На море в Турция - тема 61

  • 66 755
  • 765
  •   1
Отговори

Анкета

Кога предпочитате да почивате в Турция?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 07 сеп 2019, 21:23
* Може да изберете максимум 5 опции.

# 360
  • Козлодуй
  • Мнения: 83
Здравейте.. В момента сме в процес на търсене на хотел в Кушадасъ за септември месец около 10.С малко дете сме на 1 годинка и се чудим между два хотела Atlantique resort и club Yali, ако има някой който е бил скоро там. И средата на септември как е времето там. Благодаря ви предварително😉
Ако аквапарка не ти е топ приоритета, смени хотелите..... погледни FLORA GARDEN EPHESUS пак на същия плаж е, на малка територия, но нивото е съвсем различно от Атлантик.

# 361
  • Мнения: 1 226
Цитат
Той Атлантик е точно на тоя плаж. Времето е повече от перфектно към 10.09. Другия хотел е на 35-40 км от Кушадасъ.

Намали на половина километрите.Hands V

# 362
  • Мнения: 910
Momoftwo Aria claos го предлагат Емералд.

# 363
  • Мнения: 5 035
Здравейте,
Миналата седмица се върнах от Кушадасъ. Бяхме в Палм уингс и беше невероятно. Благодаря за темата и за полезната информация Simple Smile
Ми драсни 10 реда пресен отзив.

И аз бих се радвама на отзиви. И да конкретизираш за кой Палм уингс става въпрос

# 364
  • Мнения: 20
Здравейте с отзиви от Босфорус Сиде.Бяхме там от 17 юни ,1 седмица. Като цяло хотелът оправда очакванията ми.Нов,модерен, комфортен,чист, всичко беше на ниво. Смятам, че съм с известни претенции  и съм доволна ....Местоположението е добро,морето е в близост за 2,3 мин.и си там...има и шатъл.Менава се покрай горичка и  пясъчни дюни...е не такива като в Сахара,но е красиво...Плажът е добре поддържан, пясъчно-чакълест,с достатъчно шезлонги за всички...На влизане в морето има камъчета, но не е проблем. Барът на плажа отваря в 10,предлага дюнери,хамбургер, картофки,плодове и др.,както и разл.напитки...Отн.хотела ,казах вече нов,модерен...всеки може да разгледа в интернет....В близост до лобито има голяма тераса със сцена,много е красиво,вечер има музикална програма , коктейли,отделно в амфитеатъра също има забавления за деца и представления.Басейнът не е особено голям,но предвид морето в близост е напълно достатъчен...Отн.храната,без особени изненади,риба,пиле, телешко ,сготвени ястия,салати,макарони ,спагети, тематични вечери, вкусно и разнообразно,много и разл.плодове/от посещението си в различни хотели установих,че храната е една и съща, но не навсякъде вкусно сготвена/, тук беше вкусно сготвена.От към десерти малко куцаше....В Роял Сегинус ,Титаник и Ла Бланш Айлънд ,бяха едни от най-добрите десерти които съм вкусвала..Зад хотела минава река с корабчетата за еднодневнните екскурзии.В близост са Даймънд Премиум и Жадор Делукс, изглеждат доста добре...наоколо е тихо и красиво.Сиде е в близост 10-на мин.,долмушите имат спирка пред хотела ,3.5 лири.Като цяло добър хотел ,бих го посетила отново ,добро съотношение цена
и качество, предвид неоправдано високата цена например на Роял Алхамбра,но не до там и качество,в който бях миналата година през юли,пълен с румънци,куцаше и хигиената, тук контингента беше повече руско говорещи , малко немци и румънци 2,3 семейства,турци нямаше,българи само аз и съпругът ми.Не се сещам друго...със сигурност има и още ,но да не ви отегчавам, желая на всички прекрасно лято и много щастливи емоции, и съм в ГОЛЯМО очакване за следващата ни почивка в Суеньо Голф Белек в началото на септември....ще пиша пак...😉😄😁

# 365
  • Стара Загора
  • Мнения: 515
Цитат
Той Атлантик е точно на тоя плаж. Времето е повече от перфектно към 10.09. Другия хотел е на 35-40 км от Кушадасъ.

Намали на половина километрите.Hands V


Другият хотел е Клуб Яли и той е на 50 км от Кушадъсъ. Така , че няма какво да се намаля. Simple SmileSimple Smile

# 366
  • Мнения: 775
За пътуването с кола през Истанбул

1-Кап. Андреево е мн натоварен минава се за не по малко от около 100-120мн..

2- 1, 2 Мост в Истанбул са на ремонт на 4асти.. в Определени 4асове става голямо задръстване..

3- след Истанбул на места до Адапазари нощем затварт магистратала за ремот и работата става .....
пускат движението към д100 или от 3 платна се минава към 1 по магистралата.. загуба на време 120-150мин. Пък натоваремост - ужас Simple Smile само Тирове камиони..

Снощи отско4ихме до Биледжик и се върнахме по4ти в сутринта - инфо прясно

по принцип ми е 170км - около 100-120мин - но работата стана 250+ мин..


Алтернатива
1- без Истабнул
2- зависи от 4асовете  Истанбул 3.мост (+ 50-60тл)- от Гебзе Д100- Доооо края входа на Адапазари дето от там се завива за Анталя..
3- зависи от 4асовете  Истанбул 3.мост (+ 50-60тл)- от Гебзе Д100 + ферибот посока Бурса (75-80тл)
4- Истанбул 3.мост (+ 50-60тл)- от след Гебзе - Заливния мост (120-130 тл) - Бурса ...


# 367
  • Мнения: 37
Здравейте,
Миналата седмица се върнах от Кушадасъ. Бяхме в Палм уингс и беше невероятно. Благодаря за темата и за полезната информация Simple Smile
Ми драсни 10 реда пресен отзив.

И аз бих се радвама на отзиви. И да конкретизираш за кой Палм уингс става въпрос

Здравейте Blush
Бяхме в Palm Wings Kusadasi Beach Resort & Spa. Целият хотел беше страхотен. Имаше тенис корт игрище, волейбол игрище на плажа, спа, масажно студио, турска баня, фитнес, фризьорски салон и още други неща.
От гледна точна на другите бази - има голям ресторант, като всяка вечер беше тематична с различна кухня - турска, мексиканска, европейска и други. Има адски много храна за всякакви вкусове - салати, различно видове месо, разядки, супи, десерти, пловодве и т.н. (като за 5 звездно удоволствие).
Отделно от това има и снек бар, който функционира по цял ден за гладните по всяко време.
Алкохолът е местен и европейски в неограничени количества, както и всички други напитки.
Много ми харесва, че всяка вечер имаше различно шоу - огнено, караоке, бинго, африканско, мексиканско, турско и т.н. Аниматорите са на ниво и непрекъснато се опитват да забавляват вас и децата. Всички са много отдадени и се опитват да те накарат да се чувстваш наистина прекрасно.
Бяхме за 7 дни като сумата, която платихме беше 700 лв. на човек, като пътувахме със собствен транспорт. Запазихме си всичко през Ориент 99 през март месец.
Ако имате други въпроси, тук съм! ❤️

# 368
  • Мнения: 1 226
Скрит текст:
Цитат
Той Атлантик е точно на тоя плаж. Времето е повече от перфектно към 10.09. Другия хотел е на 35-40 км от Кушадасъ.

Намали на половина километрите.Hands V


Другият хотел е Клуб Яли и той е на 50 км от Кушадъсъ. Така , че няма какво да се намаля. Simple SmileSimple Smile
[/quote]
Аз съм разбрала, че за Палм Уингс дава тези километри, затова така написах.

# 369
  • Мнения: 59
Здравейте, моля пътуващите с коли към Анталия да споделят ползват ли ферибота Текирдаг-Бандърма и какви са им впечатленията. Предстои ни пътуване в началото на септември и се колебаем кой маршрут да изберем - с ферибот или през Истанбул.

# 370
  • Мнения: 775
Здравейте, моля пътуващите с коли към Анталия да споделят ползват ли ферибота Текирдаг-Бандърма и какви са им впечатленията. Предстои ни пътуване в началото на септември и се колебаем кой маршрут да изберем - с ферибот или през Истанбул.

Този ферибот не е никаква алетрнатива за пътуване до Анталя.

1-През Istannbul   1 2 3 мост, или тунела
2-Перз Çanakkale

# 371
  • В.Търново
  • Мнения: 6 663

RiTi7, може ли малко снимки?как е плажа, има ли пързалки в басейна?Мен това ме интересува. Simple Smile

# 372
  • Мнения: 75
Здравейте!
Нека темата бъде за впечатления и отзиви от хотели,плаж и самото градче.
Това лято сме решили да  почиваме в Силиври , намерихме няколко хотела на изгодни цени.
Нека , ако някой е ходил да сподели мнението си.
Ние вероятно ще пътуваме с автобус,ако не намерим самолетни билети до Истанбул на сходни цени.

# 373
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Здравейте, моля пътуващите с коли към Анталия да споделят ползват ли ферибота Текирдаг-Бандърма и какви са им впечатленията. Предстои ни пътуване в началото на септември и се колебаем кой маршрут да изберем - с ферибот или през Истанбул.

Този ферибот не е никаква алетрнатива за пътуване до Анталя.

1-През Istannbul   1 2 3 мост, или тунела
2-Перз Çanakkale


Каква е цената на тунела, автоматично от стикера ли се удържа в двете посоки ли се плаща ?

# 374
  • Мнения: 37

RiTi7, може ли малко снимки?как е плажа, има ли пързалки в басейна?Мен това ме интересува. Simple Smile
Плажът е супер, със ситен златен пясък. Към хотела има плажна ивица с шезлонги и чадъри.
Водата също е добре - чиста и морско синя. Не е дълбоко на доста голям участък, става към средата и към шамандурата. [/img]

Общи условия

Активация на акаунт