На море в Турция - тема 61

  • 66 974
  • 765
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 33
Който  се  интересува  от  VON RESORT ELITE 5*- от  вчера  има  мигновенни  оферти  Booking .com- резервирах  за  3възрастни  октомври за  1000лв  -разлика  800лв почти!

# 346
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Гюнайдън, групата!
Сипвам ви по едно турско кафенце!
В момента съм в Swandor Topkapi Palace - Лара, Атналия...Е, много ни харесва на всички всичко - настаняване, храна, а за анимацията думи нямам - страхотни са и много настроение създават. Опитвам се да ходя на всички интересни занимания от отделната гимнастическа анимация - на зумба, на канго, въздушна йога...Отделно участваме активно и в останалата - разни игри Сървайвър, крейзи игри в басейните..
Относно храната - за момента от 3 вечери, 2 вече има раци (2 вида), миди, калмари, скариди...баклави - на всяко хранене, всеки път няколко вида. Плодове - пъпеш, диня, кайсии, праскови, нектарини, череши, сливи, ябълки.
Сладолед - насипен и от машина.. .Алкохол вносен...коктейли - каквото кажеш, това правят (запознахме се с барманите) - и алкохолни и безалкохолни..
По мое мнение или хотелът не е пълен или хората не се усещат..Досега не ме е натоварило нито присъствието на хора, нито деца, да не кажа, че разбирам за присъствието на малки деца само от количките, паркирани пред основния ресторант..Да кажа дори, че по басейните има места и въобще не е гъчканица в тях.. Аквапаркът е добър и няма изчакване за рингове..
Контингент - малко руснаци, украинци, има румънци, сърби, косовари, чехи, словаци, словенци, албанци, англичани, немци, белгийци, Бангладеш, някоко семейства от Иран и Ирак, има и бг семейства няколко вкл. и български турци, живеещи в Турция - въобще, не може да се усети превесът на някоя нация..
Не слагат гривни...
Времето - не е така горещо, както очаквах...
Интернет - перфектен навсякъде...
Очаровани сме за момента и почивката е чудесна...Децата са супер доволни...
Препоръчвам силно!
Подробен отзив след като се върна!

Последна редакция: вт, 02 юли 2019, 10:26 от AIR

# 347
  • Варна
  • Мнения: 765
Нашата почивка наближи и изникна един въпрос. Някой може ли да препоръча аквапарк в района на запад от Анталия, до Финике, т.е. между Анталия и Финике? Минавали сме по този път, знаем че има добри курорти и атракции, но никога не сме се замисляли за аквапаркове, а тази година решихме да пробваме. Интересуват ни основно водни пързалки.
И още един подобен въпрос, пак в този район или в Анталия, има ли някъде скоростни влакчета, roller coaster?

# 348
  • Мнения: 794
Здравейте от Слънчево Сиде ! По - точно от Side Premium . Вчера пристигнахме,  в 10 часа ни бяха настанили. Точно както и вие казвате навсякъде,  още с посрещането ни сложиха гривните и ни пратиха да закусим. В 10 часа бяхме настанени на 4- ти етаж ,стандартна стая с тераса с чудесна гледка-вижда се целия хотел и част от морето. Топличко си е, вчера на плажа в 17 часа -34 градуса.  Колкото и да е малък хотела,  се позагубвахме по секторите,  но от днес сигурно ще се оправяме бързо. Засега ни харесва много,  за пътуването мога да кажа, че беше доста леко. Тръгнахме в 16 часа от Пловдив,  в 8 сутринта бяхме в Анталия.  На границата никакви автобуси,  обаче колите...мама мия,  по 50 коли в коридор, за сефте като съм с автобус да се зарадвам. Гастарбайтерите си отиват  по родните места.

# 349
  • Мнения: 852
Турция е очарователна препоръчвам я с две ръце...вчера се върнах от Мармарис. Но не бих повторила по това време - 38-39 градуса са като чук в гърдите са и ми идват в повече

# 350
  • Мнения: 168
Гюнайдън, групата!
Сипвам ви по едно турско кафенце!
В момента съм в Swandor Topkapi Palace - Лара, Атналия...Е, много ни харесва на всички всичко - настаняване, храна, а за анимацията думи нямам - страхотни са и много настроение създават. Опитвам се да ходя на всички интересни занимания от отделната гимнастическа анимация - на зумба, на канго, въздушна йога...Отделно участваме активно и в останалата - разни игри Сървайвър, крейзи игри в басейните..
Относно храната - за момента от 3 вечери, 2 вече има раци (2 вида), миди, калмари, скариди...баклави - на всяко хранене, всеки път няколко вида. Плодове - пъпеш, диня, кайсии, праскови, нектарини, череши, сливи, ябълки.
Сладолед - насипен и от машина.. .Алкохол вносен...коктейли - каквото кажеш, това правят (запознахме се с барманите) - и алкохолни и безалкохолни..
По мое мнение или хотелът не е пълен или хората не се усещат..Досега не ме е натоварило нито присъствието на хора, нито деца, да не кажа, че разбирам за присъствието на малки деца само от количките, паркирани пред основния ресторант..Да кажа дори, че по басейните има места и въобще не е гъчканица в тях.. Аквапаркът е добър и няма изчакване за рингове..
Контингент - малко руснаци, украинци, има румънци, сърби, косовари, чехи, словаци, словенци, албанци, англичани, немци, белгийци, Бангладеш, някоко семейства от Иран и Ирак, има и бг семейства няколко вкл. и български турци, живеещи в Турция - въобще, не може да се усети превесът на някоя нация..
Не слагат гривни...
Времето - не е така горещо, както очаквах...
Интернет - перфектен навсякъде...
Очаровани сме за момента и почивката е чудесна...Децата са супер доволни...
Препоръчвам силно!
Подробен отзив след като се върна!
здравейте и благодаря за бързият отзив, но може ли малко отзиви от плажа? Пясък ли е или чакъл и има ли дори и малки камъчета?

