Цените на храните летят.

  • 7 211
  • 163
  •   1
Отговори
# 30
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Затова се чакат промоциите и купува повече като се хванат.
Така не се усеща никакво поскъпване.

Много стоки вече на промоция струват толкова, колкото им беше преди редовната цена. Не се сещам в момента за конкретни примери, но ми направи впечатление.

Без примери всичко е празни приказки.  

Лятото може да се каже че всеки ден пазаря.
При мен продуктите са по особени - с проблемен стомах съм.

Не кафе  250 гр.  + чаша  подарък общо 7.75 лв.  - от понеделник четвърта поредна промоция  в Кауфланд и Лидъл - постоянно ги въртят - извън промоция 12.50 лв.  без чаша.

Бира Шуменско  в метален кен 500 мл. 1.15 лв. редовна цена -   през уекенд Била и Кауфланд я пускат на промоция за 75 ст.

Сьомгова пъстърва  10.90 лв. кг.  при  масово около 1.5 кг. сьомгова пъстърва  около 15 лв.

Зехтин екстра върджин  от зелени маслини  - купувам от спец.магазинче с доставки от Солун -  5 литра за 30 лв.

А от Била  ежемесечно пускат промоция на току що изпечено пиле на грил за 6 лв.  при 10 лв.  навсякъде по будките за пилета из града.






Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 15:31 от Печикамъков

# 31
  • Мнения: 8 775
Тогава сравнявайте дисциплината "Пазарувам само на промоции" миналата година и сега. Пак ще намерите разлика.
Тук говорим за обичайното пазаруване. Ясно, че който има време да се занимава да издирва къде има промоция, ще му е по-евтино.

# 32
  • Мнения: X
И това зависи. На мен лично ми е безсмислено да обиколя 5 магазина, за да взема само промоции.
Отделно и че понякога тези промоции са за стотинки буквално, колкото да има етикетче с намалена цена. 20 или 50 стотинки надолу просто не си струва, освен ако не взимам количества, а тях пък някак трябва да ги транспортирам. Трябва да отделя един цял ден в обикаляне. Ако е с кола, тя харчи бензин, което също обезсмисля повечето промоции.
Всъщност, много рядко купувам промоционални хранителни стоки или препарати. Имам си неща, които харесвам, купувам само тях, освен ако не съм много на червено и пред заплата или видя нещо на тънка цена в този момент. Но това наистина рядко се случва, преди заплата просто не правя големи покупки тип зареждане за месеца.

# 33
  • пловдив
  • Мнения: 208
Аз пазарувам от Кауфланд и Триумф. Не съм забелязала поскъпване. Даже маслото поевтиня.
Но с уговорката, че пазарувам само от промоции. Редовните цени не ги знам.
Абе хора, как така не виждате очевадната промяна за последния месец? Не помвите ли цените, от миналия месец? Особено при колбаси и меса?
Ей сега дори гледам грах консерва на clever - 40% за една седмица поскъпнал. От 1лв на 1.40лв са точно 40% скок в цената. За една седмица това? Това е просто пример.
А аз не мога да разбера защо толкова се възмущавате,та чак се карате?Не всички следим цените постоянно.Всеки според възможностите си в крайна сметка.Аз пазарувам от верига малки супермаркети в града и изобщо не се вглеждам в цените.Месо само от месарски магазини.А магазини като Кауфланд ,и особено Била тотално избягвам.В тези магазини са евтини техните марки,а те са пълни боклуци.Вие може да пазарите хамбурски евтин салам по 8 лв кг,но у дома подобни неща не бихме купили.Ние сме привърженици на телешки суджук и филе Елена (на ямболска фирма).В момента суджука е 30 лв кг...еми и 40 да го направят пак това ще купуваме,защото ни харесва.Така,че тона Ви е абсолютно не на място.

Бях забравила колко много баровци има в тоя форум....

# 34
  • Мнения: 87
Вижте, не е нужно да се караме. Просто коментираме темата с цените, приятелски.
  Изместваме и темата. Аз съм обяснила, че работата ми е свързана с това и следя всички цени редовно(правим анализ).
  Последните 1-2-3 месеца и нещо невероятно по веригите. Мога да направя цял списък с храни, които поскъпнаха цели 25-30% за месец само. Че и повече има при някои стоки. При месото и колбасите е най-очевадно.
  Не мога да повярвам, че много хора, дори не са забелязали очевадното 😀.
Толкова пък да са богати и да не обръщат внимание на 30% увеличение на цените 😀.
  И на промоция, също много от нещата са 2лв нагоре, за килограм. При пушеното месо, при салами, кренвирши....и мнооого други. И това само за 1 месец, дет се вика.

