Кауфланд - тема 36

  • 47 066
  • 719
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 732
В тия маслини, и двата вида, съм намирала парчета костилка.

# 691
  • shumen
  • Мнения: 18 055
Супер.Аз утре ще изпратя нашите,че няма да мога да отида сигурно.Вчера царевица бях взела от другаде и детето я изяде почти всичката и дори и да я опитам не успях.

# 692
  • Мнения: 10 210
Горчиви ли бяха? 🙂 Не са дозирали добре содата каустик, в която киснат този вид маслини...

# 693
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Горчиви ли бяха? 🙂 Не са дозирали добре содата каустик, в която киснат този вид маслини...
Сода каустик?

# 694
  • Мнения: 3 732
Горчиво - кисели бяха, но аз обичам кисело и ми бяха вкусни.

От черните тази седмица на промоция, кои са по - хубави? Едните са 4,79 лв/кг, Колата, размер 121 - 140 и са били 7,99 лв, намаление - 40%. Другите са Супер Колосал, 111/120, 5,49 лв/кг, намаление- 45 %, били са 9,99 лв.
Търся твърда солена маслина, която да ми хареса.


От всички маслини любимите са ми зелените с бадем, но цената е не за мен.

# 695
  • Мнения: 10 210
Горчиви ли бяха? 🙂 Не са дозирали добре содата каустик, в която киснат този вид маслини...
Сода каустик?
Да, така извличат олеуропеина от зелените маслини. Ако искаш истинска нетретирана химично маслина, търси тези от кафявата гама и да имат нюанси в цветовете, не всички маслини да са в идеално еднакъв цвят.

# 696
  • Мнения: 5 207
Не вярвам технологията да позволява оставането на свободна сода каустик, защото води до разяждане. И прецелите ги глазират с разтвор на сода каустик, но не съм чула за жертви. И сапуните са правят със сода каустик, но ако се спази технологията, не разяжда кожата. По-спокойно. Това са много древни технологии. Навремето са използвали луга (пепелива вода, основа, а не онова соленото по морето), но сега в индустриален мащаб се полза сода каустик.

# 697
  • Мнения: 9 442
Не е новост това за содата каустик.  Една баба миналата седмица ми каза,  че има информация, че в домашното краве мляко се слага сода каустик,  за да не се пресича докато го продадат.

# 698
  • Мнения: 10 188
Дори в “Стани богат” имаше въпрос за сода каустик и глазиранането на солетите.
Иначе зелените маслинки с бадем на Crespo каквото и да има в тях много харесвам, а пък и им намерих два пъти по-евтин аналог (само че не в К., но може и там да има нещо, което да не съм видяла, че се предлага).

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 40 795
Аз набелязах някои неща...олио, царевица, толстолоб ще погледна и безалкохолното кенче на Ариана.

# 700
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 818
Бихте ли споделили мнение за хавлиите, тениските и играчките на Свежите Супергерои - как са след пране, пускат ли боя при прането, избеляват ли бързо, хавлията добре ли попива. 

# 701
  • Мнения: 36 516
Скрит текст:
Снимка от американски хипермаркет - нали някой в тази тема твърдеше, че българите нямали култура на пазаруване:

В случай, че не е ясно - сложили са пластмасови катинари на сладоледи за 3 долара - явно някой похапва покрай фризерите...

# 702
  • Мнения: 19 018
Скоро някаква девойка там беше облизала няколко кутии в супермаркет...стана голям скандал Joy може да е нововъведение

# 703
  • Мнения: 10 188
А в Швейцария има места с магазинчета без продавач, цените на предлаганите неща са посочени съответно на етикетите им, взема се избраното и има каса където да оставиш парите.

# 704
  • Мнения: 19 018
Сега като пуснаха българи натам, да не сложат охрана

Общи условия

Активация на акаунт