Косопад Тема 16

  • 51 493
  • 754
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 387
S.Magnifica, защо се страхуваш от Dostinex? Аз си живея с него от години. Поддържа ми нивата на пролактин. По-добър е от Бромокриптин.

# 601
  • Мнения: 4 535
sharpy, а имаше ли нови растежи докато ползваше Еукапила?
Аз съм подготвила една кутия, чакам да се скапе трайно времето и пак ще опитам да преглътна ужасната спиртосана миризма..
Да, имах доста нови растежи.

# 602
  • София
  • Мнения: 615
S.Magnifica, защо се страхуваш от Dostinex? Аз си живея с него от години. Поддържа ми нивата на пролактин. По-добър е от Бромокриптин.
При мен нивата на Пролактина се въртят около горна граница и малко над нея.Достинекс ми беше изписан от гинеколог, а Бромокриотин от ендокринолог с обяснението, че Достинекс ще е твърде силен за тези нива на Пролактина и ще го занули..
А защо ме е страх...ами прочетох, че е един от страничните ефекти е косопад, даже си намерих и изследвания в подкрепа.При мен коспада вече беше започнал и се уплаших, че може да се влоши.
Може би съм сбъркала, защото както знаем Хипофизата е Master Gland и от нея зависи до голяма степен как функционира цялата ни ендокринна система.
Най-вероятно ще започна едно от двете, изчаквам поредните консултации с гинеколог и ендокринолог.

sharpy, това исках да прочета! Grinning

Едит...
The Catcher in the Rye, ето го видеото за ноктите https://youtu.be/PgGoWpnmPNM съвсем съм забравила какво е говорила Grinning
Сега като я гледам се сещам, че ниските нива на Мед също може да са причина за нисък Феритин..

Последна редакция: нд, 13 окт 2019, 12:24 от S.Magnifica

# 603
  • Мнения: 139
Здравейте. Може някъде назад да сте казали за този продукт. Може ли мнение.Благодаря.https://www.panthrix.de/ Не знам как да кача само снимка.

# 604
  • Мнения: 2 755
Здравейте, много се надявам някой да ми помогне със съвет какви ампули или изобщо мазила, шампоан против косопад да избера. Разглеждам магазина на Златна рибка за всички пише, че спират косопад, оправят коси... Чудех се за ампулите на Алфапарф, но чета, че били слаби и не толкова добри -имате ли впечатление от тях? Нямам здравословни проблеми, изследванията са ми в норма, но косата пада, и то доста. По начало не е гъста и е много тънка,  но вече ми се вижда темето, срамувам се Frowning1

# 605
  • Мнения: X
Catcher, може ли малко по-подробно за релефа на ноктите и браздите, защото не съм сигурна, че те разбирам правилно, а искам да знам. Simple Smile
Да. Вертикалните бразди значат дефицити. На някои места пише цинк, на други- друго. Но не е нормално при всички положения. Нещо такова се има предвид.
https://megavselena.bg/wp-content/uploads/2016/03/0071.jpg

Аз винаги съм имала такива бразди по ноктите, но съм си мислила, че е нормално. Имам голям дефицит на витамин Б и Д. Желязото ми е наред, феритина е 6 (при реф. стойности 4-200) - но ми казаха, че не бил нисък  newsm78 Скоро ще пускам и хормони, имам съмнение за хипофункция. Имах два сериозни косопада, които се отключиха от стрес, но и мисля че дефицитите ми допринасят за цялостно лошото състояние на коса и кожа.

Иначе в момента имам лек сезонен косопад, но и страшно много растежи и се чудя от какво са, тъй като не съм ползвала нищо различно освен хининов шампоан от вече една година. Косата ми се е сгъстила в корените, а в краищата е много зле, но ще чакам да расте и ще режа.

# 606
  • София
  • Мнения: 17 780
Благодаря, Магнифика, то е бая сложна работа с тия отношения Simple Smile Мед никога не съм изследвала, то май, че беше някакво специално.

Acer, най- разпространените ампули са с Аминексил. Има ги и на Лореал, и на други марки. Едната е 5-6лв. Но коя би ти помогнала- божа работа.

Ioli, на Милва ли е хининовият? 6 от 200 е много много ниско ниво на феритин. Нали феритинът е по железните депа и запаси, следователно пътува, следователно който не е добре с него, има макво да подобри в храносмилателната си ситема. Поне при мен гастроентерологичните проблеми кореспондирст с.... Всички останали.