# 35
  • Мнения: X
Честно казано, и мен малко ме дразни този уклон на темата стил ШОК! УЖАС! Както някой назад каза, нужни са конкретни примери - стока, стара цена, нова цена.
Да, действително има ежегодно покачване на цените със стотинки, но ако говорим за покачване с над 20% (което при месни и млечни ще рече разлика минимум лев, а при стоки със стандарт или претенция за качество и 10 лв), редно е да се каже стоката.
Колкото до клевърските неща, в един период пътят ми до работа минаваше покрай Била и в комбинация редовно ми бавеха и заплатата. Та се сещам как пълнех кошницата, вместо с чисто месо и луканка, с каймата Клевър от 0.69 лв или пушен врат за 6 лв килото. Честно казано, абе хич не бяха зле за тези пари. От поне 2 години не съм ги посещавала за друго, освен гризки за разходка, та не знам как им вървят сега цените.

# 36
  • Мнения: 87
Както някой назад каза, нужни са конкретни примери - стока, стара цена, нова
Ами аз мога да ти дам поне 30 примера, от последния месец само. Ето два бързи за ментетата на клевър, от последните 10 дни са:
1. Салам клевър от 1лв на 1.40 - 40% изведнъж.
2. Грах клевър от 0,99лв на 1,39лв - пак 40% изведнъж.
3. Салам н@роден отиде над 8лв килограма - 25% изведнъж.
4. Руска салата "Шарена градина" от 1,60лв, отиде 2.25лв - почти 40% изведнъж
Пушените меса са поне 2лв нагоре за КГ, навсякъде - 25% изведнъж.
Те са толкова много примери, сега нямам време. Довечера ще направя огромен списък само за този месец 😀. И са все 25-30% увеличенията, което е несериозно просто. Затова се чудя, как много хора не са забелязали.
Кренвирши Житниц@ в К@уфланд от 7лв отидоха на 9лв кирограма - 30% изведнъж.
При колбасиге на КЕН същото - 8лв кг вече.
Ама те са толкова много за този месец, наистина сега нямам време.
То в проценти се гледа, не в стотинки и левчета. Поне така ги анализираме ние, в проценти.

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 17:47 от snejina1980

# 37
  • Мнения: 3 728
Както някой назад каза, нужни са конкретни примери - стока, стара цена, нова
Ами аз мога да ти дам поне 30 примера, от последния месец само. Ето два бързи за ментетата на клевър, от последните 10 дни са:
1. Салам клевър от 1лв на 1.40 - 40% изведнъж.
2. Грах клевър от 0,99лв на 1,39лв - пак 40% изведнъж.
3. Салам н@роден отиде над 8лв килограма - 25% изведнъж.
4. Руска салата "Шарена градина" от 1,60лв, отиде 2.25лв - почти 40% изведнъж
Пушените меса са поне 2лв нагоре за КГ, навсякъде - 25% изведнъж.
Те са толкова много примери, сега нямам време. Довечера ще направя огромен списък само за този месец 😀. И са все 25-30% увеличенията, което е несериозно просто. Затова се чудя, как много хора не са забелязали.
Кренвирши Житниц@ в К@уфланд от 7лв отидоха на 9лв кирограма - 30% изведнъж.
При колбасиге на КЕН същото - 8лв кг вече.
Ама те са толкова много за този месец, наистина сега нямам време.
То в проценти се гледа, не в стотинки и левчета. Поне така ги анализираме ние, в проценти.
Вашата работа е да следите ръста в цените (очевидно по големите вериги).Изброили сте все евтини нискокачествени стоки.Разберете ,че има хора ,които не купуваме подобен тип продукти ,тоест изобщо не ни интересуват цените на дадените стоки.По-горе и други хора го написаха-пазаруваме продукти на дадени фирми.Ние с моя мъж не купуваме за седмица или месец,а каквото ни се дояде в момента (в повечето случаи от магазина до нас или от един малък супермаркет).Нищо от дадените стоки не е с вдигната цена.Суджук и филе Елена на фирма Тагара (няма ги в големите вериги) са с една и съща цена от поне 2-3 години,сирене на Димитър Маджаров по БДС (0,500 в кутийка) е 10 лв за брой (или 20 лв за кг),телешка саздърма (вакуум) на брой я купуваме и винаги е между 3 и 4 лв според грамажа,прясно мляко 1л на Мегле около 2.30,пилешкото филе е 8.50 кг -това все цени ,които изобщо не са помръднали.Цените са от малък магазин .Единствената разлика ,която съм забелязала е в цените на зеленчуците и плодовете,но то винаги цените им са според сезона.

