На море в Турция - тема 61

  • 66 760
  • 765
  •   1
Отговори

Анкета

Кога предпочитате да почивате в Турция?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 07 сеп 2019, 21:23
* Може да изберете максимум 5 опции.

# 300
  • Мнения: 24 467
Ето, тук има линкове към разписанията и за Чанаккале, и за Гелиболу.
http://pochivka-turcia.com/192616.html
https://www.canakkaletravel.com/feribot.htm
/Това е таблицата с разписанията./
Лично за нас нямаше значение през къде ще минем. Веднъж на отиване минахме от север, а на връщане от юг - все едно е.

# 301
  • Мнения: 58
  peterky2002   а случайно да знаеш около магазина на waikiki в Манавгат който е на 5 етажа дали има паркинг

# 302
  • Мнения: 5 035
Благодаря ти. Ще летим със самолет. Хубав ли е плажа в Кушадасъ? По принцип както писах, се бяхме насочили към Анталия. Но това, което ме спира е, че не съм сигурна до колко е подходящ за почивка такъв голям град.

Аз съм била само в Palm Wings Ephesus и нямам забележки - по-фин е от този по нашето Черноморие. Даже септември пак ще ходим там. Иначе не си представяй, че хотелите са в самия град - независимо дали в Анталия или Кушадасъ. Или поне не всички. Има огромен избор, както вероятно си видяла вече и това, че един хотел го водят в Анталия, не значи, че е в града. Може и на 10 км. от него да е. Но пък си има долмуши, с които се пътува евтино и бързо Simple Smile

Това, което аз направих, е първо да се спра на някои тур. оператори. После започнах да гледам хотелите, с които работят. Харесвах си хотели, после ги търсих в google maps да видя къде точно се намират. Имаше такива, които въпреки че изглеждаха перфектно, бяха на 2 до 5 км от плажа. Което мен не ме устройва. След като минах и това сито, ги търсих в tripadvisor и гледах обща оценка, снимки на пътуващи и четях мнения. Не съм открила топлата вода, но със сигурност е един добър старт и дава повече информация за хотелите, плажовете, храната и всичко изобщо, отколкото дават в офисите на тур. операторите.

# 303
  • Мнения: 24 467
Че то повечето хотели не са в Анталия. Тези, за лятна почивка, са масово извън. На тихи места, на самия плаж, в обособени курортни зони. Не познавам никой, който да ходи да почива в "града".

# 304
  • Варна
  • Мнения: 3 925
 peterky2002   а случайно да знаеш около магазина на waikiki в Манавгат който е на 5 етажа дали има паркинг

Можеш да оставиш колата на отогар.До уайкикито е 20 мин. пеша , а и ще видиш по пътя още няколко магазина , има 2 Де Факто.

Инна като се каже ''Анталия'' обикновенно се разбира областа от Текирова до Алания и където плажовете са десетки , а хотелите - хиляди.  Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 юни 2019, 11:18 от peterky2002

# 305
  • Мнения: 58
Благодаря
  peterky2002   а случайно да знаеш около магазина на waikiki в Манавгат който е на 5 етажа дали има паркинг
[/quote]

Можеш да оставиш колата на отогар.До уайкикито е 20 мин. пеша , а и ще видиш по пътя още няколко магазина , има 2 Де Факто.
[/quote]

# 306
  • Мнения: 316
Че то повечето хотели не са в Анталия. Тези, за лятна почивка, са масово извън. На тихи места, на самия плаж, в обособени курортни зони. Не познавам никой, който да ходи да почива в "града".
Не знаех, че повечето хотели са извън града. Затова казах, че малко ме спира това, че е голям града. Би ли споделила за някоя такава курортна зона, която да е близо и до града?

# 307
  • Мнения: 24 467
Че то повечето хотели не са в Анталия. Тези, за лятна почивка, са масово извън. На тихи места, на самия плаж, в обособени курортни зони. Не познавам никой, който да ходи да почива в "града".
Не знаех, че повечето хотели са извън града. Затова казах, че малко ме спира това, че е голям града. Би ли споделила за някой такъв комплекс.
Цялата линия от Анталия до Алания: Лара, Белек, Сиде и т.н. Кемер в другата посока.
Можеш да огледаш картата.
Ето, примерно, една:
http://www.ekskurzii.biz/Antalia/172632.html
Точно това, че Анталия бил голям град, не бива да те спира. Няма да си в него, но ако пък искаш, можеш да отидеш и да го разгледаш.

# 308
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
А как стои въпросът с колите? В Памуккале разбрах, че има паркинг, там, където е туристическата част.

