Косопад Тема 16

  • 51 313
  • 754
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 17 775
Шарпи, при теб как влияе лактоферинът? Има ли подобрение Stuck Out Tongue Winking Eye

# 586
  • София
  • Мнения: 615
Феритинът ми е някъде 19-20. Но на мен желязото си ми беше по средата и малко над нея.
И в тази конфигурация на високо желязо и нисък феритин също имам косопад.
Като имате предвид, че най-ниското ниво на феритина, което съм засичала при мен е било 40.

За омазняването на косата, причините със сигурност са много и всякакви, та не става въпрос само за Андростендиона, ами и за ДХЕА-с, примерно.Тестостерон също, хем че тоя тестостерон направо вече ми се струва безобиден на фона на останалите Grinning А и при мен той пада, незнайно как.

Истината е, че ако цялата история идва от андрогените, то без тежка намеса със силни препарати нищо няма да стане....
Има една жена, при която Андростендиона се намалява единствено при прием на противозачатъчни, косопада и спира, и започва да расте нова коса.Не я познавам лично и не мога да знам каква е цялата и история, но тя твърди, че няма ИР, ПКЯ и СПКЯ.С хипофункция е и смята, че поддържа хормоните на ЩЗ оптимални.
Та аз ако не бях пушещ дъртанян, предразположен към тромби щях да ги започна със сигурност...

# 587
  • София
  • Мнения: 17 775
И за мен противозачатъчните са противопоказни. Макар че за друго биха ми повлияли добре, ама като ги спреш- бам. Съотношенията се развалят много. Мен и това ме плаши. Перспективата. Ако знам, че всичко ще си остане на това ниво, нямаше да се тревожа толкова.

# 588
  • София
  • Мнения: 615
Да, и перспективата...тя хич не е маловажна...А и те трябва да се пият минимум година, за да има някакво трайно отражение върху андрогените, най-добре 2год, ами после!?!
Не знам..ще ходя на гинеколог да обсъдя какви други алтернативи съществуват.
Защото и с билки и добавки работата е доста съмнителна.Кое на какво действа и какво друго скапва, с тази липса на контрол не е много ясно.

# 589
  • Мнения: 4 453
The Catcher, не мога да кажа как ми влияе лактоферина, защото го пих само 1 месец. Може би е трябвало повече, но тогава пиех по една шепа хапчета /самоназначени/ и .... накрая се ядосах и спрях всичко. Та поне докато го пиех, нямах промяна.
Промяна видях само когато ползвах Еукапил, и то след втория месец. Косопада драстично намаля, падаха ми по 10-20 косъма дневно, дори и на къпане. Ползвах го около 5 месеца и го спрях, поради 2 причини. Най-важната финансова и другата, че започна лятото, а пише да не се излага главата на слънце, тъй като може да има изгаряне и  пожълтяване на темето. Една съфорумка беше писала, че й станала жълта главата  от слънцето.
За противозатачъчните, които коментирате, и аз бях на косъм и да ида да си купя на своя глава, ама точно заради последствията от спирането не го направих. Помня, че при поредния преглед при гинеколог сама му казах, ако може да ми изпише, но той категорично отказа с думите "то хубаво да ти изпиша, но при тези оптимални нива на хормоните, когато ги спреш, знаеш ли какво ще стане? Ще си вкараш голям автогол. Защото след спирането, всичко ще бъде каша" Та затова и не посегнах към тях.
Ти как си, надявах се при теб положението да се е подобрило..

# 590
  • София
  • Мнения: 17 775
Еми, не мога да кажа дали се е подобрило, щото някак си косата отиде на заден план. Казвала съм, че имам и други проблеми.
Помня, че оная топка, която свалих миналата година, беше края на ноември и сега чакам да видя дали ще се повтори. Дано не. Пия цинк и биотин на абофарма. Както казах, не стриктно, правя малки почивки. Но забелязах нещо друго. Хем пия цинк, хем ноктите ми се набраздиха още. Преди вертикалните бяха само на някои, сега са на повече пръсти и ма безименните е такъв релеф, че....
Освен това забелязах, че са ми изчезнали дъгите. Пише, разбира се, че те са важни и говорят за добро здраве на нокти и коса. От моите вече няма и помен. Абе, яко дефицити явно. Добре, че още са на ниво организъм, че това води до изкукване в един момент. :

# 591
  • Мнения: 4 453
Това за дъгите не го знаех. Загледах се в моите нокти. Имам ясно изразени само на палците, на кутретата нямам никакви, а на останалите три са много малко забележими.