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 18:22 от Desi1989

# 38
  • Мнения: 2 264
Пише се "пазарувам", а не "пазаря". В магазина се пазарува. 

# 39
  • Мнения: 3 728
Пише се "пазарувам", а не "пазаря". В магазина се пазарува. 
Така е.Ще се поправя.

# 40
  • София
  • Мнения: 14 638
Варненско пазарят, не пазаруват.😆
Сега сериозно, вчера ми попадна статия за върлуваща чума по свинете в Азия, избити са милиони животни и заради това имало световно покачване на цената на свинското с 25-30 процента. 

# 41
  • Мнения: X
Като се замисля, от много време месните, които взимам, са точно месо. Не суджуци, саздърми или друго обработено. Даже кайма не помня колко месеца не съм взимала. Честно казано, за мене всичко, което е рязано, мелено, накратко обработено, си е леко съмнително. Особено когато цената му е в пъти по-висока от тази на кило чисто месо. При положение, че другите съставки са далеч по-евтини от месото, и се обработва машинно, няма причина да е 3,че и 4 пъти по-скъпо. Не става дума за проверени производители. Просто няма логика. Да, кило лт произволна от подправките със сигурност е по-скъпо от килото месо, но те не са основна съставка.

# 42
  • Мнения: 25 571
Тогава сравнявайте дисциплината "Пазарувам само на промоции" миналата година и сега. Пак ще намерите разлика.
Тук говорим за обичайното пазаруване. Ясно, че който има време да се занимава да издирва къде има промоция, ще му е по-евтино.

Не, просто като всеки друг път ще се разпишат „аристократите“, които не се интересуват от цените на стоките от първа необходимост, важното е цената на роялите и ферарито да не мърда.
Наистина, защо презрените плебеи не яде пасти, да се чуди човек...
От личните ми житейски впечатления мога да кажа, че човек, който сам си изкарва парите, много силно се вълнува от цените на стоките, които купува.
И второ, най-богатите най-много си държат сметка на парите. Колкото е по-богат човек, толкова е по-стиснат и не се оставя да го мамят.

# 43
  • Мнения: 1 698
Забелязвам, че летят и още как. Преди в 5лв. се побираше дневното потребление на хляб, кисело и прясно мляко. Сега вече е абсурд. Дори и с промоционални цени пак не става.
Кренвирши не купуваме. Бутът на "Житница" за седмица поскъпна с 2лв./кг. Но ако гледаме кое колко скача, скоро трябва въобще да не ядем.

Варненско пазарят, не пазаруват.😆
Сега сериозно, вчера ми попадна статия за върлуваща чума по свинете в Азия, избити са милиони животни и заради това имало световно покачване на цената на свинското с 25-30 процента. 

То с този номер минаха и за млечните продукти преди 2-3 години. Като вдигнаха 2-3 пъти маслото. Оттогава кравите не са се оправяли. :Д

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 22:03 от AnMary

# 44
  • Мнения: 87
Разберете ,че има хора ,които не купуваме подобен тип продукти ,тоест изобщо не ни интересуват цените на дадените стоки.
Ама защо решихте, че не разбирам 😀.
То има и хора, които само по ресторанти ходят и изобщо не влизат по големите вериги. Просто тая тема не е за тях 😀. Толкова е лесно, просто да я подминат ☺. Все си мисля, че не са голям процент в БГ хората, които изобщо не ги засяга това и затова отворих такава тема ☺.
Просто такива поскъпвания не са нормални. И то за месец-два само.
И то колко неща още мога да изброя, просто сега нямам време.

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 19:48 от snejina1980

Общи условия

Активация на акаунт