Име за момче, кръстено на двете баби - Ваня и Румяна

  • 2 287
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 293
Здравейте, ние пък търсим име за момче кръстено на двете баби- Ваня и Румяна. Ще съм благодарна за предложения.

Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 23:17 от bubanka

# 1
  • Мнения: 7 776
Пенислав е...😵🤐 похилих се😂

Дерони, а защо трябва да измисляте име хибрид, че някой да е доволен. Дайте красиво име с хубаво значение на детето,име, което ще носи с гордост и което харесва на вас с таткото.

Виктор, Валери, Верил (от френски и  старонемски значи лоялен), но то пак ще излезе, че "носи" буквата на едната баба.

# 2
  • Мнения: 2 558
Здравейте, ние пък търсим име за момче кръстено на двете баби- Ваня и Румяна. Ще съм благодарна за предложения.

ВаРум 😂 (на немски означава "защо")
Та, защо трябва да комбинирате две имена, дайте му хубаво име, което да не го кара да се изчервява, когато го попитат как се казва.

# 3
  • Мнения: 8 578
Не виждам как Ваня и Румяна могат да се комбинират.
Иван, Румен, Валери, Виктор

# 4
  • софия
  • Мнения: 2 463
голям зор да е на двете.....по-добре на никого да  е кръстен, поне и двете да са сърдите

# 5
  • Мнения: 11 569
Ваяна, Венера, Рая, Раяна, Ния- все има по някоя буква. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 293
Ааа ние хич не държим да е някого, но се правят леки намеци за това нещо..та ми беше интересно дали ще има съчетание, което да ни грабне. Иначе си имаме фаворит - Йоан.

# 7
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Няма как да е на двете баби.
Виктор е хубаво име.Има,,р,, ,обаче как ще убедиш баба Румяна ,че е кръстен и на нея?

Валентин,Валери,Владислав,Владимир,Венцислав,Велизар

Румен -обаче няма нищо общо с Ваня.Но е точно на баба Руми.
Ростислав-има,,в,,.но не може да се каже,че е кръстен на Ваня.
Радослав
Радомир
Руслан


# 8
  • Мнения: 11 569
Ох, то питането било за момче. ooooh!

Йоан е много хубаво. Клони малко към Ваня / Иванка/. Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 558
Стига бе, хора, това че в името присъства първата буква от името на бабата въобще, според мен, не може да се каже, че е кръстено на нея.

# 10
  • Мнения: 1 919
Здравейте, ние пък търсим име за момче кръстено на двете баби- Ваня и Румяна. Ще съм благодарна за предложения.
Вероника

# 11
  • софия
  • Мнения: 2 463
Моя позната Виолета има внучка ,кръстена на нея - Леа

# 12
  • София
  • Мнения: 3 015
Йоан е страхотно име. Иван също ми харесва.

# 13
  • София
  • Мнения: 38 539
Виктор, Валери, Велизар.
Аз също мислех момчешки имена с В едно време.

# 14
  • Мнения: 12 110
Ваян.
Не е сериозно, но защо пък не? Щом има Вая.
Иван, Йоан, Иво, Ивайло, Ивелин на баба Ваня.
Румен, Румян - на баба Румяна.
Иво-Румян?
А защо не на на дядовците? Те как се казват?

# 15
  • Мнения: 2 759
С "в" - Валери, с "р" - Росен.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 994
Като комбинация от тези две имена може да излезе единствено някоя изгъзица, която по-добре да спестите на детето. Другият вариант е двойно име, тип Иван-Румен, но на мен ми звучи безумно.

# 17
  • Мнения: 9 442
И Ваньо да го кръстиш, и Румен да го кръстиш все едната баба ще е сърдита. Мисля,  че ако не го наричеш на никого ще е много по-добре.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Валериян, щом ще е за бабите

# 19
  • Мнения: 2 558
И Ваньо да го кръстиш, и Румен да го кръстиш все едната баба ще е сърдита. Мисля,  че ако не го наричеш на никого ще е много по-добре.

И Иван-Румен да е, пак едната може да се сърди, що нейното име е второто, а не първото... Това с кръщаването и с угодията не го разбирам аз  ooooh!. Или го наричаш на някой с нормално име, или, ако не може - на никой, пак с нормално име и толкова. Ако щат да се сърдят.