# 592
  • sofia
  • Мнения: 2 259
Catcher, може ли малко по-подробно за релефа на ноктите и браздите, защото не съм сигурна, че те разбирам правилно, а искам да знам. Simple Smile

# 593
  • Мнения: 134
Еми, не мога да кажа дали се е подобрило, щото някак си косата отиде на заден план. Казвала съм, че имам и други проблеми.
Помня, че оная топка, която свалих миналата година, беше края на ноември и сега чакам да видя дали ще се повтори. Дано не. Пия цинк и биотин на абофарма. Както казах, не стриктно, правя малки почивки. Но забелязах нещо друго. Хем пия цинк, хем ноктите ми се набраздиха още. Преди вертикалните бяха само на някои, сега са на повече пръсти и ма безименните е такъв релеф, че....
Освен това забелязах, че са ми изчезнали дъгите. Пише, разбира се, че те са важни и говорят за добро здраве на нокти и коса. От моите вече няма и помен. Абе, яко дефицити явно. Добре, че още са на ниво организъм, че това води до изкукване в един момент. :
Познавам хора без лунички по ноктите в завидно здраве.Мисля,че са бабини деветини,тези неща.

# 594
  • Мнения: 386
От 15 години съм с аденом на хипофизата и косопад не съм имала. Дъгите ми са перфектни. Косата обаче сега капе и не спира. Мисля, че при мен е от менопауза, но не знам какво да правя. Хормони няма да пия- това съм сигурна. Освен да пусна панела за желязо... Много полезна информация давате, момичета. Благодаря!

# 595
  • София
  • Мнения: 17 775
Catcher, може ли малко по-подробно за релефа на ноктите и браздите, защото не съм сигурна, че те разбирам правилно, а искам да знам. Simple Smile
Да. Вертикалните бразди значат дефицити. На някои места пише цинк, на други- друго. Но не е нормално при всички положения. Нещо такова се има предвид.
https://megavselena.bg/wp-content/uploads/2016/03/0071.jpg

Доколкото авторката на поста за бабините деветини, факт е, че аз преди имах хубави дъги, вече нямам. Никъде не съм казала, че са пряко свързани с косата, а че просто издават дефицити в организма, които могат да докарат косопад, могат и да не докарат. Не знам как преценяваш хората, че били в перфектно здраве. Нали не мислиш, че тези с дефицити на минерали и витамини имат рога на главата си...

# 596
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Имам нужда от съвет. Имам слаба, рядка, тънка и много бързо омазняваща се коса. От 4м пада зверски. Вече косата ми е на дежелината на кутрито ми. 5 косъма. Изпада. Нз каква е причината. Пусках щитовидни, излезе леко завишаване при единия хормон. Не съм ходила на ендокринолог. Омазнява се за часове. Пия Приорин вече 3-ти месец, миех се с Био Рехаб на Тианде, смених с шампоан/сапун на Живица за косопад. Няма резултат. Скоро ще съм без коса. Моля, дайте съвет на какъв лекар да ида, каква козметика да купя, домашни масли или някакви изследвания???? Поллжението е тежко и ми се реве

# 597
  • София
  • Мнения: 17 775
Гинеколог? Или ендокринолог на първо време. Според мен първата стъпка е да се видят всички хормони, които биха оказали такова влияние.
Стресова ситуация имала ли си?

# 598
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Стрес не бих казала...беше ми много напрегнато лятото. С две малки деца сама бях, не се хранех по цял ден. Почнах по - здравословно хранене, но косата капе. Ще запазя час за ендокринолог. След това и АГ. Нз какво става с мен, но коса вече няма.

# 599
  • София
  • Мнения: 615
DAMA-BG, с Пролактина положението е същото като с андрогените.При някои жени може да доведе до косопад, при други не...Има изследвания, които доказват такава взаимовръзка, но не са много.
И аз не знам, лутам се.При мен освен завишен Пролактин, има проблем и с ЩЗ, и с андрогените Grinning
Докторите изобщо не знаят кое е първопричината, вдигат рамене.
Пусто много ме е страх от Достинекс и Бромокриптин, имам рецепта и за двете...
Избрах да тръгна от щитовината, някак “най-безопасна” ми се стори намесата там.

При теб е напълно възможно да е от менопаузата.

sharpy, а имаше ли нови растежи докато ползваше Еукапила?
Аз съм подготвила една кутия, чакам да се скапе трайно времето и пак ще опитам да преглътна ужасната спиртосана миризма..

The Catcher in the Rye, при мен също се появи това набраздяване на ноктите.С тази разлика, че при мен е хоризонтално на палците и показалците и вертикално на останалите нокти.
Помня, че съм гледала видео, в което едно момиче обясняваше за луничките, май спомена дефицита на Мед или ниските му нива като причина.Ще го потърся.
Мисля, че е възможно да е свързано с Цинк, Мед и съотношението между тях, което пък е свързано с железния панел.

Лориткааа,  първо отиди на ендокринолог, щом имаш завишен показател на щитовидната.

Общи условия

Активация на акаунт