Гримът важен ли е?

  • 8 299
  • 245
  •   1
Отговори
# 210
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 335
Аз пък си пробвах новия дневен крем тази сутрин. Сега пия кафе и убивам време. След малко ставам да се гримирам.

# 211
  • Мнения: 18 562
Добро утро!
Аз днес ще съм натурале щото съм на басейн. Или да сложа нещичко а?😉
Щото и там съм виждала гримирани мацки.

# 212
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 335
Добро утро!
Аз днес ще съм натурале щото съм на басейн. Или да сложа нещичко а?😉
Щото и там съм виждала гримирани мацки.
Що пък да не. Водоустойчива спирала и молив за вежди.

# 213
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
. От чисто егоистични съображения - както вече писах, приятно ми е да виждам естествено изглеждащи жени по улиците и ми се иска те да са повече Wink



В крайна сметка, ако трябва да резюмирам мнението си за грима с едно изречение, бих перифразирал Никалъс Хайек: "Фалшивите хора носят фалшиви лица и водят фалшив живот!".
По повод първия абзац, не знам сред какво женско обкръжение живееш, но ми стана жал за тези комплексирани дами, които на всяка цена държат да ти се харесат, защото колкото повече някой се опитва да се хареса на някого, толкова по малко му се харесва.
И както казваше един мой познат, "щом някой ми се е постлал като килимче, то  няма нищо против  да съпя върху него"
Светът е шарен и в глобален мащаб  уверените стойностни  жени не държат да се харесват на всички на всяка цена.
Обокновено има куп мъже, които  отчаяно се борят за тяхното внимание.

По втория абзац, не само гримиранито лице може да бъде фалшиво.
Светът е пълен с фалш и лицемерие, като няма пряка зависимост между грима и фалша.
Една от основните  предпоставки за масовия фалш е, че всички искат да чуят истината, но на много малко хора тя  им харесва.
Един мой  бивш шеф, който никога не се е гримирал, често ми казваше "Наистина ли се налага да бъдеш толкова откровенна и да казваш истината.Излъжи и ще изглежда по добре."

Между другото , постовете ти ми напимнят  "лирическия герой" от тази култова песен
https://www.gugalyrics.com/lyrics-1126559/%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D1% … %D0%B0%D0%B2.html


Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 10:49 от sl

# 214
  • Варна
  • Мнения: 1 021
Важен е, човек винаги изглежда една идея по-добре с малко грим.

# 215
  • София
  • Мнения: 38 577
Има мъже, които харесват жени с грим, без грим, с малко грим. Значи имам равен шанс да НЕ ме харесат в дните, в които съм без грим, с грим, с повече грим.
Така че -- ми е все таа брат.

# 216
  • Мнения: 2 231
То пък грима голямата лъжа. Че нямам пъпка на челото днес? Че миглите ми всъщност не са толкова черни? Някой би могъл да остане с грешни впечатления за мен като човек заради тези неща Grinning

# 217
  • София
  • Мнения: 38 577
Сега си гледам "официални" снимки в нета - в смисъл като снимка за обява, си ви. На всичките съм без червило и не си личи никакъв грим. Аз май не умея да се гримирам.😊

# 218
  • Мнения: 6 887
Аз вчера и днес съм без грим, понеже съм болна и си седя вкъщи и нямам желание за нищо.
Логическата връзка между фалшивите хора, фалшивия живот и грима е като тази между гримирането за собствено удоволствие и корабокрушението. Няма я.

# 219
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Някой твърдеше , че "бабичките" с ярки червила са смешни...


# 220
  • Мнения: 624
А, то си е до бабичката! 😅
Аз пък се възхищавам на нагласените бабки. И дядовци. Като ги гледам и се чудя какви ли мадами са били на младини. 😀

# 221
  • Мнения: 5 776
Е, не говорим за такива баби с ярко червило, това си е стил, но за съжаление масово е нещо подобно
Скрит текст:

И аз се възхищавам, стига да са спазили мярката, че дори и лекичко да са я задминали Simple Smile

# 222
  • Мнения: 6 887
Е, аз мисля, че обект на темата са бабичките, които срещаме в ежедневието, а не тези, които са нагласени за фотосесия.

# 223
  • Мнения: 624
Ами аз не съм виждала нито баби, готови за фотосесия, нито омазани като на горната снимка. А баби с червило,  букли и спретнати. И винаги ми усмихват деня. 😀

# 224
  • Мнения: 1 349
Гримирам се всеки ден, когато излизам. Обикновено слагам тонирана слънцезащита/бб крем, спирала, нещо за вежди, светло червило/гланц и понякога бронзър и хайлайтър. Не прекалявам с нищо, целя естествено и свежо излъчване.

Чувствам се добре всякак, но по-добре с грим. Суетна съм, но не чак да не мога да изляза до магазина без грим. 
Ако съм цял ден вкъщи не се гримирам, оставям кожата да си почива.

Партньорът всякак ме харесва, няма претенции или поне не е споменавал.

Като цяло смятам, че е важно човек да се чувства добре. Предпочитам чиста коса, хубава кожа, поддържан маникюр и без грим, вместо обратното. Определено е грозна гледка нагласена жена, добре облечена и гримирана, с мръсна коса и неподдържани нокти.

Общи условия

Активация на акаунт