Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки V

  • 38 650
  • 735
  •   1
Отговори
# 135
  • Бургас
  • Мнения: 2 058
И аз се чувствам трансформирана ... Може и смешно да звучи, но си свалих 1-1,5кг и  по 1 см от обиколката на ханша и талията. Като цяло тялото ми е по-стегнато и се чувствам по-добре. На мен това ми е достатъчно и съм доволна. Остава да съм постоянна с тренировките и спортните резултати няма да закъснеят Simple Smile

# 136
  • Мнения: X
Нюк, благодаря ти :*
TDI не съм сигурна, че разбрах, преминала си на вегетарианско хранене ли?

Преди няколко дни се разходих из Пирин, докато ММ участваше на състезания. Мислех си, че съм в добра форма, все пак от февруари съм много редовна в спининга, карахме и в Планината, но се оказа, че не е вярно. Костите на таза ме заболяха много бързо и реших, че ми е нужен тренинг.
Днес пропуснах спининга, защото пък лявото коляно пак се обажда и си направих един преход от нас до м. Дендрариума. Нещо по средата на пътя ми се изключи приложението, но грубо са общо 13 км ходене и около 700 м денивелация. Отново ме заболяха малко костите, поне го усещам като кости, може и мускул някакъв да е.
Ще направя йога и това е за днес тренирането. Менюто е скучно, картофи. Ама изневерих с няколко джанки по пътя Simple Smile

# 137
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998

TDI не съм сигурна, че разбрах, преминала си на вегетарианско хранене ли?


Да.  По-скоро се върнах към него.

# 138
  • Мнения: X
Разбирам. Много ще ми е интересно да разказваш как се чувстваш и какво се случва с теб.
Като философия на живот аз много харесвам тази идея. Но мисля, че към този етап на живота ми е неприложима.
Имам усещането, че тялото ми е било претоварено години наред с въглехидрати и ги усвоява трудно, когато са единственото му гориво. Преоткрих месото, суб продуктите, млечните и яйцата. Надявам се, че сега нещата ще продължат да се движат в една правилна за мен посока.

# 139
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Чувствам се чудесно. След първата седмица, седмица и малко на сънливост, сега се чувствам доста енергична, не броя калории и не се затормозявам постоянно да мисля кое как ще ми се отрази, не ми се доспива след като се нахраня.
Само държа да отбележа, че аз освен месо, яйца и млечни продукти махнах и бялото брашно и преработената захар във всичките й разновидности  - не ям бисквити, вафлички и т.н.
И всъщност това ми беше по-трудно, защото наистина се усеща като махмурлук, който започва от 3-тия ден и продължи 3-4 дни. Все едно си препила ... главата те боли и имаш чувството, че е 10 литрова туба с вода пълна до половина - при всяко движение се усеща по-силно.
Всъщност аз като забременях с малкото спрях да ям месо, млечни, яйца, наблягах на вегетарианската кухня до към 2-рата годинка на малката (това което нуклеър си спомня). Тогава живеехме във Влас, аз ставах по 3-4 пъти посред нощ, защото малката се будеше, всяка сутрин в 6 тичах баира и тренирах долу на марината, после плаж, следобед 2-ра тренировка... имах енергия и правех всичко! Да не говорим, че готвех на бебето едно, на баткото второ, за мен и мъжа ми трето и апартамента ми винаги блестеше от чистота, защото се продаваше и във всеки един момент можеха и идваха хора на оглед... (само си представете как се събира лего по няколко пъти на ден Grinning ) и после реших, че без месо няма да отслабна и ще трябва да се върна към месоядството. И отслабнах де... Но после започна лутането от един режим в друг.

Иначе наистина се чувствам много добре и не бих казала, че ми се прияжда нещо или нещо ми липсва. Миналата седмица правихме барбекю на двора изобщо даже не ме блазни месото.

Отделно мисля, че усещам вкусово храната по-добре, защото преди плодовете винаги са ми бели безвкусни. Сега са ми суууупееер вкусни. Ама то ако ядеш шоколад и после някой да ти бутне ябълка... няма как да ти е вкусна, нали?

