Сполучливи имитации на маркови парфюми - 28

  • 44 403
  • 714
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 181
Аз малко встрани от темата, ама да се оплача. Онзи ден влизам в Лилито за нещо и виждам, че най-накрая имат тестер на Куарте ен роузес. Куарте ми е голям хит, мислех си, че това ще е нещо подобно, но с повече рози. И директно с тестера върху китката ми. Еми... За мен това си е чисто Си - Армани. За малко да ме нокаутира насред магазина Smiley
Не можах да го харесам тоя аромат и това си е. Даже, ако има парфюм, от който да ми става лошо това ще е.
Едвам изчаках да мина през касата и да изляза и се опитах да го изтъркам с мокра кърпичка, ама тая пущина не ще и не ще да се отмие Joy

# 661
  • Бургас
  • Мнения: 9 400
Разбирам те и за мен е тотален парфюмен кошмар Quatre en Rose /най-слабия парфюм за мен от тази серия/ и е трайно това чудо та не се издържа.Dizzy FaceАко попадне на дреха не ми се мисли,мокра кърпичка не помага,на кожа е абсолютен шампион,мих и трих и си стоеше там.Si не понасям в никой от вариантите му,не харесвам и Si Passione,абсолютна боза без грам характер и мега нетраен,версията на Заг е страхотна и определено по-трайна от оригинала.Ако искате някой път да си спретнем забавна хейтърска тема,хаха.Сега ще си кажете за мен то пък тая има ли нещо дето да и харесва.GrinningBowtie Си,добре си ни дошла,дано някой от Варна се включи по питането ти.

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 13:55 от Bright Crystal

# 662
  • София
  • Мнения: 181
Аз Си Пешън го харесвам и то много. Лек, приятен, не ангажира. Наскоро изпръсках 50ка, като ми намалеят парфюмите ще си налея пак.
Харесвам и ползвам аромати като Омния Кристалин, Омния Аметист, Омния Корал, Омния Грийн Джейд (тоталния ми фаворит сред всички) на Булгари, Номад на Клое, Ангел или демон ле сикрет на Живанши, Куул Уотър на Давидоф, Серпентин на Кавали, Еклат Дарпеже на Ланвин, Бърбъри Уикенд, She Wood, Куарте на Бушерон, Пантерата и Карат (и аз го чакам този да го изимитират) на Картие.
Ей такива ми допадат най-вече, леки, плодово-цветни-дървесни. Не мога да се погаждам с тежките аромати.

# 663
  • Варна
  • Мнения: 1 198
Здравейте, парфюмки  Heart Eyes
Много хубава, уханна и полезна тема, много позитивизъм също  Hug
Нова съм сред ароматите на имитациите и видях, че хвалите D&P, но не намирам реален техен магазин във Варна, помогнете с инфо, моля.
Във Варна има реални магазини само  на Рефан, Заг и Гиза. Другите марки поръчваме онлайн.

# 664
  • Мнения: 3 413
Creation имитациите ползвали ли сте?

# 665
  • Мнения: 18 547
Аз Си Пешън го харесвам и то много. Лек, приятен, не ангажира. Наскоро изпръсках 50ка, като ми намалеят парфюмите ще си налея пак.
Харесвам и ползвам аромати като Омния Кристалин, Омния Аметист, Омния Корал, Омния Грийн Джейд (тоталния ми фаворит сред всички) на Булгари, Номад на Клое, Ангел или демон ле сикрет на Живанши, Куул Уотър на Давидоф, Серпентин на Кавали, Еклат Дарпеже на Ланвин, Бърбъри Уикенд, She Wood, Куарте на Бушерон, Пантерата и Карат (и аз го чакам този да го изимитират) на Картие.
Ей такива ми допадат най-вече, леки, плодово-цветни-дървесни. Не мога да се погаждам с тежките аромати.

Почти всички от тези, които ти споменаваш и аз ги харесвам. Така съм и аз с тежките, не са моите.