Моята баба, щото не съм кръстена на нея, не я бях виждала до 7-годишна възраст, сърдеше се. След това пък цял живот никога не ми каза името - бях "ученичката", "студентката" и кво ли не друго, но не и да пита или каже нещо за мен по име.... Емиии познайте дали изпитвах някакви чувства за този човек, освен, че ми се пада роднина по стечение на обстоятелствата  Whistling Rolling Eyes
 

# 20
  • София
  • Мнения: 38 539
Мен лично не ми харесват Иван и Румен като имена, а пък галените им - Ванка и Румба - още по-малко.

# 21
  • Мнения: 12 110
Угодете на свекървата, ако е от тръшкащите се. Майка Ви ще обича детето както и да се казва, просто защото е ваше.
Втори вариант. Заявявате, че ако е момче ще е на бабата по бащина линия, ако е момиче - по женска. Така няма да имат повод да се сърдят.

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 11:35 от Mama Ru

# 22
# 23
  • София
  • Мнения: 39 777
Двете имена не виждам как могат да се съчетаят в едно.
Можете да запишете детето с двойно име.
Вашият фаворит много ми харесва. Но пак едната баба ще е недоволна.

Аз още от сега съм казала, че не искам да кръщават деца на мен Joy

# 24
  • Мнения: 8 841
Радован - славянско име, ще му викат Радо, което ми харесва за мъж. Бабите може да минат за удовлетворени. Р от Румяна, и първа буква все пак,  и 'ван" за Ваня. Ударението е на първото "а", не на последното. Проблем ще има като стане баща, за бащиното Радованов, което не ми харесва, по-добре без "ов" да бъде. За чужбина, обаче, е идеално, ще бъде Radovan.
Значението е 'радващ се', 'зарадван'.

# 25
  • Мнения: 9 442
Радован - славянско име, ще му викат Радо, което ми харесва за мъж. Бабите може да минат за удовлетворени. Р от Румяна, и първа буква все пак,  и 'ван" за Ваня. Ударението е на първото "а", не на последното. Проблем ще има като стане баща, за бащиното Радованов, което не ми харесва, по-добре без "ов" да бъде. За чужбина, обаче, е идеално, ще бъде Radovan.
Значението е 'радващ се', 'зарадван'.


Scream горкото дете.  

# 26
  • София
  • Мнения: 5 657
Румен Ваньо го кръстете.
Второто може да е Мамин Кольо.

 Извинете, несериозно е. Ако някой ще се тръшка, изберете съвсем различно име.

# 27
  • Мнения: 9 442
Румен Ваньо го кръстете.
Второто може да е Мамин Кольо.

 Извинете, несериозно е. Ако някой ще се тръшка, изберете съвсем различно име.

Joy Joy Joy

Що ме караш да се смея с глас? Мамин Кольо. Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 2 558
Румен Ваньо го кръстете.
Второто може да е Мамин Кольо.

Joy Joy Joy

Що ме караш да се смея с глас? Мамин Кольо. Heart Eyes

На мама и на свекъра Кольо 😂😂😂

# 29
  • Мнения: 8 841
Радован - славянско име, ще му викат Радо, което ми харесва за мъж. Бабите може да минат за удовлетворени. Р от Румяна, и първа буква все пак,  и 'ван" за Ваня. Ударението е на първото "а", не на последното. Проблем ще има като стане баща, за бащиното Радованов, което не ми харесва, по-добре без "ов" да бъде. За чужбина, обаче, е идеално, ще бъде Radovan.
Значението е 'радващ се', 'зарадван'.


Scream горкото дете.  
е защо? Имам познати с това име, живея в чужбина, никой не им се смее, името е реално, не измислено и сричкообразувано, както в България се наблюдава тенденция...  Тук местните кръщават не на баба и дядо, а понякога на майката или бащата, но не едновременно и на майката, и на бащата. Имат много малко имена в оборот, има повторения, но пък си пазят традициите.

# 30
  • Мнения: 7 776
Направо Мао или Адолф да го кръстят...

# 31
  • Мнения: 557
Верони, Вихрен

# 32
  • Мнения: 9 442

Подозирам,  че баба Рума ще е сърдита в този случай. Grinning

# 33
  • Мнения: 1 919
На мен ми хареса предложението за Радован. Името е популярно славянско име в наши съседни страни. Красиво е.

# 34
  • Мнения: 12 110
Джей, и на мен ми харесва Радован. Звучно е. Стига баба Румяна да приеме, че Радо е на нея.

# 35
  • Мнения: 7 776
И никой ли не прави асоциация с Радован Караджич? Ужасно е да си кръстиш детето така. За мен това име се свързва с геноцид.

