За края не мисли, в 10 клас си вече ти

  • 41 910
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 230
Момичета, нямам време нещо напоследък за интернет по лични въпроси, само за служебни:-)
С малко закъснение - Честита Баба Марта!!
Здраве да има във всеки дом!!!


Току що ми " цирикна" електронния дневник да оповести 4 на контролно по БЕЛ, за което бях уведомена, че е най - трудното контролно евър.
Вчера цял ден твори проект на тема: " Сравнете мотивите за саможертва в  произведенията: "Писмо" . "Хаджи Димитър", "Левски""Две хубави очи" " Не го погледнах от страх, дано не го предсавят в рубриките с бисери по някоя ТВ.

НВО не се споменава у нас, няма грам вълнение по тази тема.

# 721
  • София
  • Мнения: 3 484
При нас започна да се разрежда мъглата покрай профилиращите предмети. Ще са три, като двата са в зависимост от специалността, а третият по избор.
И се започна едно ->
искам история - не искам история;
искам ИТ - не искам ИТ;
искам физика - не искам физика;
все ми е едно какво - има голямо значение какво ще избера;
нищо не искам - всичко искам...
Голямо избиране ще падне.

# 722
  • Русе
  • Мнения: 11 918
При нас най-вероятно няма да има дилеми с избора. Аз започвам да се тревожа ,че нещо се е засилил към ИТ и програмиране. Чете и пише разни кодове, но според мен няма качества за туй нещо. Хубавото е, че ако избере този профил ще има време да се разкандардиса, а не да ми се запише в някой уни с информатика  и да изкапе на първия семестър математика.


Вчера цял ден твори проект на тема: " Сравнете мотивите за саможертва в  произведенията: "Писмо" . "Хаджи Димитър", "Левски""Две хубави очи" " Не го погледнах от страх, дано не го предсавят в рубриките с бисери по някоя ТВ.

Емонка, вашата по български е ненадмината. Не знам къде се вписват Очите на Мина в таз тема, но коя съм аз че да се чудя. Да му мислят наборчетата.
Между другото
Скрит текст:
Светослав отнесе 3 за лирическия герой от Да се завърнеш в бащината къща с това
"Лирическият герой е раздвоен между миналото и настоящето.Бяга от действителността и търси последна утеха до майчиното рамо и познатия дом.Търси хармония в миналото,защото е склъбен и нещастен и дните му са безутешни.Накрая се връща в суровата реалност - "напразно спомнил майка и родина" Той не може да я промени и всичко изглежда напразно"

# 723
  • Мнения: 5 425
.

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 20:27 от Ezhko

# 724
  • Русе
  • Мнения: 11 918
По принцип нямам против ИТ. Това е и моята специалност и не се оплаквам. Има нови направления, в които може да практикува и без някаква математика, но ако иска да го учи в университет, ползва не ползва - трябва да изкара няколко семестъра със здрава математика или поне едно време беше така. За него е непосилно.Освен това с неговия кръст, седене на едно място с часове е убийствено. Отделно той няма такова мислене. При него логиката или причинно следствените връзки вървят в някаква своя вселена, която се бие с нормалните.

# 725
  • Мнения: 5 425
А за кръста си много права ... даже здравите от нас страдат жестоко от проблема.

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 20:27 от Ezhko

# 726
  • Мнения: 2 182
Противно на общоприетото мнение, може да си програмист без да си математик. Но насоката е плашеща, съгласен съм, Амбър.
Ако не ми беше против принципите да се меся в избора на синовете, щях да съм наложил табу върху ИТ кариерата​.
Това е мнение само на Наков, който прави пари от това си твърдение и на лаици в областта.
Не е необходимо да им налагаш табу, набий им мисълта, че може да направят ИТ кариера без математика и ще си доволен от резултата 🙂

# 727
  • Мнения: 21 455
Като каза Наков...Преди време много се забавлявах с едно негово сравнение на СофтУни Светлина със СМГ и НПМГ.

# 728
  • Мнения: 5 425
.

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 20:25 от Ezhko

# 729
  • Мнения: 2 182
Дидева, и Наков има уникални изказвания, ама Ежко избива рибата 😂'щото го прави безплатно.

# 730
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Като човек, който  всекидневно ползва каквото е учил по математика, но и четящ и гледащ напред и новите тенденции - Да може, всичко може вече. Има нови среди, в които можеш да твориш с потенциала на творческите си възможности, стига да има някакви. Моят син не знае нотите, но ме е срам да кажа, колко пари изкара с писане на бийтове. Не го приемам, мрънкам непрекъснато, но той някак си се справя. Спира един порект и започва друг. Не съм очарована от темите, но за него са успешни.

  Това ми изглежда интересно , но все пак трябва да завършат университетското ниво  https://arc.academy/bg/interesno/idei-planove-otnachalo-i-start/

# 731
  • София
  • Мнения: 9 558
Много се надявам да не превърнете хубавата ни тема в поле за лични нападки. Тук поне до сега не сме си мерили децата, училищата и родителите 👍

# 732
  • София
  • Мнения: 13 206
Много се надявам да не превърнете хубавата ни тема в поле за лични нападки. Тук поне до сега не сме си мерили децата, училищата и родителите 👍
И аз силно се надявам... тия работи поне ги нямаше тук... Пък като се трийнат мнения и се заместят с точки става още по-тъпо.

# 733
  • София
  • Мнения: 15 219
Моля ви, припомнете ми - оценките от НВО след 10 клас как се отразяват в и на дипломата?

# 734
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Моля ви, припомнете ми - оценките от НВО след 10 клас как се отразяват в и на дипломата?

Точките, приравнени към оценки се записват в свидетелството за първи гимназиален етап
Наредба-№-11-от-01.09.2016 - за-оценяване-на-резултатите-от-обучението
Чл 53, ал 3

Общи условия

Активация на акаунт