Да създам ли семейство с него?

  • 12 602
  • 264
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 19 322
Накрая като нищо ще признае, че качествения секс е такъв предимно за него.
На всекиго се случва да де зазяпа или замисли за чуждо, важно е обаче дало ще продължиш или си оставаш само със зяпането.

# 226
  • Мнения: 1 755
Да не би, въпросния мъж просто да е скучен за авторката? И това да влага тя, като казва, че липсвала тръпка. Защото добър, свестен, кротък за доста жени е равнозначно и на скучен.
Имате ли общи хобита, интереси, теми за разговор? Изобщо, ежедневието ти с този човек, удовлетворява ли те? Тръпнеш ли да се прибираш при него, след работа?

# 227
  • Мнения: 2
Щом при толкова добри качества на този мъж си стигнала да пишеш тук, просто не го заслужаваш. Остави го, за д а срещне жена, която да го направи истински щастлив.

# 228
  • Мнения: X
Щом при толкова добри качества на този мъж си стигнала да пишеш тук, просто не го заслужаваш. Остави го, за д а срещне жена, която да го направи истински щастлив.


А ти просто май си някаква завистлива киселячка, и се припознаваш  в роля на жертва.
Или, ако ти нямаш този късмет, да попаднеш на нормален, си веднага склонна да се ядосаш, че някой има нещо, което ти си мислиш, че заслужаваш..........



Ето това ми идва наум всеки път, като видя коментар, подобен на твоя.

# 229
  • Мнения: 1 755
В крайна сметка, аз бих посъветвала авторката, да се отдаде на тази връзка изцяло, да заживеят заедно, ако още не са го направили и тя сама ще усети иска ли дете от този мъж. Явно, връзката е стартирала тихо, кротко, имало е взаимност, за разлика от предходната, където бурята от емоции е бушувала. Аз съм с няколко години по-голяма от питащата дама, и определено мога да кажа, че за мен, подобен мъж, който е добре изглеждащ, грижовен, стабилен би бил подходящ за съпруг. Не бих рискувала да търся друг, защото свестни хора, трудно се намират. Успех, момиче! 🌞

# 230
  • Мнения: 2 522
Ха-ха, толкова пъти се чу "напусни го и го остави да срещне жена, каквато заслужава" (демек - дай го на мен), че авторката сега напук и от състезателна, конкурентна амбиция няма да го остави на някоя друга.

Иначе за мен тя звучи като типичната жена, която без драма не може да живее. Жените имат нужда от противоположни емоции... понякога да са щастливи, понякога наранени. Понякога доволни, понякога гневни (и да има удобен обект, на когото да си изкарват гнева, разбира се). Иначе просто не функционират нормално. И моята жена е такава, типично. Не знам защо ѝ се чудите, като според мен повечето жени са такива.
Въпросният мъж дано чете, та да се вземе малко в ръце и да осигурява и материал за драма отвреме-навреме, за да не скучае авторката.

# 231
  • Мнения: X
На мен само едно ми беше чудно - защо една жена, която не е наясно със себе си - тръгнала да мисли за създаване за семейство? Първо да са наясно и със себе си, и с другите, тогава да се мисли за семейство.

# 232
  • Мнения: 24 467
На мен само едно ми беше чудно - защо една жена, която не е наясно със себе си - тръгнала да мисли за създаване за семейство? Първо да са наясно със себе си, и с другите, тогава да се мисли за семейство.

Ми точно за това.
Който не е наясно със себе си, обикновено си търси дружинка някаква, да не е сам, белким му се изясни.

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 16:23 от Judy

# 233
  • Мнения: X
Щом се чудиш, значи не е твоят човек. Прави нещата както ги усещаш, а не "защото така е правилно". Браковете по сметка (а когато искаш да си с един човек заради удобството, а не защото го обичаш си е това) са за неемоционални хора. Ако беше такава нямаше да пускаш тая тема. С този човек или след 20 години ще си правиш равносметки, че си си пропиляла живота, или ще му изневеряваш или ще си го оставила вече, но в картинката най-вероятно ще има и деца, драми, терзания...

# 234
  • Мнения: 1 755
Щом се чудиш, значи не е твоят човек. Прави нещата както ги усещаш, а не "защото така е правилно". Браковете по сметка (а когато искаш да си с един човек заради удобството, а не защото го обичаш си е това) са за неемоционални хора. Ако беше такава нямаше да пускаш тая тема. С този човек или след 20 години ще си правиш равносметки, че си си пропиляла живота, или ще му изневеряваш или ще си го оставила вече, но в картинката най-вероятно ще има и деца, драми, терзания...
+1! Няма да се получи брак по сметка, при човек, който е емоционален като натура. Все ще те тегли към сърцето и ще търсиш да запълниш празнотата. Много сложен избор. Пак ще кажа, питай сърцето си, там е отговора.

# 235
  • Мнения: 3 186
Защото между обичта към мъжа като към мъж и тази като към братче, приятелче, партньор в бизнеса и т.н. има огромна разлика. И защото обичта към мъжа като към мъж включва и тръпката макар и в началния период, с годините тя надраства този аспект и включва и всички други, които изброих.

