Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 643
  • 738
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 762
Simple Smile на нас зъбките ни вървят по 2 наведнъж,  първите 2 се появиха на 5м и 2с, а горните 2 са почти пробили и е на 6м   и 2ра текуща седмица Simple Smile, нямахме особени драми.

# 436
  • Мнения: 4 418
И при нас се белеят два отдолу. До дни предполагам ще се появят. Честно казано тази й беззъба усмивка така ме разтопява,  че не бързам да й растат зъби. Heart Eyes
Аз съм в издирване на легло за път. Само за тази цел ще го използваме и искаме да е леко и компактно. Гледам сайтове, гледам, но всички ми изглеждат големи и тромави, както и изискващи време за сглобяване и разглобяване. Така че ще съм благодарна ако дадете предложения.

# 437
  • Мнения: 133
А дали е рано за намачкан банан?
Намачкан банан съм давала с изцедени череши, да стане по-редичка консистенцията. Прие го много добре.

# 438
  • Мнения: 478
Аз давам банан в силиконова смукалка, като мрежичка е и пропуска по малко. Хем си хапва, хем си чеше венците.

Ние нямаме още зъбче, но така са ме наплашили приятели, че ни чакат много неспане, рев и драми, та не го очаквам с нетърпение. При вас как се случва преди да избие зъбче, плачат ли много и денонощно ли или само през нощта?

Моят беб пък за няколко дена мина от 4 съня на ден на 2. Още не може да му се регулира режима, ляга си по-рано вечер към 7, защото не може да издържи и после ми се буди към 3-4 през нощта ококорен за час-два.

iv_bam, как цедиш сока на черешите? Имам вкъщи и искам да му дам, но нещо не мога да си го представя.

Последна редакция: ср, 31 юли 2019, 21:50 от Dara_30

# 439
  • Мнения: 133
Имам сокоизтисквачка и с нея. Череши, моркови, ябълки.. всичко на сокче прави. Само махам костилките, че с тях не може да се справи Grinning

# 440
  • Мнения: 396
Здравейте мамчета , от доста време немога да се включа . Сега ви изчетох и да напиша и аз нещо . Първо честито зъбчета на малките зайчета .
Бебо все още няма зъбче , но мисля че скоро ще се появи някое . Попринцип го мъчат доста но не мрънка кой знае колко много , кротичък си е . Малко е неспокоен и много го сърбят венците.
Вече яде всичко , попринцип си е лакомо , но като цяло съм въвела всичко и млечни и зеленчукови и плодови пюрета , хляб(сухар) и за сега всичко му харесва пу-пу. Давам му АМ по 180 мл. , от днес вече е на 4 часа хранене като 3 са твърда храна. Давам му сокчета или някакъв плод между храненията . Вече сяда доста стабилно , понякога го слагам и в паяка примерно да ида до тоалетна или да просна дрехите , че там му харесва подскача и се радва и немрънка . 💙

# 441
  • Мнения: 128
Аз давам банан в силиконова смукалка, като мрежичка е и пропуска по малко. Хем си хапва, хем си чеше венците.

Ние нямаме още зъбче, но така са ме наплашили приятели, че ни чакат много неспане, рев и драми, та не го очаквам с нетърпение. При вас как се случва преди да избие зъбче, плачат ли много и денонощно ли или само през нощта?

Моят беб пък за няколко дена мина от 4 съня на ден на 2. Още не може да му се регулира режима, ляга си по-рано вечер към 7, защото не може да издържи и после ми се буди към 3-4 през нощта ококорен за час-два.

iv_bam, как цедиш сока на черешите? Имам вкъщи и искам да му дам, но нещо не мога да си го представя.
При нас 4 дни преди да избие отказа твърда храна и искаше само мляко.Друго необичайно е, че искаше да го нося точно както при коликите, нон-стоп.Не в раница, не в барбарона, не в количката, а на ръце носене по цял ден.Не сме имали температура или промяна в съня.По едно време мислих, че ще отхапе на жирафчето главата GrinningВ общи линии за сега леко.Днес след, като се показа зъбчето всичко влезна в обичайния ритъм.

