Електронни четци - тема 23

  • 40 513
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 106
Здравейте, имам въпрос относно свалени безплатни книги от Амазон на Киндъл. Мислех, че през акаунта в Амазон мога да ги изтрия от устройството, но след като уж съм ги изтрила се оказва, че те пак са си там в Киндъла.
Та въпросът ми е има ли начин да ги изтрия директно от акаунта или трябва книга по книга да ги трия от устройството?

# 691
  • Мнения: 351
Нов ъпдейт за актуалните Kindle четци - 5.12.4.
Опциите в "Aa" менюто ще могат да се променят без да се излиза от книгата която четете.
https://blog.the-ebook-reader.com/2020/02/19/amazon-releases-new … g-changes-coming/

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 17
Здравейте.
Реших си проблема с неразпознаването на качени книги от Киндъл-а, като направих фабричен рестарт, но имам някои въпроси.
В Амазон акаунта имам регистрирани два четеца - мой и на жена ми - еднакви са. Проблемът ми е могат ли на всеки от тях да се правят отделни колекции, които да важат само за него или се правят централно за акаунта в Амазон? Сега като направя колекция (примерно Others) на единия и не ми дава да създам същата на другия четец, защото вече я имало, но не ми се показва на втория четец. Изобщо какъв е принципът с тези колекции в акаунта и устройствата? Също така могат ли да се правят колекции през Calibre, защото аз поне не открих откъде. Могат ли да се качват книги на облак в Амазон или те стоят само на устройството?
Предварително благодаря за помощта.

# 693
  • Мнения: 141
Значи, принципът е следният: такова животно като "облак" не съществува! Думата "облак" е маркетингов трик за обозначаване на "чужд сървър". След като сървърът е чужд, съдържането му също не е твое. Ти можеш да имаш достъп до файловете, които си качил там (а можеш и да нямаш), но те не ти принадлежат. Човекът, който решава кога да бъдат преместени, изтрити, предоставени на трети страни или достъпът ти до тях да бъде забранен е собственикът на сървъра. И той не поема никаква отговорност да ти обяснява решенията си. За да си нямаш проблеми, общите правила са:

1. Безжичната връзка на четеца винаги се държи изключена.

2. Файлове се прехвърлят само като се включи четеца с USB кабел към настолен компютър или лаптоп, на който предварително е изключено споделянето на интернет връзката.

3. Всички файлове с произведения, качени в четеца, се пазят минимум на още две различни места.

4. Когато се изтегли книга, защитена с авторски права, тя задължително се сваля на компютър, а не директно в четеца. След това защитата и се премахва със съответния софтуер и едва тогава тя се качва на устройството.

5. Нов фърмуер се инсталира, като се свали съответният инсталационен пакет на компютър, от там се записва в паметта на четеца и се инсталира, без той да се свързва към интернет.

# 694
  • Мнения: 22
Здравейте,

как мога да виждам качените книги на Kindle с корица? Прехвърлям ги с USB кабел в mobi, но няма корици. Трябва ли да обработвам всяка книга допълнително по някакъв начин?

# 695
  • Мнения: 5 353
Отваряш книгата с програмата Calibre и горе от менюто избираш Send to Device. Същото става и с десен бутон върху книгата.

# 696
  • ... рееща се.
  • Мнения: 615
Здравейте,

как мога да виждам качените книги на Kindle с корица? Прехвърлям ги с USB кабел в mobi, но няма корици. Трябва ли да обработвам всяка книга допълнително по някакъв начин?

Ако в metadata-та на файла няма добавена корица, то и на четеца ще липсва. Аз си зареждам книгите в Calibre и добавям корицата отделно, ако липсва във файла.

# 697
  • Мнения: 22
Отваряш книгата с програмата Calibre и горе от менюто избираш Send to Device. Същото става и с десен бутон върху книгата.

Стана. Благодаря

# 698
  • Мнения: 1 536
Здравейте отново Simple Smile
От скоро ползвам Киндъл ,не ми се чудете на тъпите въпроси .
Втора книга чета вече и има нещо ,което ми е много дразнещо. Не знам,дали е нормално
и дали е въпрос на настойки?
 Та значи, при всяка смяна на страница и всяко натискане на екрана , страницата става от бяла с черни букви на черна с бели букви. Това присветване дразни очите ,особено вечер .
Случва се за секунда и после страницата е отнова бяла . Какво е това чудо,нормално ли е?Да не би да е дефектен киндъла или  може да се премахне някак това?

# 699
  • Мнения: 7 106
Това примигване е опресняване на страниците. Има вариант в менюто да го направиш да не опреснява на всяка страница, а през няколко (не знам точно колко са, защото на мен не ми пречи и не съм ровила за подробности). След 2-3 книги изобщо няма да ти прави впечатление вече, аз изобщо не го отразявам, при мен също опреснява на всяка страница.
Не е дефектен четеца, при всички четци е така. Просто в един момент спира да ти прави впечатление.

# 700
  • Португалия
  • Мнения: 3 940
Малко уточнение за опресняването- не при всички четци е толкова видимо!
При kobo е най- софт,защото не присветва,а само забавя страницата.
При pocketbook е с кратко присветване,но без да става черно- белият ефект с буквите.

# 701
  • Мнения: X
Хей, привет! От скоро (едва седмица) съм горд собственик на най-обикновен четец Pocketbook Basic 3. Качих си 72 книги от лаптопа чрез кабел вече и успях да прочета три от тях. Исках да се опитам да кача и книга чрез функцията Send to Pocket book, но нещо не ми се получава. Някой може ли да ми обясни какво правя грешно. Регистрирах си имейла в четеца, след това го активирах и като пратя книга, изобщо не я намирам и не ми я отчита... Извинявам се, ако задавам глупави въпроси. Желая ви хубав и усмихнат ден! Simple Smile

# 702
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Провери мейла, от който пращаш дали не са ти изпратили мейл да си го потвърдиш, за да ти стане "trusted mail"
Аз си ги синхронизирам през pocketbook cloud, автоматично ми се качват на всички устройства.

# 703
  • Мнения: 3
Привет! Някой да има или знае да сваля
“ Изкуството да бъдеш родител”

# 704
  • Португалия
  • Мнения: 3 940
Привет! Някой да има или знае да сваля
“ Изкуството да бъдеш родител”
https://books.ekipirane.com/wp/wp-content/uploads/2014/06/izkust … adesh_roditel.pdf

Общи условия

Активация на акаунт