# 351
  • Мнения: 52
Здравейте.. В момента сме в процес на търсене на хотел в Кушадасъ за септември месец около 10.С малко дете сме на 1 годинка и се чудим между два хотела Atlantique resort и club Yali, ако има някой който е бил скоро там. И средата на септември как е времето там. Благодаря ви предварително😉

# 352
  • Мнения: 1 710
Марин-а е страхотен хотел за парите си.

Аквата на мен не ми хареса, захабен ми се стори.
Иначе да, гостите на Марин и Оушън ползват всичко на всякъде.

Viliianka, другите май са ти отговорили вече Simple Smile
Аз харесвам и Вилидж като атмосфера и градина, въпреки че е най-стар и семпъл. Иначе май Оушън ми е фаворит. Стилен, изчистен, нов, с големи стаи. Марин също е с добра база. Виж за Аква съм съгласна, че не хваща око. На мен ми е невзрачен и твърде нагъчкан.

Здравейте! Интересувам се от хотел Kirman Sidera luxury&spa 5*, Аланя. Моля за инфо за него, ако има някой почивал там наскоро. Също и кои екскурзии в района си заслужават. Благодаря!
Kirman са много добри хотели, подценявани заради лошия си плаж. Предпочитани от немци и западноевропейци, въпреки че и руснаци не липсват. Имат добро обслужване и храна. Kirman Sidera мисля, че най-скоро е реновиран (преди 3 или 4 години). Стаите не са големи, семпли са, но си имат всичко необходимо. Сейфът май се заплаща, но минибарът не. Храната беше много разнообразна, дано все още да е така. Плажът е лош, с много камъчета и акваобувките са силно препоръчителни.

# 353
  • София
  • Мнения: 1 415
Здравейте. Как се казва плажа на Amara sealight elite в Кушадасъ? Има ли скоро върнали се от почивка в този хотел? Ще съм благодарна на мнения и впечатления 🙂

Никак не се казва. Ивицата е много малка и тясна. Има камъни, почти няма пясък. Не струва самият плаж.
Миналата година бяхме там, единствената ми забележка е точно плажа и малката външна територия на хотела.

Абсолютно точно казано. Всичко друго е 6+.

# 354
  • Пловдив
  • Мнения: 1 879
Ние миналата година бяхме в SEALIGHT RESORT HOTEL .
 С много добро впечатление сме от него .
Недостатъка е ,че има мнооооооого стълби .
Иначе всичко беше много добре мисля ,че има отзив от мен .

# 355
  • Варна
  • Мнения: 3 935
Здравейте.. В момента сме в процес на търсене на хотел в Кушадасъ за септември месец около 10.С малко дете сме на 1 годинка и се чудим между два хотела Atlantique resort и club Yali, ако има някой който е бил скоро там. И средата на септември как е времето там. Благодаря ви предварително😉

Плажа Лонг Бийч е добрия избор, там вижте задължително и Palm Wings Beach Resort & Spa Kusadasi, Davutlar Mahallesi.
Има опасност времето да ви изиграе шега с повече вятър.
Средата на септември със сигурност е добро времето за плаж само около Анталия.

# 356
  • София
  • Мнения: 1 415
Здравейте.. В момента сме в процес на търсене на хотел в Кушадасъ за септември месец около 10.С малко дете сме на 1 годинка и се чудим между два хотела Atlantique resort и club Yali, ако има някой който е бил скоро там. И средата на септември как е времето там. Благодаря ви предварително😉



Плажа Лонг Бийч е добрия избор, там вижте задължително и Palm Wings Beach Resort & Spa Kusadasi, Davutlar Mahallesi.
Има опасност времето да ви изиграе шега с повече вятър.
Средата на септември със сигурност е добро времето за плаж само около Анталия.
Той Атлантик е точно на тоя плаж. Времето е повече от перфектно към 10.09. Другия хотел е на 35-40 км от Кушадасъ.

# 357
  • Мнения: 37
Здравейте,
Миналата седмица се върнах от Кушадасъ. Бяхме в Палм уингс и беше невероятно. Благодаря за темата и за полезната информация Simple Smile

# 358
  • София
  • Мнения: 1 415
Здравейте,
Миналата седмица се върнах от Кушадасъ. Бяхме в Палм уингс и беше невероятно. Благодаря за темата и за полезната информация Simple Smile
Ми драсни 10 реда пресен отзив.

# 359
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
dona_78, плажът на Swandor Topkapi - може да се каже, че е разделен на две, пясъчна ивицани тревна площ. На пясъчната ивица има по 5-6 реда шезлонги, много нагъсто, под тенти; на тревната площ са по-раздалечени, с чадъри...Пясъкът е като наш пясък, който хвърлят по улиците зимата - попремесен с мънички камъчета, тук-таме, по-сив е...Самия мокър пясък е само пясък. Дъното е полегато, не става дълбоко веднага - броих мои крачки - на 15-17 ми е до кръста водата, на 27-28 до рамената (висока съм 1,67). Има два пирса, единият е с кабинки...Вторият пирс е дълъг с шезлонги по него, но без бар.
На плажа има ресторант, бар и голяма, покрита детска площадка...вода има навсякъде...сладолед също на плажа...
Както писах в предния пост - или хотела не е пълен или просто не се усещат хората..когато и да сме отишли, място намираме, даже и на пирса...

Последна редакция: ср, 03 юли 2019, 10:41 от AIR

Общи условия

Активация на акаунт