# 607
  • Мнения: X
На Милва е шампоанът. Ползвам го, защото си свикнах вече с него и не ми дразни скалпа като другите, но се учудвам от растежите. Миналото лято ползвах и хининовата им вода и от нея ми бяха пораснали бебешките косъмчета. Мисля да пробвам шампоанът им с кофеин. Бяха ми подарили и една опаковка от турския Bioblas с чесън, та може и от него да е имало ефект, но пък гледам, че растежите са с различна дължина, значи са пораствали по различно време  Grinning

Иначе за феритина и аз мисля, че е ужасно нисък, въпреки мнението на докторите и ще мисля какво да правя по въпроса...

# 608
  • София
  • Мнения: 17 780
Момичетата тук взимат лактоферин и на повечето им помага. Балансира стойностите. И аз ще правя курс, защото моят беше около 20, което пак си е доста ниско.

# 609
  • Мнения: 1 782
Браздите по ноктите на някои лекари им говорят за лошо храносмилане. Моята кожна като ми ги видя ме прати на Хеликобактер. Беше негативен. Иначе имам мазен скалп и пърхот, които лекувам с лечебни шампоани. Забелязала съм, че като почна Макски хеър косопада лично при мен намалява

# 610
  • София
  • Мнения: 615
Кечър, не са толкова сложни съотношенията, за Цинк и Мед е хубаво да са 1:1. Сложно става като ги размешаме от зор да си помогнем..
Мед може да се изследва в серум или в урина, аз досега винаги съм го изследвала в серум.
Добре, че спомена за ноктите и покрай видеото седнах да си сметна съотношението от последните изследвания..
Лятото медта ми беше по-ниска и пих много малко, чупех едно хапче на 4-5, а сега пък се оказва, че е леко по-висока и ще тичам за цинк Grinning

*ioli*, много е нисък Феритина..Но ти първо си виж щитовидната жлеза преди да вземеш мерки за него, защото има хора с всякакви нива на Феритина без косопад.
Преди около месец си взех хининовия шампоан на Милва, лелеее косата ми се омазни 2 пъти по-бързо, което е странно, но явно за момента не подходящ за мен.Та си продължих с Низорал и Юсерин.

acer и от мен един глас за Аминексила на Лореал.Когато ги ползвах, разделях една ампула за 2-3 намазвания.И другото е ампулите Еукапил, които момичетата хвалят, те се продават в аптеките.

# 611
  • София
  • Мнения: 17 780
Ама то само мед и цинк ли са Joy
Аз за всичко говоря. Едното се разбута, от там втрото, а накрая и третото и стигнем до номер 8383728. Хващаме се като удавници за сламка, аз не бих повярвала, че на повечето хора всички съотношения са им наред. Познавам жени, пиещи само б12 и хич и не се интересуват от железния панел. Нямат анемия, нямат косопад.

# 612
  • София
  • Мнения: 615
Мен ако питаш витамини и минерали изобщо не трябва да се пипат, освен ако действително не става въпрос за дефицит.Но от отчаяние човек прави какви ли не глупости..
Изпих и си изсипах върху главата Менделеевата таблица, няколко пъти...Само Б12 не съм пипала, оставих  го да си седи в начален дефицит той пък взе, че тръгна да се оправя Grinning

Виждам, че споменавате стомах, черва...Още от началото знаех, че от там е тръгнало всичко и почнах с пробиотиците.Обаче се оказа, че често пробиотиците могат да влошат наличните проблеми, и те ти пак мазаляк Grinning Та и там нещата са сложни, и изобщо всичко е много сложно, особено когато един организъм е тръгнал по “нанадолнището”.

# 613
  • София
  • Мнения: 17 780
Как така са тръгнало надолу?

# 614
  • София
  • Мнения: 615
Имах предвид, че при вече наличен проблем нещата са още по-сложни.
Ние тук си говорим за косопада, но това е само симптом на често доста по-сериозен проблем или проблеми и ако се действа неадекватно проблема се задълбава, и образно казано се тръгва по “нанадолнището”.
Какъвто е моя случай.Аз тръгнах по доктори с оплакване за умерен до силен косопад, и докато те цъкаха и вдигаха рамене, а аз правех експерименти, тоя мой организъм излезна тотално от строя..

Общи условия

Активация на акаунт