Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 12

  • 42 103
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 273
Shanti,
Супер!! Много се радвам за теб. Дай Боже за повече такива успехи да чуваме.

Ти си в Аджъбадем Маслак, нали?

И това, което са ти правили, е хормон на растежа, а не ПРП (което е твоята собствена плазма), нали така?

Аз продължавам с добавките, но попитах ембриолога дали правят нещо с митохондрии. Отговори ми уклончиво и без подробности, каза, че докторът преценява какво да се предприеме и да попитам него. Но все пак, за да приложат каквото и да е, нали първо трябва да има надеждна яйцеклетка.
Вчера платих 370 лв преди пункцията,  имах начислено и съхранение, но аз отказах да го заплатя преди да знам ще има ли какво да съхраняват... Както е отговорила Бамба, тъй като не са оплождали, нямам начислени други суми за плащане във виртуалното приложение. От предишния път ми стои задължение от 450 лв за имси и още нещо.
Отговарям и на въпросът по-долу: имам нормален кариотип, този на мъжа ми е с балансирана транслокация. Обаче, нещата се обърнаха напоследък и сега като допълнение към генетиката, започна да ме измъчва и мисълта за некачествени яйцеклетки. Направо кауза пердута ми се струва вече мечтата за дете...
Малага, аз успях в Турция на 41 от втори опит. На първия бях с два антрални,  биохимична,  на втория събудиха яйчниците с хормон на растежа и вече имах 7 антрални, 4 бластоцисти и 1 морула на 5 ден. Ако искаш ми пиши.

# 76
  • Мнения: 956
Да, мила, даваха ми го да го бия успоредно с лекарствата за симулация за по-добро качество, а два до шест месеца като вторичен ефект събуди яйчниците. Прп не се наложи, заради по-големият брой антрални

# 77
  • Мнения: 273
Това е страхотна новина, Shanti!! Браво!
Стискам палци скоро да гушнеш щастливия финал 🙏🏻🤞🏻❤🍀

Да, мила, даваха ми го да го бия успоредно с лекарствата за симулация за по-добро качество, а два до шест месеца като вторичен ефект събуди яйчниците. Прп не се наложи, заради по-големият брой антрални

# 78
  • Мнения: 956
Дано всички, които се борим, да гушнем здрави бебета, имам още доста аз ❤❤❤

# 79
  • Мнения: X
Ей, пак почнахте !Аз имам право да си кажа мнението си и след като го казвам имам причина за това .Колко са успялите на толкова много, който правят опити там . .Форумът е да се казва и проблеми и неуспехи .Да доволна съм ,че открих причината ,но след като бях подведена тако го чуствам !Нямам  право на коментар !Да, ако знаех нещо конкретно по- рано щях да предприема друг подход и друг начин на действие за мен си и със сигурност по успешен.Просто когато попитах там отговора беше няма нужда .Да, ама е имало голяма нужда от това изследване и то преобръща всичко .Така ,че имам напълно  основание да недоволствам .Това ,че с мен се е случило не значи ,че ще се случи на друг .Аз съм изтеглила късата клечка .  Да, много ги е страх да изразят каквото и да е мнение ,което не съвпада със на повечето  защото знаят, че ще бъдат обиждани и така т.н.

Вероятно такива  като теб са едно на хиляда.
Днес четох в Дир бг мисля, само да не подведа някой, за наш лекар  с отличие за операция на мозъка през крака , а такава диплома имат 35 лекари в цял свят. Как да не се гордея като българка, кажи ми.  Но фактите като цяло говорят друго. Едва ли ще има такъв наплив от хора искащи да се лекуват в чужда държава ако не беше цялата тая скапана здравна система и нашите "светила". А надали и някой се страхува да си напише мнението от това дали е доволен или не. Аз лично не бих се притеснила, но не бих хвърляла и кал върху доказали се вече в тази област, поради същата причина която и ти изтъкваш,че ще има и такива на друго мнение. А и споменаваш като цяло "специалистите".

# 80
  • Мнения: 220
Пак го обърнахме на махленска седянка .Ха                                                                                                                                    
         .Да такива като мен са 1 на 1000 .и дано изобщо да няма такива като мен .И, ако беше направено изследването стратегията щеше да е друга, ако ме разбираш изобщо .А не да ми кажат НЯМА НУЖДА . .Да, един  специалист трябва да изследва всичко ,защото не се знае къде е по -големият проблем.Затова , аз твърдя това и съм по-вече от разочарована  и винаги ще го пиша нека другите да си отварят очите да не се чудят за някой неща  после .За мен това е голямо недоразумение с негативи изцяло върху мен.

# 81
  • Мнения: 956
Света, а какво се откри, ако искаш да споделиш

# 82
  • София
  • Мнения: 23 165
Забранено ли е човек да си изкаже разочарованието или може само по българските лекари да се плюе?

# 83
  • Мнения: X
Пак го обърнахме на махленска седянка .Ха                                                                                                                                    
         .Да такива като мен са 1 на 1000 .и дано изобщо да няма такива като мен .И, ако беше направено изследването стратегията щеше да е друга, ако ме разбираш изобщо .А не да ми кажат НЯМА НУЖДА . .Да, един  специалист трябва да изследва всичко ,защото не се знае къде е по -големият проблем.Затова , аз твърдя това и съм по-вече от разочарована  и винаги ще го пиша нека другите да си отварят очите да не се чудят за някой неща  после .За мен това е голямо недоразумение с негативи изцяло върху мен.

