Да създам ли семейство с него?

  • 12 582
  • 264
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 18 530
Тръпката редовно ходи и по мъжете на средна възраст например Simple Smile

# 256
  • Мнения: X
Уейви, тръпка не е равно на любов, но тръпката е съществена част от любовта.

# 257
  • Мнения: 2 749
Няма ли тръпка, аз бих си тръгнала. Опитвала съм, но не се получава, скучно и тъпо ми е. Но при мен е друго, деца вече си имам.

# 258
  • Мнения: 4 077
След моя опит до момента заради тръпка не бих създала семейство, но без тръпка също.

# 259
  • Мнения: 1 306
Спира тръпката и какво следва? Започваме да си търсим нова тръпка, защото "тоя" вече не ми е интересен. И следва развод. Когато тръпката е приоритет, финалът е почти сигурен.

# 260
  • Мнения: 1 752
Тръпката е нужния пламък, който да те накара да пожелаеш да започне връзката. След това, същата тръпка, ако е силна, прераства в огън и оттам искаш да си с този човек и да бъдете заедно. За мен, ако нещата са добре и се разбирате, това е момента за семейство и деца. Оттам насетне, огъня и пламъка се поддържат и е божа работа какви условия ще връхлетят връзката. Но в началото, без топлинка и емоция, просто е мъчение, особено ако човека е по-чувствителен.

# 261
  • Мнения: 1 432
Внимавай с общия бизнес, който смяташ, че е съществено условие преди да се появят децата.

Един съвместен бизнес, особено ако се окаже успешен, е сериозен фактор в този тип отношения. По негова линия може да дойдат и много тръпки, и много други изненади.

Да си с някой по 24 часа, и на работа, и вкъщи, на моменти е безкрайно клаустрофобично и не е за всеки.

# 262
  • Мнения: 134
Не разбирам защо тръпка=любов според вас. Според мен са две съвсем различни чувства, които могат да се изпитват към различни хора едновременно, а може и към един човек.
Семейство се прави с любов и здрав разум. Тръпката е за тийнейджърките, които тичат след лошите момчета. За жалост зрели жени все още продължават да се държат като тийнове.
Вече е въпрос на терминология, но само със зрялост брак не се прави. Бракът е единение на тела и души и една от основните цели е здраво поколение. Това изисква не само зрялост, но и някаква доза физическо привличане.
Съгласи се, че човек може много да обича някого, но да няма физическо желание за него. Тръпката я разбирам като еротичния аспект на любовта и в някакво количество тя си е необходима за един здрав брак. Тоест, нужно е да желаеш мъжа си. Колкото и зрял да си, брак без еротично желание няма как да просъществува...деца няма как да се правят. Според мен, ще е измъчена история. Да, само с тръпка пак не става, наистина много жени изпитват силна тръпка при нездравословни отношения и липса на емоционална сигурност, и при мен е така. Но мерак един към друг трябва да има. Иначе сте си брат и сестра, които много се обичат. Не случайно четем толкова много за т. нар. sexless marriages. А и физическото привличане е добър сигнал, че си пасвате генетично. Не бива да се отрича естественото, трябва хармония между тялото, ума и душата, а не превъзнасяне само на един аспект.

# 263
  • Мнения: X
Никога не съм чувала за т.нар sexless marriages, би ли пояснила.

# 264
  • Мнения: 1 306
Струва ми се, че много от коментаторките тук или не са омъжени още и фантазират как точно си представят нещата или нямат представа от реалността. Това, че на 100 брака в 5-10 има 15 години неспираща тръпка не означава, че това е масово явление, "нормалното" и т.н. Така че не баламосвайте неомъжените жени, да се вманиачават в търсенето на принц Тръпков.

Общи условия

Активация на акаунт