В Истанбул се чудя къде ще паркираме. Ние сме букнали и там хотел, на връщане. Ама къде ще оставяме колата - идея си нямам Sad

# 309
  • Мнения: 24 467
А как стои въпросът с колите? В Памуккале разбрах, че има паркинг, там, където е туристическата част.

В Истанбул се чудя къде ще паркираме. Ние сме букнали и там хотел, на връщане. Ама къде ще оставяме колата - идея си нямам Sad

Да, в Памуккале си има голям паркинг.
В хотели - също има такава възможност.
В Истанбул е добре да организирате предварително паркирането си. В хотела, който сте резервирали, няма ли паркинг, в който да си запазите място? Ние там винаги си търсим хотел с паркинг, тъй като предпочитаме да пътуваме с наш автомобил.
Иначе трябва допълнително да търсите паркинг в близост и не е особено удобно.

# 310
  • Мнения: 539


В Истанбул се чудя къде ще паркираме. Ние сме букнали и там хотел, на връщане. Ама къде ще оставяме колата - идея си нямам Sad

[/quote      В Истанбул винаги  избрам хотел с паркинг.  Разгледайте отново хотела и вижте дали предлага платен и  колко струва на ден

Последна редакция: пт, 28 юни 2019, 12:24 от tedizonova

# 311
  • Мнения: 237
Здравейте,ще ме насочите ли към агенции,които предлагат Efes Royal Palace Resort & Spa Hotel в Йоздере?

# 312
  • София
  • Мнения: 1 412
Благодаря
  peterky2002   а случайно да знаеш около магазина на waikiki в Манавгат който е на 5 етажа дали има паркинг

Можеш да оставиш колата на отогар.До уайкикито е 20 мин. пеша , а и ще видиш по пътя още няколко магазина , има 2 Де Факто.
[/quote]
[/quote]

После с покупките наобратно ще е бая тегаво.

Здравейте,ще ме насочите ли към агенции,които предлагат Efes Royal Palace Resort & Spa Hotel в Йоздере?


http://www.orient99.com/pochivki_turcia/holiday_Kusadasi/view/ho … k/mini_calc/index

Последна редакция: пт, 28 юни 2019, 14:41 от AnMary

# 313
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 732
Дааааа....сега звъннах до Истанбул, до хотела. Казаха ми, че инфото от Букинг е вярно - имат паркинг, но е само за 2 коли и обикновено местата са заети. Та съвсем близичко, до тях, за секунди път пеша, нямало и минутка, само срещу 30 лири, за 1 нощ ще ми подслонят колата.
Как може да пише, че имат паркинг и да ти казват, че трябва да идеш на платения, до тях! Рано им е за ЕС. Последните години го удариха на тарикатлък, влошиха си и обслужването, ама нейсе. Нашите и толкова не ни дават, та пак там си остава по-малкото зло Sad

# 314
  • Мнения: 775
Дааааа....сега звъннах до Истанбул, до хотела. Казаха ми, че инфото от Букинг е вярно - имат паркинг, но е само за 2 коли и обикновено местата са заети. Та съвсем близичко, до тях, за секунди път пеша, нямало и минутка, само срещу 30 лири, за 1 нощ ще ми подслонят колата.
Как може да пише, че имат паркинг и да ти казват, че трябва да идеш на платения, до тях! Рано им е за ЕС. Последните години го удариха на тарикатлък, влошиха си и обслужването, ама нейсе. Нашите и толкова не ни дават, та пак там си остава по-малкото зло Sad

На туристическите места винаги е имало тарикатлътци,
а и в/около иcторическия център на Станбул  да откриете хотел с паркинг широк голям охоо  е нещо много голямо! Bowtie..  Има паркинги на общината (İBB OTOPARK) последно беше на ден 10TL..
вижте тези места дали са ви далече от хотела или не..
А това за ЕС - я си седнете прилично там, не събудете комшиите за ЕС Simple Smile

https://www.google.com/search?rlz=1C1AOHY_trTR823TR823&q=ibb … gGEAQ&tbs=lrf:!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:3&rldoc=1#rlfi=hd:;si:;mv:!1m2!1d41.1872762!2d29.372136700000002!2m2!1d40.8593177!2d28.8630114!3m12!1m3!1d159033.05936962555!2d29.11757405!3d41.02329695!2m3!1f0!2f0!3f0!3m2!1i371!2i317!4f13.1;tbs:lrf:!2m1!1e3!3sIAE,lf:1,lf_ui:3

Общи условия

Активация на акаунт