш да си докараш! Лежах в болницата с една възрастна жена с възпалена и прегъната жлъчка и беше получила и възпаление на панкреаса и инфекция в черния дроб и беше в много лошо състояние. Оперираха я след мен и то отворена операция заради възпаленията и усложненията и й казаха, че ще стои в болница поне месец, ако не повече. Не чакай да стигнеш до там и да те е яд, че не е махната преди това.

# 489
  • Мнения: 23 162
Да, и аз натам клоня вече, към операция.Осезаемо си я усещам.А и отидох на лекар заради вече оплаквания в стимашно-чревния тракт, които явно са причинени от жлъчката(така и ми я откриха).
Др.Владов във ВМА мисля да посетя последно и решавам!

# 490
  • Мнения: 4 393
За твое успокоение да ти кажа, че планирана операция винаги е за предпочитане пред спешна с усложнения. Откакто ми махнаха моята жлъчка, вече 3 седмици станаха, се чувствам като нов човек. Оказа се, че моята е била уголемена и пълна с камъни. Живея си нормално, нямам никакви болки от няколко дни и си ям всичко, което си хапвах преди. Тази сутрин направих омлет, за пръв път се престраших да ям пържено и за втори яйца, нямам никакви болки и проблеми. Единствено се пазя още 3 седмици да не вдигам тежко и това е. Тежестта под и зад ребрата след ядене също изчезна.

# 491
  • Мнения: 161
Да, и аз натам клоня вече, към операция.Осезаемо си я усещам.А и отидох на лекар заради вече оплаквания в стимашно-чревния тракт, които явно са причинени от жлъчката(така и ми я откриха).
Др.Владов във ВМА мисля да посетя последно и решавам!
С Владов няма да сбъркаш! Аз се оперират при него в януари.Чудесен  човек а екипа му са професионалисти при които няма да усетиш че си на операция!Успех!

# 492
  • Мнения: 23 162
Да, и аз натам клоня вече, към операция.Осезаемо си я усещам.А и отидох на лекар заради вече оплаквания в стимашно-чревния тракт, които явно са причинени от жлъчката(така и ми я откриха).
Др.Владов във ВМА мисля да посетя последно и решавам!
С Владов няма да сбъркаш! Аз се оперират при него в януари.Чудесен  човек а екипа му са професионалисти при които няма да усетиш че си на операция!Успех!
А каква е цената с неговия екип ?

# 493
# 494
  • Мнения: 23 162
Бях днес при проф.Владов.Жлъчката ми не е идеално зле, можело и по-зле...
В началото каза, че
операция не е спешна и може да почака, но като му казах оплакванията(без кризи), ме посъветва да я махна.Имам дата за 25.11.
При мен са налице тежест в дясно подребрие, слаба болка, подуване и газове в черва , гадене и тежвст в стомах, нервдовна дефекация и промяна в консистенцията. Къркорене на стомах и черва, нощем понякога се събуждам от силно гадене.
Жлъчката вече не е прегъната, спокойни стени,няма задебеляване, пълна с големи, но по-лошото- малки камъни също.
Явно антибиотикът е опавил възпалението, но професорът каза, че нерядко там си тлее огнище на възпаление.
Само забравих да питам: с гакава жлъчка спортувате ли активно? Аз играя народни танци и не ми се ще да спирам до операцията, въпреки че ме
наболява.

Общи условия

Активация на акаунт