След като казваш така, разкажи подробно за целия твой случай, какво ти козаха,какво изследваха,така че да се изясни на хората в темата че имаш основание .

# 84
  • Мнения: 956
И мен ме изядоха с парцалите след като разказах за неуспех в Бахчеджи,  нищо ново под слънцето. Чак се чудя има ли тролове вече

# 85
  • Мнения: 1 278
Момичета, моля Ви да не навлизате в спорове. Достатъчно тежко е положението ни, а истината за всеки е различна,това е ясно. И на мен в Щерев ми предлагах да инжектирам омнадрен (тестостерон), но аз се стреснах и не посмях. Възможно е да сбърках. После пък се преместих в Надежда, също към момента загуба на време.
За яйцеклетките уж бия зарзио, но имам чувството, че колкото повече се старая, по-зле става. Ще попитам д-р Стаменов за митохондриите, тестостерона и хормона на растежа. Относно остатъчен ефект от стимулацията, вчерашната ми пункция беше 16 дни след тази в стимулацията. Но качеството е пагубно, те реално пораснаха 13 дни след пункцията. Затова не знам и следващите какви ще са, сигурно и в момента се формират нови...

# 86
  • Мнения: 956
Момичета, моля Ви да не навлизате в спорове. Достатъчно тежко е положението ни, а истината за всеки е различна,това е ясно. И на мен в Щерев ми предлагах да инжектирам омнадрен (тестостерон), но аз се стреснах и не посмях. Възможно е да сбърках. После пък се преместих в Надежда, също към момента загуба на време.
За яйцеклетките уж бия зарзио, но имам чувството, че колкото повече се старая, по-зле става. Ще попитам д-р Стаменов за митохондриите, тестостерона и хормона на растежа. Относно остатъчен ефект от стимулацията, вчерашната ми пункция беше 16 дни след тази в стимулацията. Но качеството е пагубно, те реално пораснаха 13 дни след пункцията. Затова не знам и следващите какви ще са, сигурно и в момента се формират нови...
За хормона на растежа четох, че много често се използва от спортисти за намаляване на телесните мазнини, и вярно в корема го слагах и май се бяха постопили 😀😀😀.

# 87
  • Мнения: 220
Те са много неща, но тях ги преглътнах някак  си .Както и да е . За тях съм писала преди .Проблема ми е в КАРИОТИПА .На желанието ми да бъде изследван изрично при първото ми посещение защото за мен това е важно наред със цветната снимка ми бе отговорено няма нужда Три пъти помолих ,разчитах на тях .Въпреки това знаете и Вие минавате през този ад през какво съм минала и при неуспеха все пак реших да го направя и ето къде е проблема 1 :1000 да с проблем в кариотипа засягаш половите хромозоми   .Ако беше направено изследването  от специалистите ,поне ги помолих за това щях да предприема друга стратегия .Тя е задължителна при такъв проблем .В мъжът ми също се откри  проблем в кариотипа  ДЕЛЕЦИЯ В 5 ХРОМОЗОМА .Затова мога да твърдя ,че са ''големи специалисти " .Това  ВЕЧЕ НЕ МОГА ДА ГО ПРЕГЛЪТНА И ТОТАЛНО МИ ЗАГУБИХА ДОВЕРИЕТО   и ще пиша винаги за да предпазя други .Просто развитието на нещата щеше да е друго в моя случай.                                     Малага, няма да се отчайваш момиче !Щом кариотипа ти е ок ,ще излезе читава яйцеклетка .Няма начин.Това, което Шанти споделя   е уникално . Може в Надежда да има вариант друг заместител .                                                                         

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 20:26 от d-r Sveta

# 88
  • Мнения: 55
Момичета, няма нужда от негативизъм, достатъчноно ни е трудно. Аз лично не упреквам никого, всеки доктор направи каквото е можел според собствените си знания и възможности, обаче и не бих хвалила когото и да било. Важно е да се казва истината, нормално е тя да е субективна за всеки един от нас, но нали затова е форум, а не сайт с платени публикации.
Не успях в Турция и вече съм взела решението, че  опитите с моя я приключиха, макар и последния път пак да извадиха 20 и увещанията да опитам отново. Дали е бил правилен подхода или не, не мога да коментирам, но не виждам и смисъл, защото това не променя фактите. В интерес на истината преди този опит точно турски лекар ми назначи да изследвам кариотип , протеин Ц, С, тромбофилии и още куп неща, няма отклонения, но и резултат няма Simple Smile Simple Smile
Продължаваме напред, това е положението.
Моля ви , момичета, нека  да не забравяме, че сме тук да си помагаме  и да се подкрепяме, нормално е да има различни мнения , а и често човек в болката и мъката си е по-остър.

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 22:08 от lenda

# 89
  • Мнения: 956
Аз споделям с идеята не да хваля някого, а да помогна с още една опция. При първата ми бременност бях от пионерите в Мемориал, сега клиниката си я избрах от статистика на Министерството за инвитро клиниките в Турция. В Истанбул сигурно са над 100. Навремето момиче от форума беше писало за Мемориал и благодарение на него отидох там, не помня ника, но ще съм й благодарна винаги. Форумът ми е помагал хиляди пъти, и затова все тук си вися 😁😁

Общи условия

Активация на акаунт