Име за момче, кръстено на двете баби - Ваня и Румяна

  • 2 289
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 761
С "в" - Валери, с "р" - Росен.

# 16
  • София
  • Мнения: 8 002
Като комбинация от тези две имена може да излезе единствено някоя изгъзица, която по-добре да спестите на детето. Другият вариант е двойно име, тип Иван-Румен, но на мен ми звучи безумно.

# 17
  • Мнения: 9 451
И Ваньо да го кръстиш, и Румен да го кръстиш все едната баба ще е сърдита. Мисля,  че ако не го наричеш на никого ще е много по-добре.

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Валериян, щом ще е за бабите

# 19
  • Мнения: 2 558
И Ваньо да го кръстиш, и Румен да го кръстиш все едната баба ще е сърдита. Мисля,  че ако не го наричеш на никого ще е много по-добре.

И Иван-Румен да е, пак едната може да се сърди, що нейното име е второто, а не първото... Това с кръщаването и с угодията не го разбирам аз  ooooh!. Или го наричаш на някой с нормално име, или, ако не може - на никой, пак с нормално име и толкова. Ако щат да се сърдят.

Моята баба, щото не съм кръстена на нея, не я бях виждала до 7-годишна възраст, сърдеше се. След това пък цял живот никога не ми каза името - бях "ученичката", "студентката" и кво ли не друго, но не и да пита или каже нещо за мен по име.... Емиии познайте дали изпитвах някакви чувства за този човек, освен, че ми се пада роднина по стечение на обстоятелствата  Whistling Rolling Eyes
 

# 20
  • София
  • Мнения: 38 711
Мен лично не ми харесват Иван и Румен като имена, а пък галените им - Ванка и Румба - още по-малко.

# 21
  • Мнения: 12 373
Угодете на свекървата, ако е от тръшкащите се. Майка Ви ще обича детето както и да се казва, просто защото е ваше.
Втори вариант. Заявявате, че ако е момче ще е на бабата по бащина линия, ако е момиче - по женска. Така няма да имат повод да се сърдят.

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 11:35 от Mama Ru

# 22
# 23
  • София
  • Мнения: 39 822
Двете имена не виждам как могат да се съчетаят в едно.
Можете да запишете детето с двойно име.
Вашият фаворит много ми харесва. Но пак едната баба ще е недоволна.

Аз още от сега съм казала, че не искам да кръщават деца на мен Joy

# 24
  • Мнения: 8 953
Радован - славянско име, ще му викат Радо, което ми харесва за мъж. Бабите може да минат за удовлетворени. Р от Румяна, и първа буква все пак,  и 'ван" за Ваня. Ударението е на първото "а", не на последното. Проблем ще има като стане баща, за бащиното Радованов, което не ми харесва, по-добре без "ов" да бъде. За чужбина, обаче, е идеално, ще бъде Radovan.
Значението е 'радващ се', 'зарадван'.

# 25
  • Мнения: 9 451
Радован - славянско име, ще му викат Радо, което ми харесва за мъж. Бабите може да минат за удовлетворени. Р от Румяна, и първа буква все пак,  и 'ван" за Ваня. Ударението е на първото "а", не на последното. Проблем ще има като стане баща, за бащиното Радованов, което не ми харесва, по-добре без "ов" да бъде. За чужбина, обаче, е идеално, ще бъде Radovan.
Значението е 'радващ се', 'зарадван'.


Scream горкото дете.  

# 26
  • София
  • Мнения: 5 658
Румен Ваньо го кръстете.
Второто може да е Мамин Кольо.

 Извинете, несериозно е. Ако някой ще се тръшка, изберете съвсем различно име.

# 27
  • Мнения: 9 451
Румен Ваньо го кръстете.
Второто може да е Мамин Кольо.

 Извинете, несериозно е. Ако някой ще се тръшка, изберете съвсем различно име.

Joy Joy Joy

Що ме караш да се смея с глас? Мамин Кольо. Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 2 558
Румен Ваньо го кръстете.
Второто може да е Мамин Кольо.

Joy Joy Joy

Що ме караш да се смея с глас? Мамин Кольо. Heart Eyes

На мама и на свекъра Кольо 😂😂😂

# 29
  • Мнения: 8 953
Радован - славянско име, ще му викат Радо, което ми харесва за мъж. Бабите може да минат за удовлетворени. Р от Румяна, и първа буква все пак,  и 'ван" за Ваня. Ударението е на първото "а", не на последното. Проблем ще има като стане баща, за бащиното Радованов, което не ми харесва, по-добре без "ов" да бъде. За чужбина, обаче, е идеално, ще бъде Radovan.
Значението е 'радващ се', 'зарадван'.


Scream горкото дете.  
е защо? Имам познати с това име, живея в чужбина, никой не им се смее, името е реално, не измислено и сричкообразувано, както в България се наблюдава тенденция...  Тук местните кръщават не на баба и дядо, а понякога на майката или бащата, но не едновременно и на майката, и на бащата. Имат много малко имена в оборот, има повторения, но пък си пазят традициите.

Общи условия

Активация на акаунт