# 666
  • Мнения: 1 327
Ммм, идвам да се похваля с новата ми любов , 395 на Заг, Луната на Килиян, много женствен и нежен,  усещам кокос, цитрус , неописуема наслада за мен, само се мириша по ръката , където го тествах 😍
П.п много ми напомня на Нощния Бушерон, който обожавам..

# 667
  • Мнения: 1 483
Аз си поръчах от сайта на Рефан 042, да видим дали ще ми хареса, но аз полудявам по ванилия. Тук го няма по магазините им.

# 668
  • Мнения: 3 988
Lollytta заинтригува ме. И аз много харесвам Нощния Куатре. Много готин парфюм, но не се разгръща добре върху мен. Нямам търпения да видя дали този, няма да направи чудо.
Днес си купих от магазинчето в Надежда - 169. GOOD GIRL VELVET FATALE. Много съм доволна, но може би трабваше да сложа капки. Следващият път, ще сложа.

п.с. Velvet Fatale много напомня Good Girl Legere имат общи нотки, които в класическата версия са по-тихи и почти не се усещат. Най-вече пралините и ванилията.

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 07:42 от Lale_Lili

# 669
  • Мнения: 18 547
Кристалче,ще ги погледна задължително твоите предложения. По описания ми се виждат като за мен.
Да кажа за Жадора-от 7 и 30 до 2 часа интензивно усещане, на облак около мен,посноянно присъствие,и близо до кожата,невероятно.После в слетобеда леко поутихна,спокойно можех в 18 да не подновявам като си тръгвах от работа,но реших да се пръсна малко за разкош. Е, няма такъв присъствен парфюм. Това е за мен невероятна трайност. Рядко ми се случва. Все пак ще кажа,че е някак една идея по-ретро,не в лошия смисъл,допада ми,обаче ми е за по-зряла дама. В смисъл за себе си търся нещо по-различно. Въпреки,че е универсален аромат отвсякъде. И сякаш взех да усещам розата. Ура!

# 670
  • Мнения: 3 542
Благодаря за топлото посрещане, момичета  bouquet Допълзях до Заг, Гиза и Рефан - отлични резултати засега, следвайки съветите от тук. От Гиза взех Декаденс на масло и Любовта на Амоаж на спрей, от Заг  -Мон Герлен и от Рефан - Май Бърбъри, като искам да ви споделя, че ми харесват много рефанските розови масла на ролка - фаворити са ми Дамасцена и Ориент  Wink

# 671
  • Мнения: 1 359
Ммм, идвам да се похваля с новата ми любов , 395 на Заг, Луната на Килиян, много женствен и нежен,  усещам кокос, цитрус , неописуема наслада за мен, само се мириша по ръката , където го тествах 😍
П.п много ми напомня на Нощния Бушерон, който обожавам..
Не е лош, никак не е лош, така е, и аз го носих вчера, една колежка, която дойде след мен в офиса, каза, че ухае прекрасно, започна да търси от къде идва този аромат и стигна до китката ми Simple Smile Получих комплименти от нея на всеослушание.
Имах един парфюм преди време, "Minuit à New York Gloria Vanderbilt", в него имаше една характерна нотка, която долових и тук...Не казвам, че са 1:1, но прилика има, поне за моя нос. Аромата е на "медицинска дъвка" /сакъз, мастикова смола/. Описвам собствените си обонятелни впечатления, нищо повече. Първото вдишване на "Moonlight in Heaven By Kilian" на Заг ми донесе точно тези асоциации.
Аз си поръчах почти всичко от новите на Заг Simple Smile Противно на очакванията ми, не се разбрах с "Burberry HER", нито с "L`Interdit"...Не ми е по вкуса и "Pure XS For Her Paco Rabanne", макар, че към последния съм със смесени чувства... За своя огромна изненада харесах "Coconut Passion Victoria's Secret".../не очаквах да го харесам, изобщо, но - факт !!! Simple SmileSimple SmileSimple Smile / . На моята кожа застава като лосион за тяло с аромат на МЛЕЧЕН кокос, но за разлика от лосионите за тяло - стои плътно  няколко часа, не изфирясва, което доста ме учуди, честно казано..."Miami Blossom Escada" също не е лош, но върху мен бързичко ми омръзва...Иначе, да, определено много е сочен и приятен, особено на първо вдишване.
Някой питаше кои тежки парфюми стават за жегите навън? "Ейлиън" , "Ангел", "Олимпея", "Мадонна" /бялата/, "Кензо Елефант", "Еден", "Редките перли" /на Ейвън/, "Амбър Еликсир" /на Орифлейм/, "Шалимар", "Joop! Homme Joop!", "John Galliano John Galliano" /ЕДП/, "Back to Black by Kilian Aphrodisiac"...Звучат превъзходно в топлото време...

