Светът на Дж. Р. Р. Мартин и Песен за огън и лед - 31

  • 9 233
  • 741
  •   1
Отговори
# 540
  • Варна
  • Мнения: 1 232
Дръпнах го, мерси.

# 541
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Маскара, да знаеш, че има още неща за корекция.

И някои големи чуденки също.

Като се сетя за чуденките, ще пиша.

# 542
  • Варна
  • Мнения: 1 232
Сега минах през първата глава и нанесох някои предложения. Как предпочиташ - пращам ти глава по глава уорд файла с нанесените корекции плюс пдф-а където са твоите бележки и моите отговори тук-там, или пълните файлове - пак като пдф и уорд, но едва след като мина изцяло през текста?
В пдф-а навсякъде си поставяла жълтурчета - примерно Остров Нокът - Нокът, но аз съм реплейснала навсякъде в уорда и съм сложила бележка под линия примерно [** Остров Птичи нокът в превода, както и Острова на нокътя и Острова на Нокътя, но остров Нокът в „Света“ и „Вихър от мечове“. – Б.кор.]

# 543
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ох, супер, супер.

Благодаря ти.

Сега гледам за "домашните рицари" (household knights).

В Светът са "придворни рицари", а в Огън и Кръв - домашни.

Не знам, кое е по-правилно ...

# 544
  • Варна
  • Мнения: 1 232
Васални рицари не е същото, нали? Придворни - ако са на краля, според мен. Само той има двор. Домашни/хранени рицари - като хранени люде?

# 545
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Васални рицари не е същото, нали? Придворни - ако са на краля, според мен. Само той има двор. Домашни/хранени рицари - като хранени люде?

След малко ще проверя, как е преведено в другите книги.

# 546
  • Вестерос
  • Мнения: 38 277
Тук трябва да е Дерон

# 547
  • Варна
  • Мнения: 17 986
Васални рицари не е същото, нали? Придворни - ако са на краля, според мен. Само той има двор. Домашни/хранени рицари - като хранени люде?

Васални са ако са оземлени, ако нямат земя, служат на лорда си и живеят в негови имоти - тогава би трябвало да са домашни. Thinking

# 548
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, аз съм нанесла коментари в Светът, защото някои неща не са ОК.

Да го шер-на ли да го погледнете?

Word документ е.

# 549
  • Мнения: 296
Какъв е този дракон? Чета главно докато кърмя или полу-заспала и май нещо съм изтървала
За обиколката на Егон III става въпрос


Благодаря предварително

# 550
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
За Среброкрил за последен път съобщили, че напуснал пустошта при Тъмбълтън за Предела и казвали, че направил леговището си на един малък каменист остров в средата на Червено езеро.

Там е Среброкрил ...

# 551
  • Мнения: 296
Ясно. Благодаря. И искам да знаете всички, че ви се възхищавам за безвъзмездния труд, който хвърляте. И малко ви завиждам. Да беше миналата година покрива време, щях и аз да съм заровила нос в имена и превод заедно с вас Blush 

# 552
  • Варна
  • Мнения: 1 232

Чекнато! Мерси, Тиф!

# 553
  • Варна
  • Мнения: 1 232
Ели, шервам първата част - до смъртта на Алисан - в док и пдф.
И в двете съм дублирала корекции/предложения/коментари - в пдф-а към твоите бележки - в пърпъл, в дока - в сиан. В док-а дори спорните места, за които не е уточнено нещо, съм сложила по едни @@ пред думата, за по-лесно търсене. Не знам кой файл ще ти е по-удобен. Има няколко момента, които съм отбелязала, че е добре да се видят от Хексе примерно.
Не обръщай внимание на разни символи като > и _, това са маркери за превръщане в sfb формат по-нататък.

https://drive.google.com/drive/folders/1nwYyebr8FjsL5dMqt7Y0BPws … tddPX?usp=sharing

Естествено, всеки е поканен да се включи, ако има желание Blush

# 554
  • Вестерос
  • Мнения: 38 277
Аз не знам как ще помагам с таблиците. Моите книги са само на хартия. Може би като почна препрочита Sad

Общи условия

Активация на акаунт