На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 26

  • 84 701
  • 748
  •   1
Отговори
# 360
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Имаше много младежки раници на Барселона - Ман.юнайтед  на Найк и прочие по 40 лири -  12 лева.
Тук са по 40-49 лева  същите в Дайхман

Дрехи - раници.   Цените са в пъти по-ниски от Варна. 

Например праховете обаче от прочутата перилна борса са много надути.
Ариел 35 таблетки  14.40 лв. - 42 лири бяха...взеха ми левове директно.   

Като се върнах - имаше промоция в  Кауфланд на 42 броя за 17 лева. 

# 361
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Може, не съм гледала подобни, защото не ме интересуват. Ученическите, сравнително хубави, но неотговарящи на моето търсене бяха на цени над 150 лири. Не че е лоша цена де, но не бяха това, което искам и търся.

# 362
  • Мнения: 102
Здравейте и от мен! Вчера отскочихме до Лозенград.
Скрит текст:
Минахме границата на Малко Търново по обяд към 13 ч и имаше десетина коли пред нас от българска стана. Минахме набързо. В Лозенград обиколихме Мигрос, Шок и Ендер. Детето хапна сладолед от магазинчето с баклава, което препоръчва Белята. Yum  Kissing Heart  Остана доволна.
Незнам друг дали го е споделял, но Уайкики вече не е на същия адрес, преместили са магазина 150 м нагоре по улицата. По-голям е и е на повечко етажи. Направи ми впечатление че е и много добре зареден и подреден, Може и тези дни да са го отворили, нямам представа. Горе-долу някъде тук е:
https://www.google.bg/maps/@41.7338989,27.2209931,3a,75y,161.75h … m2!1b1!2i47?hl=en
В обратна посока, малко след магазин ДеФакто са отворили магазин Фло, също много просторен и на  няколко етажа.
На връщане отново на границата на Малко Търново от турска страна минахме бързо, но на блгарска имаше забавяне по неясна причина.  Въпреки това, не сме чакали много. Часът беше към 18.30.
Дано съм била полезна! Blush

# 363
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Защо така нищо не се пише напоследък за Чорлу? 
 - няма нищо интересно за пазаруване или просто защото е далеч?

# 364
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 706
Далече е Чорлу, някъде на 110 км. от Одрин е. Тази седмица обаче ще ходим точно до там и ще пиша подробно как е. Чорлу е два пъти по-голям град от Одрин, и доста по европейски изглеждащ. Спирали сме няколко пъти за аптека, в Мигрос и за кафе. Няма я циганията на пограничните райони, спокойно е по магазините, хората усмихнати, не е зле. Но специално за там да се подпъти човек, няма смисъл. Макар че ние целенасочено тръгваме за аутлета на ТАЧ. Аз съм много доволна от предлаганите там неща, въпреки коментарите тук. Сега не знам как ще е, че не сме ходили бая време, но докато не идем, няма как да знаем. Ще пиша после.

# 365
  • Мнения: 5 384
Аз бях коментирала с лошо ТАЧ гол.магазин край Чорлу, но с времето и ползването на купените неща, поразмислих. От голямото парче плат тип панама, излязоха две големи покривки на люляци. Качествен е платът.
Петроленосиният спален комплект, уж единичен, а всъщност покрива легло с размер 135 на 200 см и се оказа памучен сатен , мн.хубава материя, не избелява при пране, малките хавлии в кутия от по 7 лири - чудесни за подарък, красиви, меки, с апликация- бродерия. Проблем е, когато се изсипят 4 автобуса хора , не можеш спокойно да гледаш, да попиташ, да избереш. Всъщност, аз купувах на сляпо, на опаковките нямаше описание достатъчно. Сп.к-т и платът ги разбрах , след като ги отворих вкъщи.
Бях недоволна, че не успях пердета и щори да купя от там. Техните са с фиксирани размери, а пердетата бяха твърде обикновени на вид и на топове.

# 366
  • Мнения: 214
Здравей те може питането ми да не е за тук ама реших,че може да знаете.ще ходя на почивка в кушадасъ и ме интересува колко алкохол мога да прекарам през границата?ние сме двама души,по колко литра на човек е позволено?просто не обичам тяхната ракия 😀😀😀

# 367
  • Димитровград
  • Мнения: 805
Има приложение: "Yolcular İçin Gümrük Rehberi“
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 15 юли 2019, 23:31 от papaone

# 368
# 369
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Кога спира това “преселение”? Началото на септември? Предполагам, преди началото на учебната година в Германия. Досега не съм ги следяла, но кога би била следващата възможност за “нормално” пътуване?

# 370
  • Мнения: 55
Забравих да питам в предния пост 🙄 Съпругът ми има дрон и иска да го вземе с нас, знаете ли дали е позволено или по-добре да не рискуваме (питах гугъл, но не получих ясен отговор)

# 371
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Сега погледнах камерите. В момента е празно на Кап. Андреево. Явно тръгват в петък и се източват до някое време в понеделник. Наобратно за влизане в БГ ужаса с чакане по 10 и кусур часа е последната седмица на август. Поне последните няколко години е така. Миналото лято ходихме на 16 септември- неделя и минахме от Турция в Бг за под час. Не че имаше чак толкова много коли, но на нашата граница се бавеха нещо.
Някой пита за помпичките за сапуна на пяна. Аз си използвам тези от Vione сапуна. Но се повреждат бързо. Имам 2 бр от друг сапун на пяна и те си работят вече повече от година. Средно на 2 седмици ги пълня. Децата пълнят яко шепите и обикновения течен сапун заминава по 1л на месец. С този на пяна ми е по-икономично и съм сигурна, че не им остава неизмит сапун по ръцете.

# 372
  • Мнения: 775
вчера в 15:30 влезнах ot бг страна
16:45 бях на турска вкл.фреешопа 5-6мн.
туркста я минах за 15мин. + в 17 имаха смяна точно пред мен.. бг уж 8 гишета фулл ама много коли - нз що.. там много задръстено става.. пък гледам работят си комшиите бая бая.. cтранно.. ?

турска страна по 5-6.. и стана бързо..
пък сутинта имаше колконки по камерита дооо пред фришопа..
та минава човек за около 2 часа.. Simple Smile
не е болка за умиране..  - все пак лятно време влизаш в Турция. не е лесно, не става винаги за 10-20мин. работата

по ще е лошо в към края на август на връщане доо края на септември.. - но май мислят нещо друго за тях да ги теглят на паркинг и със номера да ги извикат на границата.. нз как ще стане.. то сега го прават за тировете де..

не ги гледайте по тв, те не искат да ходите на пазар там и така показват че ....     - мое мнение
голяма работа Simple Smile


Печикамъков : браво на теб чe си успял да грабнеш чантата за 5-10 лири по ефтина, голям пазарлук си направил Simple Smile

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 16:52 от BsrnX

# 373
  • Мнения: 6 887
Събота към 11 някъде минахме границата с М.Търново за около час Simple Smile поносимо,купихме си доста неща и спално бельо на braca home

# 374
  • Мнения: 26
ЗДРАВЕИТЕ  как става купуването на лекарства ,на детето трябва да му слагаме 6 инжекции Пенецелин имало ги само в Турция.Донесоха ни само една ,нямало повече в аптеката а трябва да се слагат на 15 дни.По колко опаковки минават граница.В неведение сме а не са скъпи 5 лв. броиката.Приемам всякаква помощ

Общи условия

Активация на акаунт