Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 62

  • 51 214
  • 756
  •   1
Отговори
# 525
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Не им ли мина модата на тези шарени плочки? Много се пренасища окото от толкова ярък контраст. Нещо в по-бледи цветове ще стои по-добре.
Една съфорумка беше показала скоро кухня с релефни плочки за гръб, която много ми хареса.

# 526
  • Мнения: 10 629
Какво мислите за подобна бяла кухня: , но с такъв шарен гръб: ?
Ще стои ли добре? Какъв да бъде плота? А стените?
Ламинирания паркет е някъв дървесен десен, май цвят дъб се води. В момента стените са с бял латекс. Засега няма други мебели, с които да се съобразявам, има временно стар диван, който ще бъде сменен след няколко месеца.

Шкафовете от първата снимка с плочките от втората на мен ми идва прекалено много движение. На втората снимка изглежда чудесно обаче, с изчистени шкафове и тъмен плот. Що не я копираш направо? Simple Smile

# 527
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
И аз това си помислих, че става много движение...Simple Smile
А много ми харесва първата кухня, може би е добре да измисля подходящ гръб за нея. В магазина предлагат гърбът да е като плота, но на мен ми се искаше нещо цветно.
Или цветното да са стените? Цвят маслина? Или нещо сивосинкаво?

# 528
  • Мнения: 8 082
Първата кухня с дървесен плот и гръб и стени маслина, ммммм... размечрах се Heart Eyes

# 529
  • Мнения: 6 309

И такива пасват.

# 530
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Ама са бели, а аз търся цвят/цветно. Simple Smile



# 531
  • Мнения: 6 309
https://www.tonalite.it/collezione/arabesque-silk/
Плочки на тази фирма се продават в топ груп. Има ги и в цвят.
Просто исках да покажа че формата не се кара.
Или бяла плочка с цветна фуга също ще е много ефектно.

# 532
  • Мнения: 1 020
Тези шарини плочки са прекрасни, но бързо ще ти омръзнат и натоварват окото.


Мили съфорумци, интересува ме много Вашето мнение. Става въпрос за обновяване на хол. Вратата е  плъзгаща се вградена в стената вляво врата, а точно отсреща има алуминиеви двойни прозорци-врати с ширина 146 см, вдясно се намира радиатор, който не може да се мести. В "новия" хол трябва да сместя секция с дължина 2.25, върху която поставяме голям телевизор, а над него има два рафта от същия цвят и аквариум 80 см. Досега всичко това беше на голямата стена с размер 4, 08 метра, както се вижда от снимките,но мисля за ново огледално  на това разположение като за дългата стена взема ъглов диван и използвам левия ъгъл на стаята/в момента там е аквариума..Подът е мраморна едра мозайка, черно-бяла-кафява, която не мисля да сменям....Аквариумът също трябва да остане, поне да се опитам да го оставя в тази стая/мисля да го сложа под картината с петела, по дължината на стената на прозорците, голямата холова масичка ще я махнем, другата /с тиквата/ е само временна.Първоначалната ми идея е да боядисаме мебелите с бяла боя и да сме в гамата сиво-черно-бяло, както са много съвременни предложения. Но ме е страх, че мебелите могат да станат кофти, в смисъл да се драскат лесно и в крайна сметка да ги унищожа и да си хвърля парите на вятъра. Секцията ни струваше към 3 000 евро, масивна череша. Ако запазя тези мебели /секция и аквариум/, може ли да ми дадете идеи за разположение и цветови гами на холовата гарнитура?! Стените ще бъдат поядисани в цвят сива захар, ако мога така да се изразя, таванът в бяло, полюлеят ще бъде сменен с нещо по-модерно. На място на пердетата мисля да сложа дълги щори. Ако има място, ми се иска да взема отделен клатещ се стол или фотьойл. Очаквам мнения и прилагам снимки. Сори за хаоса! И нещо последно - чакам електролог, за да направим контактни връзки на стената, на която в момента е голямата картина.


Последна редакция: сб, 10 авг 2019, 21:47 от mamaLina

# 533
  • Мнения: 10 629
Това да не е испанско жилище? Grinning

Щори върху щори не върви. Запази си перденцето, като детайл с който да вкараш някакъв акцент.

# 534
  • Canada
  • Мнения: 3 358
С ъглов диван ще стане доста тясно.

# 535
  • София
  • Мнения: 8 348
Влизам във вашата темичка, не съм сигурна дали ми е точно за тук въпроса.


Цветни гирлянди от Вивре.
В Юск имат само бели.



# 536
  • Мнения: 1 020
С ъглов диван ще стане доста тясно.
Добре, Вие какво бихте сложили и къде? Аз дивана си го представям по дължината на дългата стена четири местен и единия ъгъл (две места примерно).

Последна редакция: нд, 11 авг 2019, 07:47 от mamaLina

# 537
  • Мнения: 1 020
Това да не е испанско жилище? Grinning

Щори върху щори не върви. Запази си перденцето, като детайл с който да вкараш някакъв акцент.
Не, гръцко е 😀. Вие в каква гама бихте се движили в моя случай? Благодаря за съветите!

# 538
  • Мнения: X
PAV, какво според теб има замазано над кафявото отворче, което си написала да отворим?
Отвор от коминната  система, който не трябва да е запушен,
понеже е обвързано с тягата на комина.
Отдолу е решетката за почистване.

В тази връзка, дайте идея как и къде да направим аспиратора. По принцип, в комина ако се включи, проблем ли ще е?
Не е проблем, ако е в правилното място, т.е. не в общия комин, както е била свързана печката,
а в отвора, който си е заложен по градеж.

Това не е димоотвод, а е ползван за такъв.
Допълнително са включвали печката в общия комин.
Нанесени са щети от тези действия. Нарушени снадки(писала съм по този проблем).
Миризмите, както и вода(ако комина няма шапка) може да минава през нарушените снадки на коминните тела.
Скрит текст:
Вижда се пушека, съответно е имало и влага.
Скрит текст:

Консултирайте се с лице, което проектира част ОВК (отопление, вентилация и климатизация).
https://www.google.com/search?q=%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D … rome&ie=UTF-8
( в пожарната има такива специалисти)
Според мен, би трябвало да се изгради наново с керамични коминни тела.
Скрит текст:
Сега сте разбили и може да изградите  правилно системата.
Успех!

# 539
  • Мнения: 39 430
Не бил сложила щори на гръцкото жилище. Щом искате голям диван, то трябва да махнете част от секцията(включвам и аквариума), за да има място в стята. И нови картини.

Общи условия

Активация на акаунт