Тема за бързи въпроси и отговори - Всичко за нашите деца - Училищен блиц - Тема №3

  • 32 438
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
отива на национален кръг - въпросите са по всички предмети общо и получава книжка за награда.
ползата е, че децата свикват със състезанията, придобиват увереност не се плашат от състезание и изпит.

# 691
  • Мнения: 5 911
Ползата е, че детето /и родителите /вижда какво реално може и какво не. Евентуално получава награда. Друго не зная. Преди 1989 математическите гимназии приемаха първенците от олимпиадите без приемен изпит, ако не се лъжа.

# 692
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Някой може ли да ми каже реалната полза от всички тези "състезания",на които пожелаетешнобсе явяват децата до 4 клас - по човеците, рисуване, математика и прочие. Някой ми беше казал, че ако детето им 3 пъти по 50 точки нещо си, но по - точно?
Точно тези май са състезанията на сдружението на началните учители и аз лично не ги смятам за сериозни състезания. много са лесни и елементарни и просто се събират едни пари. Засега олимпиадите и някои математически състезания са на ниво.

# 693
  • Варна
  • Мнения: 3 050
Лиляна, точно това си мислех и аз. Благодаря на всички за отговорите и мненията.

# 694
  • София
  • Мнения: 62 595
В седми клас класиране на първите три места на националния кръг дава автоматично шестица по бел или мат.
Нпмг също искат точки.  Иначе децата ходят за удоволствие.

# 695
  • Мнения: 1 738
По предметите разширена подготовка има ли отделна срочна оценка? По 1 час седмично са при нас.
Благодаря.

# 696
  • Мнения: 21 455
Разширената подготовка се осъществява в ИУЧ. Има оценки.

# 697
  • Мнения: 758
Щом е един час седмично, няма срочна оценка. Ако втория срок са два часа - има срочна и годишна. Ако и двата срока са с по един час седмично-само годишна оценка.

# 698
  • Мнения: 21 455
Това е за учениците, които завършват по старата нормативна уредба - сегашните 11. и 12. клас. Останалите ученици имат срочни оценки дори когато предметът се изучава с един учебен час седмично. Да допълня, че по ФУЧ няма оценки.

# 699
  • Варна
  • Мнения: 3 050
По т. нар. модул физическо пишат ли се отсъствия? А щом е нужно да се попълни декларация за него от родител, може ли да бъде отказан?

# 700
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Да, пишат и не, не може. В същия режим е като ФВС - освобождаване може, отсъствие -не.

# 701
  • Варна
  • Мнения: 3 050
gargamela, абсолютно сигурна ли си за отсъствията? А защо ни се побутва декларация щом е задължително?

# 702
  • Мнения: 21 455
Вероятно с нея избирате какъв да е модулът.

# 703
  • Варна
  • Мнения: 3 050
Уж, но избор всъщност няма, затова се явява проформа. И се чудя откъде се пръкна този модул, след като е "задължителен", да си е редовен час,а не да го кръщават еди как си. Не знам, аз лично имам разни съмнения.

# 704
  • Мнения: 21 455
" Пръкна" се от ЗПУО.
Чл. 92. (1) Извън часовете по чл. 87, ал. 2 и 3 в учебния план се включва за всеки клас, за всяка учебна седмица и по един учебен час за организиране и провеждане на спортни дейности, утвърдени от министъра на образованието и науката по предложение на министъра на младежта и спорта, както и по един учебен час на класа.

Общи условия

Активация на акаунт