Днес до тук:

1 пудинг -  беше божествен... направоооо по-добър не съм яла. Рецептата ви я писах по-напред, става за минутки.
1 крем супа грах
2 парчета диня и 1 праскова и 1/2 шепа орехи


# 140
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
TDI, много позитивно ми звучиш, страхотно е, че си намерила храненето, което да ти носи удоволствие. Сигурна съм, че така някак си по-лесно се получават нещата  Hug

Каая, период е, всички сме изпадали в такъв, нормално е понякога да му писне на човек. Аз съм така с тренировките, понеже при мен няма диети, а начин на хранене, който ми харесва. Странното е обаче, че като зарежа тренирането и минат 2 седмици и започва да ми липсва и пак се връщам. В началото обаче ми беше лесно да се нахъсвам и да намирам мотивация, докато сега нещо не ми идва такава, но знам, че за да задържа това, което съм постигнала не трябва да спирам.

Тони, честита ти придобивка, със здраве да я ползваш  Hug Да ти кажа за 1-2-та кг-ма от 50 до 48, напълно те разбирам. Уж са нищо и никакви два кг-ма, а съвсем ми е ясно как дразнят и бодат очите. Аз бях така с моите тъпи 52, от които не мърдах, обаче си умрях на ината и съм много доволна, че вече 5 месеца съм ги заковала 50 и не мърдам от тях. Това ми се случва за първи път откакто спортувам редувно и се храня изчистено. Преди винаги беше йо-йо работата - 1 седмица 50, на следващата 52-53 и после пак, и пак, и пак, беше ми писнало. Та те разбирам много добре  Hug Hug

Духче, признала съм те откъм физическо натоварване, не знам дали има друго момиче в темата,  което да е толкова много физически активно откъм движение. Ходене, каране на колело, планински преходи, спининг, дом.тренировки .... супер си.  Hug

Дезиии, нещо ми звучиш като в омагьосан кръг, дано скоро да намериш вратичка и да се измъкнеш от него. Понякога претренирането и липсата на възстановяване също са причина за застой, плато и липса на резултати.  Rolling Eyes

При мен нищо ново под слънцето, всичко характерно за лятото е налице - по-малко тренировки, повече храна, по-малко сън, повече забавления, ноооо при мен всяко лято е така. Мъжът ми се шегуват, че хората лятото вадят "плочките", а моите тогава започват да изчезват  Joy Joy

# 141
  • Мнения: 10 011
Ани, аз трябва да се измъкна от омагьосания кръг на домакинските задачи и работните задължения. Tired
Нищо ми няма на тренирането и възстановяването.
Съсипах се от стрес докато избера нова кухня. Избрах, поръчах, готово. Седмици минаха в избиране, четене и не знам си какво си.
Сега търся фирма за местене и ще си събирам живота в кашони.

Изчистих плюса от миналата седмица- 2.5кг. Добре съм.
Ям месо, яйца и зеленчуци. Не гладувам, покривам си протеиновите нужди, мазнините са леко височки някои дни, но го следя и ще коригирам при нужда.

# 142
  • Мнения: X
Ани, много си мила, обаче си с грешни впечатления. Аз имам желание, но само в степен на ентусиазъм. Волята ми никак не е голяма и много бързо се уморявам.
В интерес на истината предпочитам да тренирам сама, защото все си мисля, че не съм равностойна на хората, които ходят в планината или карат колело. Аз все съм най-бавна Simple Smile)
Днес отново ме заболя коляното по време на спининга. Когато пиех глюкозамин и колаген не ме болеше. Явно трябва да си взема пак.
Днес ще си почивам. Отдавам се на разчистване у дома, че е претрупано. Вчера докато чистех банята се изпотих почти толкова, колкото в планината хаха.
За днес и утре храната е пилешко.