# 442
  • Мнения: 758
Оле, като ви чета и започвам да се притеснявам, че изоставам със захранването. До момента съм въвела три зеленчука, утре четвъртия, имам още три-четири и тогава мисля плодови, но се чудя дали няма да е по-добре месни или каши, заради желязото.
Относно преносимото легло- нашето не е малко, но пък се сгъва и и не заема много място. Но общо взето всички са на един и същи принцип. Разликата в размерите като че ли е малка.
Зъби няма все още, но и аз не бързам, много е сладичка беззъбаааа Grinning ала симптоми и рев има в изобилие.

# 443
  • Мнения: 2 109
  А да ви питам давали ли сте пъпеш или диня в такава смукалка. Взех една мрежичка, но още не съм я ползвала. Чудя се дали му е рано.
  Аз взех да въвеждам по смело, в момента заедно с месото на обяд въвеждам и нови плодове в кашата следобед. Май трябваше да въведа повече плодове преди да почна с месото.

# 444
  • Мнения: 4 989
Аз му дадох пъпеш и диня в биберон, много му хареса. Наскоро и малко сурова кайсия му дадох и то без биберон, изсмука си я и така...банан не съм давала още. Миналата година бяхме на вилата ни с приятели с деца и едното го захранваха с банан. Направи алергична реакция и на сутринта тръгнаха обратно към спешното и сега ме е страх да давам 🙄

# 445
  • Мнения: 1 333
При нас си мисля, че до дни ще има зъб или два. Страшна истерия е. Реве, ръмжи и хленчи по цял ден. Той по принцип е от ревливите, но преди поне разни игри и носене го кротваха. Е, сега нищо не помага. Страшно е кисел, буди се с рев, трудно заспива. Венецът е много побелял ама аз откога ги чакам тея зъби и все не се показват. Не, че ги бързам, просто той е ужасно нервен. Никакви чесалки не иска.
Иначе днес пожънах успех с оризовата каша. Взе, че я прояде. Все още сме на малко количество, но си е напредък.

# 446
  • Мнения: 478
Случвало ли ви се е понякога да се обвинявате, че не сте винаги в добро настроение или на 100%? В дни като този като бебко реве повече и не съм доспала на моменти си говоря с него сякаш ми е в тежест, мрънкам му, че съм уморена и да е по-послушен. Няколко пъти досега ми се е случвало и да му повиша тон и после се чувствах ужасно, все пак той е още бебенце и не разбира. Иска ми се да мога винаги да проявявам търпение и да не ми личи като не съм на кеф, уви на моменти не се получава. Как постъпвате вие?

# 447
  • Мнения: 96
На мен ми се е случвало , но няма как умора , безсъние и това непрестанено мрънкане и понякога рев и на мен ми идват в повече  , а моите са двама . Аз просто след това започвам да ги целувам и прегръщам и всичко отминава и как сме в добро настроение . А и бебетата са изнервени горещина и зъби не им е лесно.

# 448
  • Мнения: 2 109
 Няма как да сме винаги в добро настроени, не сме роботи. На мен ми се случва да му се озъбя, като мрънка, той ми се смее. Grinning . То реално трябва да изпуснеш парата някъде, другия вариант е да го отнася таткото. Grinning
  Според мен не е и добре да се показваш пред децата винаги мила, усмихната и в добро настроение. Все пак от нас се учат на емоции и как да се справят с тях. Как ще се научат да се справят с негативните емоции, ако не виждат нас да ги проявяваме?

# 449
  • Мнения: 3 284
Случвало ли ви се е понякога да се обвинявате, че не сте винаги в добро настроение или на 100%? В дни като този като бебко реве повече и не съм доспала на моменти си говоря с него сякаш ми е в тежест, мрънкам му, че съм уморена и да е по-послушен. Няколко пъти досега ми се е случвало и да му повиша тон и после се чувствах ужасно, все пак той е още бебенце и не разбира. Иска ми се да мога винаги да проявявам търпение и да не ми личи като не съм на кеф, уви на моменти не се получава. Как постъпвате вие?
И на мен ми се случи на няколко пъти последния месец. А по принцип съм много търпелива, но очите ми парят от безсъние последните седмици. Не и стига кърмата, със захранването сме на нула. Хемоглобинът и е 100 и чух от приятелки, че се дължи на късното захранване.

Общи условия

Активация на акаунт