Пандорина, ти изхождаш от тезата, че чувствата на хората са еднакви. Едни обичат, други не могат да обичат, трети, мислят, че обичат, но любовта им на нищо не прилича и т.н.
Фактът, че авторката търси драма в любовта, показва, че при нея, любовта е като влакче на ужасите.
Най-добре е да създаде семейство с доброто момче. Да го остави и да търси тръпки е сигурна рецепта за нещастие.

# 236
  • Мнения: 758
Мисля, че ако създадете семейство с въпросния човек, след време тайничко ще се радвате, че сте го направили...Успех и дано да стане най-доброто за Вас! Flowers Four Leaf Clover

# 237
  • На върха на вълната
  • Мнения: 196
Щом питаш тук и се колебаеш, значи имаш нужда да премислиш много добре, тъй като създаването на семейство е отговорност. Както може да съжаляваш, ако го оставиш, така и може да поискаш развод в даден момент. Направи сравнение как се е държал в началото и как се държи сега, и ако това наистина те прави щастлива - действай.

# 238
  • Мнения: 444
Да не би, въпросния мъж просто да е скучен за авторката? И това да влага тя, като казва, че липсвала тръпка. Защото добър, свестен, кротък за доста жени е равнозначно и на скучен.
Имате ли общи хобита, интереси, теми за разговор? Изобщо, ежедневието ти с този човек, удовлетворява ли те? Тръпнеш ли да се прибираш при него, след работа?

А ти тръпнеш ли да се прибереш след работа при мъжа си?
Какви са тия въпроси?
Да не сме тийнейджъри или в началото на 20-те ни години?

# 239
  • Мнения: 444
Здравейте пак! Simple Smile На всички ни е ясно, че за да бъде една връзка щастлива и пълноценна, любовта трябва да е взаимна, да има тръпка, хората трябва да се уважават, подкрепят, да си имат доверие и да гледат в една посока. За съжаление в днешно време това е рядкост, защото много от хората си промениха мисленето. Аз имам доста престижна професия и голяма част от колегите ми са на 35+, повечето от тях са моми и ергени. По думите им, биха се примирили с човек, който просто да ги търпи и уважава. На тези години вече, нямат надежда да срещат голяма любов и перфектния за тях човек, те просто искат да създадат семейство. Жалко е, но е факт. Преди време, когато се запознах с приятеля ми и той започна да ме сваля, бях изключително впечатлена от отношението му. До тогава не бях срещала такъв мъж, а даже и не бях чувала. Simple Smile Той наистина правеше всичко за мен, само и само да ме спечели. Държа да вметна, че той е хубав мъж, атлетичен, добре възпитан, с хубава професия, мъжкар е, със самочувствие и е доста харесван от жените. Та той беше толкова влюбен, че всичките му приятели се чудеха какво се случва с него, самият той не вярваше, че е способен на такива чувства. Нашата свалка продължи няколко месеца. Аз обожавах да общувам с него, обожавах да съм покрай него, но си бях поставила бариера, защото преди него имах горчив опит в любовта и някак си имах нужда точно в този момент от време и пространство. Предишната ми връзка продължи 5 г., беше най-най - голямата ми любов, но имахме огромни различия, разделяхме се няколко пъти, той беше повърхностен, пиеше много и ми изневеряваше. Връзката беше много тежка и трудна за преодоляване след това. И тогава някак си се пречупих, бях много наранена и не исках да допускам никой до себе си. Отдавна вече съм прежалила бившия си, но остана нещо в мен ... не мога точно да го опиша, може би една натрупана болка и гняв. И когато със сегашния ми приятел се стигна до откровен разговор и той ми призна за чувствата си и намеренията си към мен /имам предвид още в началото/, аз бях напълно искрена с него и му казах, че не съм влюбена в него и той да прецени дали ще се откаже от мен или ще ми даде шанс да продължим да общуваме и времето ще покаже как ще се развият нещата. Той разбира се ми даде шанс и ме поизчака доста дълго време. Важно е да отбележа, че аз се държах с него просто приятелски, не бяхме интимни тогава и той не ме притискаше. Тихо и кротко ме изчака няколко месеца. През това време се виждахме почти всеки ден, разговаряхме по телефона с часове, ходихме на море и на екскурзии с наши приятели, дори го запознах с родителите си. Simple Smile И така някак неусетно го заобичах наистина много, не можех без него, имах нужда постоянно от него и много бързо заживяхме заедно. Връзката ни до момента е прекрасна, той продължава да се държи с мен като с принцеса. Аз съм напълно отдадена на него, наум не ми е минавало да му изневеря, просто нямам такава потребност и не бих могла да му го причиня. Та накратко така стоят нещата ... от моя страна нямаше силно първично влюбване, нямаше кой знае каква тръпка, директно преминах към обич или може би се научих да го обичам.

От всичко изчетено от теб до тук и най-вече от този пост, мога да ти кажа само ПОЗДРАВЛЕНИЯ!
Намерила си любовта на живота ти.
Никога не е имала тази тръпка, защото когато сте започнали взаимоотношенията заедно си била все още наранена от предишната връзка.
Тръпката е в началото, а обичта и привързаността към партньора са истинските чувства, които са вече достатъчно узрели според мен(оттова, което пишеш), за да започнеш нова страница в живота.
Не изпускай мъжа, заради мисли, които са безпочвени.

Общи условия

Активация на акаунт