П.П. Не харесах "Отровното момиче" в нито една версия, както и оригинала, всъщност...Но мисля, че той също би звучал добре в топло време. Който го харесва трябва просто да пробва! "Ла Ви  е Бел"...по - скоро не. Не и на жегата. "Мон Герлен" не ми допадна, не мога да кажа нищо за него..."Доброто момиче" пък няма нужната сила за да звучи през жегата, иначе никак не е лош, никак никак!!!!
Неочаквано  добре се разтваря  в жегата и един стар боец - класическия "Опиум" на Ив Сен Лоран...
Също така всичко, което има в себе си натрапчив и нетърпим през останалото време на годината УД /т.нар. медицински УД/, също в жегата става мек и елегантен...Зазвучава по съвсем друг начин, съвсем различно от обикновено!

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 19:18 от solar_fields

# 672
  • Мнения: 3 413
Мис Каролин Бингли, Жадора от ЗАГ ли е?

Добра имитация на ултравиолета на Пако? Пробвах на сансиро, но в началото е ужасен, нищо общо. След това се долавя точен аромат, но не е така усилен като оригинала. На ЗАГ дали е ок?

# 673
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Ах, ще го опитам при първа възможност този Moonlight заради дъвката!
Alien изобщо не го усещам като силен, даже и оригинала не усещам силен, сигурно е до нос. Мога да се полея с него, като билков чай ми е, но с мента. Или по-скоро като сироп за кашлица, с мента. А мента в пирамидата му няма никаква. Simple Smile И Аурата ми е като билков чай, но сладък, ако захарта имаше мирис Grinning Това в добрия смисъл го казвам, много си ги обичам. На мен са ми "силни" тези с "горената захар", долавям я часове наред, че и на другия ден.

Нямам опит с оригинали, но през 90-те имах Долче Вита, и оттогава на по-силно нещо не съм попадала. Обожавах го и заради способността му да ме души с ванилията си, а на студено усещах дъвката много силно, чак до прилошаване. И това с едно фъс зад ухото, което с ръката разнасях и зад другото ухо. Толкова. Иначе сигурно щях да умра Simple Smile Ей така искам някой парфюм да ме хване за гушата и да ми отвърти главата. Органзата на Заг усещам доста силна, но само за около час, после ми изчезва. А и не ми е от най-любимите.

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 06:11 от Ljuboznatelna

# 674
  • Мнения: 1 359
Ljuboznatelna, много е възможно да бъркаш "натрапчив" с "траен" Simple Smile Когато в парфюма има нотка, която ми е натрапчива /примерно горената захар на "Аквалина - Пинк шугър"/, аромата ти се струва траен и шлейфов. По - траен и по - шлейфов отколкото реално той е. Така съм с "Черути" например. Струва ми се прекалено силен, а той не е такъв изобщо, но има нотка, която не понасям в него. Така и "Кензо Елефант" на мен не ми  е силен и натрапчив, защото харесвам карамфила в него, но който не го харесва карамфила....Му става лошо от парфюма.
Жегата просто смалява в пъти силата на парфюмите. В това е ключето. Разкритието става бързо, базата става достъпна почти мигновено...И за да се носи в жегата, парфюма трябва да има нужната сила. Алиена си е траен - изкарвам целия си работен ден без подновяване. НО! Аз пръсвам и на дрехата си, не само на кожата си.
Моят призив е: експериментирайте! Simple Smile Може да преоткриете любимите си парфюми в нова светлина, като ги "облечете" в жегата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт