Гримът важен ли е?

  • 8 297
  • 245
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 11 109
Бели корени обикновено имат жените, които си боядисват косата.
Нямам бели косми за момента, както имам и голям опит с бои, но:
https://www.boredpanda.com/young-women-natural-gray-hair-grombre/

На мен ми беше интересно Simple Smile

# 151
  • Мнения: X
Връщам темата към въпросите, странно, че има тема за грим, в която не съм се отчела.
Гримирам се 5 дни в седмицата, понякога и някоя вечер уикенда. Отнема ми между 5 и 50 минути, зависи какво правя, но аз не гоня естествена визия, по-скоро нося, каквото ми се носи. Може да е глос без спирала, може да е halo eye с крем контур, бронзър и матово червило. Примерно.
Категорично не съдя хората по това как се грижат за себе си и искат да изглеждат и категорично не ме вълнува дълбоко те какво мислят за моя грим. Гримирането сутрин си е моето време на Дзен, в което да пробвам, дръзвам, подчертавам или прикривам. Накратко-кеф.

# 152
  • София
  • Мнения: 38 539
Аз пък покрай темата си загледах снимки и установих, че почти не се вижда грим. Даже слагам много бледо червило, та днес сложих малко по-ярко.
Веднага станах обект на внимание на всякакви субекти от мъжки пол, което е приятно, признавам.
Вероятно и роклята има значение.

# 153
  • Мнения: 2 231
Това, което хората намират за отблъскващо в белите коси е текстурата - обикновено са по-грубовати, различават се от цветните косми. Така че една жена трябва да има време и желание да си оформи косата всеки ден, за д изглежда като тези от снимките - все едно се е боядисала с мнооого платинено русо, иначе наистина ще бъде едни пършиво и разхвърчано бяло, което никой не харесва.

# 154
  • София
  • Мнения: 38 539
Ако цялата коса побелее, ок.
Обаче аз има два кичура на бретона, два на слепоочията и още няколко тук там. Ако ги оставя, ще е ужас.

# 155
  • Мнения: 11 846
Аз пък покрай темата си загледах снимки и установих, че почти не се вижда грим. Даже слагам много бледо червило, та днес сложих малко по-ярко.
Веднага станах обект на внимание на всякакви субекти от мъжки пол, което е приятно, признавам.
Вероятно и роклята има значение.

Най-вероятно е заради роклята  Wink ...едва ли червилото толкова ги е привлякло  Laughing .


И грим и коса е до усещането на жената за себе си. На мен също ми правят впечатление тези неща - повече/по-малко грим, боядисана или не коса, но не ми оформят мнение за човека. За мен признавам на първо място е хигиената на един човек, т.е. това ми е водещо като мнение за някого. Може да е гримирана, лакирана, боядисана и с недобра хигиена, може да е без грим и с побеляла коса, но чистоплътна...срещала съм и от двата вида.

Имам близка позната малко над 40-те, която е абсолютно натурална  Crazy - неоскубани вежди, косата е прошарена леко, без грим. Веднъж пред мен я объркаха точно, че е баба на детето си...но тя каза, за мен това не е важно, опитвала съм навремето да се гримирам и боядисвам, не е моето не се чувствам добре. Между другото има много симпатичен мъж Simple Smile .

# 156
  • Мнения: 11 109
Това, което хората намират за отблъскващо в белите коси е текстурата - обикновено са по-грубовати, различават се от цветните косми. Така че една жена трябва да има време и желание да си оформи косата всеки ден, за д изглежда като тези от снимките - все едно се е боядисала с мнооого платинено русо, иначе наистина ще бъде едни пършиво и разхвърчано бяло, което никой не харесва.
Killpop,
за текстурата на космите си права, ама ако са боядисани и неоформени (по начина, който описваш), това как променя текстурата и пършивостта?