# 143
  • Мнения: 1 545
Привет, момичета Blush
В края на работната седмица съм една идея по-доволна от себе си. Вече съм 51.5 кг, след като внезапно и странно бях стигнала почти 53. Явно съм задържала вода, макар че не се чувствах подута.
Днес тренирах гърди и ръце плюс малко кардио.
Направих три поредни дни тренировки и утре почивам. Басейнче и разходки планирам за събота.

Днес похапвам:
След тренировката - протеин изолат.
Закуска - 25 г протеинов хляб, 30 г извара, 40 г шунка, 80 г домат.
Втора закуска - 200 г кайсии
Обяд - 140 г пилешко филе на скара, 150 г салата от зеле и моркови, 150 г рататуй.
След обяд - 150 г скир, може и малко пъпеш
Вечеря - зелена салата, 100 г пъстърва и за петъчен разкош - няколко резенчета прошуто и чаша-две бяло вино.

# 144
  • Мнения: X
Реших, че горната част изостава и опитах ден едно от ALMO - само темпото ме озори.

От няколко дни съм в размисли за трансформацията, но на едно друго равнище, което със сигурност е свързано и с тялото. Обхванало ме е желанието за минимализъм, което с майка, която пази всичко, е много трудно. Но започнах да изхвърлям, да преподреждам, да освобождавам място за нови неща в живота и дома си.
И веднага ми стана някак по-позитивно и хубаво.

# 145
  • София
  • Мнения: 30 142
Такаааа .......

1м. след началото на трансформацията: само 2кг надолу и 4см в талията.

Пия Л-карнитин преди всяка тренировка, тренирам 2 пъти седмично (понякога и 3 пъти), изключила съм безалкохолни напитки и сладки сокове от менюто си. Сладко ям рядко, тестени изделия- също рядко, гледам да пия повече вода, да ям зеленчуци, месо и плодове. Приемам протеин изолат. Обмислям да вкл. и някои от т.нар. суперхрани за закуска.

Малко е, но поне е нещо и действа стимулиращо.

# 146
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 453
Мишенце, 4 см от талията хич не е малко. Не ги гледа, кг-те, обиколките са по-важни. Продължавай все така ✌✌

При мен от четвъртък са се започнали едни маси, които ще продължат до неделя. 4 дни без тренировки и само ядене. Опитвам се поне да не прекалявам, но си признавам, че не ми се отдава Sad И от към десерти също ... предната вечер хапнах страхотно турско кюнефе, снощи торта /домашно приготвена, ама с много маскарпоне, масло и сметана, черпя и вас 😂😂😂/ , довечера пак торта. От понеделник мисля да направя три дни само на салати и плодове, че нещо се чувствам като задръстена.
Прекрасни почивни дни на всички Simple Smile

# 147
  • София
  • Мнения: 30 142
Ани, тортата изглежда страхотно. Едва ли ще ти наруши режима толкова много, ти тренираш от много време. Такива като мен да му мислят, които тепърва свикват с ограниченията. Blush

Днес сутринта хапнах кис. мляко с чиа, банан, сушен касис и малко семена микс. Не беше зле. Засити ме.

Замислям се да разнообразявам закуската със смути.

# 148
  • Мнения: 10 011
Мишенце, честити ти 4см в талията! Чудесен резултат, според мен. Дано и аз се похваля скоро.

Ани, чудна торта, очите ми останаха. Аз обичам да снимам торти, нищо че не ги ям.

Закуска 3 варени яйца, 2 домата
BCAA, тренировка, протеин
Обяд 2 яйца, 100гр шунка.

Глася за следобедна закуска обяда (размених им местата, защото не бях гладна)- салата зелен микс, домат и пилешки гърди пържоли на тиган.

За вечеря- пак същото.

# 149
  • София
  • Мнения: 30 142
Deziderata, мерси!
Истината е, че ми е много трудно, но нямам избор. Ще гледам да сваля колкото мога, а аз имам доста за сваляне, но 2кг на месец засега са ми достатъчни.

Общи условия

Активация на акаунт