# 36
  • Мнения: 2 812
Здравейте, ние пък търсим име за момче кръстено на двете баби- Ваня и Румяна. Ще съм благодарна за предложения.

Имайте милост към детето си!
Бабите ще си отидат някой ден, детето ви ще е син за цял живот.

Иван  е хубаво име.

# 37
  • Мнения: 8 578
Радован на мен ми звучи твърде тежко. Радан ми харесва повече.

# 38
  • Мнения: 12 110
И никой ли не прави асоциация с Радован Караджич? Ужасно е да си кръстиш детето така. За мен това име се свързва с геноцид.
Вярно е, че Караджич е Радован, ама да не е единственият с това име? И след 30 години дали някой ще се сеща за него и ще прави такива асоциации. Иначе "компрометирани" имена сигурно има доста.

# 39
  • София
  • Мнения: 38 539
Много знаят децата кой е Караджич.

# 40
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Който и да е Караджич (аз знам кой е, но не съм с промит мозък от новинарските емисии), Радован е красиво и често срещано в съседните страни име. Както и впоследствие се връзва за бащино име Радованов.

По-добре от Ричард Груев.

# 41
  • Мнения: 2 558
или Ферарио Спасов 🙄

# 42
  • Мнения: 410
Чувала съм двойното име- Александър -Даниел. Предлагам Иво-Радин, ако искате да уважите двете баби.  Иначе по отделно имената също са хубави - Иво и Радин.

# 43
# 44
  • Мнения: 557
Варадин, Висарион, Верен Wink
Авторката, избра ли си име?

# 45
  • София
  • Мнения: 38 539
Веронио. Май съм го срещала някъде като име.

# 46
  • Мнения: 8 841
Има и вариант да не го кръстите на двете баби и няма да има сърдити.

# 47
  • Мнения: 6 713
Иван-Румен, като двойно име да няма сърдити. Но пък тези имена винаги едното се използва най-много, обикновено е първото.

# 48
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Този номер няма да мине.
Ако го кръстите с двойно име,бабата с чиято буква започва първото име ще е доволна,а другата сърдита,че нейното име е второ.
Едната ще нарича детето с едното име,а другата с второто.

Ако го кръстите с име започващо с буква ,,В,, ,то баба Ваня ще е щастлива,но баба Руми -не.Даже и името да съдържа нейната буква.Веронио например.
Ако името започва с буква,,Р,, баба Руми ще е  доволна,а другата- не.

# 49
  • Мнения: 5 386
Румиван , Ванирум - шегувам се Simple Smile

Велизар, Владислав, Вилиян, Росен.

# 50
  • Мнения: 293
Благодаря на всички..., говорихме с бабите и им обяснихме, че бебчо ще бъде кръстен на себе си колкото и да се надяваха. Първо помълчаха, после уж го приеха.  Ще го преживеят. Благодарим отново на всички за идеите и креативността Simple Smile

# 51
  • Мнения: 247
Пазете варианта с бабите, ако е момиче - Варвара

# 52
  • Мнения: 159
Владимир

съберете ги, кажете им че детето  вие сте си го правили и ще си го кръстите както искате Simple Smile

# 53
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Авторката така и не отговори дядовците как се казват и дали също не искат да е на тях.Все пак момче е по-удачно за мен да носи името на дядо си.Иначе име съчетано от Ваня и Румяна не мога да измисля(при все,че съм пристрастна и ако имам дъщеря ще е на Руми,но момче не бих кръстила Румен-не ми харесва)...

# 54
  • Мнения: 247
Варицел?

# 55
  • софия
  • Мнения: 2 463
Ваня-Румен да го кръстят и да му правят резерваци от сега за психолог за следващите 20 години

# 56
  • Мнения: 1 919
Вакрил
Руевит (славянско име)
Рейван
Валери
Валирад
Ванирад
Вранго
Руван

# 57
  • Мнения: 2 558
Вакрил
Руевит (славянско име)
Рейван
Валери
Валирад
Ванирад
Вранго
Руван

Като изключим Вакрил и Валери.... Вие сериозно ли?!?!? 🙄🤦

# 58
  • Мнения: 12 110
И какво общо имат с Ваня и Румяна?

# 59
  • София
  • Мнения: 5 657
Хора, добре ли сте, що за имена предлагате? Авторката на темата вече написа, че ще изберат друго, различно име, няма нужда от толкова креативност.

Общи условия

Активация на акаунт