# 157
  • Мнения: 18 562
Гримирам се да. И се харесвам много повече с грим. Но при мен грима се свежда до фдт или пудра,малко руж,спирала и червило за цвят. Ако има повод-сенки. Не обичам да излизам без грим. Но в къщи не се гримирам. С грим се чувствам в пъти по-добре. Имам несъвершена кожа и сенки под очите от майчинството. Не е нещо фрапиращо,ама си ме дразни. Имам точно 3 бели косъма.Но най-грозното нещо за мен е млада жена да ходи с бели коси тук там,личащи се и от инат да не боядисва. Това не мога да си го обясня по никой начин.
Боядисвам се от 8 кл от чиста суета и ей така за експеримента. Цвета ми е почти черен,но ми е скучен. И сега е изсветлен до червеникаво. Обичам да се глася,но станах по-умерена и ми харесват по-естествените визии.
Жена без грим-няма нищо лошо,но трябва да е перфектна-кожа,всичко. А много малко жени са надарени с хубава кожа и изглеждат по-добре без грим.
Грима е точно за това-да ни разкраси и подчертае чертите ни,но без да залитаме в някакви крайности.

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 16:54 от Мис Каролин Бингли

# 158
  • Мнения: 31 212
Гримирам се всеки ден, но са харесвам и без грим. Мъжът ми също ме харесва и по- двата начина.
Вкъщи не нося грим, освен ако не експериментирам с нови техники, цветове и не пробвам безкрайните продукти, които купувам постоянно.

# 159
  • Бостън
  • Мнения: 13 523
Разбира се, че не е...

... но и хигиената, космите по краката, обувките и чантите ни също не са. Парфюмите ни също Wink

Последна редакция: пт, 14 юни 2019, 05:38 от Agent Provocateur

# 160
  • Мнения: 1 091
Мис Каролин Бингли ,това твоето не е грим ❤
Аз вече казах ,че се гримирам супер рядко ,но под грим разбирам сенки ,спирала ,очна линия ,молив ,червило ,фон дьо тен ,коректор ,хайлайтър ,бронзант /може да пропусна нещо/😀😀😀😀
ББ или СС крем и аз слагам + малко перли на скулите ,особено лятото ,защото ми пада кръвното и ставам бледа като смъртник 😞. Не искам да плаша хората по улиците. 😁😁😁😁😁
Но бб крема и ружа или едни перли ,за мен не е грим 😁
Явно всеки различно разбира гримирането!


# 161
  • Мнения: 18 562
Грим си е-фдт,руж,спирала, червило, хонякога хайлайтър, задължително  и коректор под очи си е грим,просто е ежедневен. Някак не ми върви да ходя със сенки на работа  Или по-скоро нещо много леко може,но за офиса и за ежедневен това ми е напълно достатъчно. Харесвам и т.нар. no make up,maje up Аз пък съм восъчно бледа,с жълт подтон по рождение и без фдт или пудра не се харесвам, изглеждам като Мортиша, болнаво. Много е гадно. Хич не е благодатен такъв тен.

# 162
  • София
  • Мнения: 38 539
Има някои жени - жълта кожа, сиви петна около очите, червени на бузите, тук там някое петънце - това просто трябва да се покрие и изравни.

# 163
  • Мнения: 624
От както си намерих подходящо червило го нося всекидневно. Хидратиращ крем и червило ми е униформата.
Като ходех на училище обаче се мацах. 😀 Сенки, спирала, молив. Даже и очна линия се бях научила да слагам.
Сега обаче порастнах и ми е по-важно кожата ми да е добре почистена и хидратирана. Малко червило за разкош. И да мириша добре. 😅 Май съм снишила летвата... Обаче е абсурд да мацам фдт на проблемна кожа, каквато моята напоследък е. Или пък да мацам спирала и цял ден да ми сълзят очите.
А и откакто е лято - слънчеви очила, малко балсам за устни/червило и едно рошаво кокче ми е униформата.
Ако работех обаче със сигурност щях да разширя разкрасяващите процедури. 😀

# 164
  • Мнения: 3 743
... Аз пък съм восъчно бледа,с жълт подтон по рождение и без фдт или пудра не се харесвам, изглеждам като Мортиша, болнаво. Много е гадно. Хич не е благодатен такъв тен.

И аз съм по същия начин. 😣 Ако не сложа цветно червило (не ярко) съм като пред припадък на вид. И фтд се намира трудно с жълт подтон и цветове на дрехи трябва да подбирам, толкова пъти харесвам нещо,  но не ми стои.

Общи условия

Активация на акаунт