Сицилия - 3

  • 48 572
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 5 267
Бърз въпрос - от кой терминал на катания излитат уиз?
A

# 721
  • Мнения: 910
Ъъ,ако е от Катания има само един терминал, летището не е пак толкова голямо там, а и нас - уиз бяха до скоро на стария терминал, сега не знам

# 722
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Чета много противоречиви мнения за рентал кар компаниите там - тези, които излизат на нормални цени нямат много отзиви онлайн, а по сайтовете масово препоръчват да избягваш местни компании и да запазваш големите. Те, обаче, дават безумни оферти - ще сме двама човека и само за 5 дни, в https://www.discovercars.com/ ми дават дори прекалено ниски цени, на фона на 200-300 евро, които гледам средно на други места.
Можете ли да препоръчате конкретна компания, от която сте останали доволни?

# 723
  • София
  • Мнения: 1 870
Аз също от букинг запазвах и ползвахме Noleggiare, нямахме проблеми с тях.

# 724
  • Гражданин на света
  • Мнения: 370
Ние снощи се прибрахме и полдвахме locauto. Тръгнахме от тук с информация, че на място се намира много лесно кола  и евтино. Да ама не. Кацайки в неделя в 20.00 ч на Катания ударихме греда. Голяма част от компанийте на летището нямаха свободни коли, а една която имаше ни предложи за 4 дни цена 280 евро + още някакви такси, което ни се.видя много. Започнахме да ровим в нета и в крайна.сметка запазихме за 260 лв и ст. през някакъв сайт rentacars.com и колата взехме пак от летището от фирма locauto. На място същата фирма ни предложи доста по.висока цена.

# 725
  • Мнения: 171
Аз букнах от centauro. Ще кажа как са другата седмица. То зависи и от колата де, дали е за 4-ма или 5-ма. Предварителната ми цена е около 230 евро за 4 дни , пълна застраховка и още един шофьор, като заявих по-голяма кола.

# 726
  • Гражданин на света
  • Мнения: 370
Забравих да споделя, че извадихме късмет с малката Toyota yaris 2022 г. По тесните улици на Палермо, Таормина и всички останали места не си представях да сме с голям автомобил. Бяхме 4 човека и ни беше напълно комфортно. Първата ни реакция, когато взехме колата беше - лелеее тази е малка:). Повярвайте ми добре, че  беше малка.  Шофирането по тесните улички е кошмарно, но пък си е преживяване Simple Smile
Приятни и незабравими преживявания на всички, които сега ще пътуват

# 727
  • София
  • Мнения: 1 834
Ние се отказахме да ползваме кола под наем и се движихме с автобус и влак. И двата бяха много комфортни. От Катания до Сиракуза автобуса е на 30 мин. До Таормина също имаше начесто. Автогарата и гарата са близо един до друг, така че може и да се избира.
От летището до Катания се взима Alibus - цената е 4 евро.Билет може да се купи от будка на спирката или от самия автобус.
В самата Катания цената на билета е 1 евро. Ако се купи от автобуса, обаче е по-скъпо 1,60 евро. За деца по- големи се купува билет.
От Катания до Сиракуза цената на билета с автобус е 6,20 евро. Толкова беше и за дете.Компанията се казваше interbus.
От  Катания до Таормина с влак е 5,2 евро за възрастен и 2,6  за дете.
За 2-ма възрастни и 1 дете за 3-те дни цената с транспорт ни излезе около 200 лв. Може би е същото като цена, но като гледах как карат там  май си спестихме доста напрежение. Имаше паркирани коли долепение броня до броня.

# 728
  • Мнения: 172
Здравейте. Някой може ли да сподели опит от пътуване от Сиракуза до Ното с обществен транспорт?
Обмислям две нощувки в Сиракуза, като на втория ден да разгледаме и Ното. Виждам, че има автобуси и влакове. Приемам с благодарност всякакви идеи и съвети как да разпределим оптимално времето си.
Следващите два дни мислим да отделим за Катания и Таормина.

# 729
  • Мнения: 19 028
В Ното автобусите спират по-близо до туристическата част, от гарата се върви повечко.

# 730
  • Мнения: 1 454
Да попитам ходилите, ако хотелът е в Лидо ди Ното, може ли да се ходи без кола до Ното? Има ли градски транспорт или алея, пешеходна пътека до Ното?

# 731
  • Мнения: 19 028
Със сигурност ще има автобус, разстоянието е 7-8 км, едва ли ще тръгнете пеша Simple Smile

# 732
  • Мнения: 910
Планирам обиколка на Сицилия със собствен транспорт, има ли някой опит да сподели моля, източната част ме е ясна, иска ми се западната, на юг и север да обхвана - възможно ли е за около седмица да стане?

# 733
  • Мнения: 331
Здравейте. Някой може ли да сподели опит от пътуване от Сиракуза до Ното с обществен транспорт?
Обмислям две нощувки в Сиракуза, като на втория ден да разгледаме и Ното. Виждам, че има автобуси и влакове. Приемам с благодарност всякакви идеи и съвети как да разпределим оптимално времето си.
Следващите два дни мислим да отделим за Катания и Таормина.

Аз ходих с влак, по-сигурно ми се струва, автобусите не винаги са точни , а даже в Рагуза въобще не мина на време , а след 2 часа.

# 734
  • Мнения: 172
Мисля, че няма нужда от предварително купуване на билети за междуградския транспорт, нали? Виждам, че има автобуси и влакове сравнително често. А дали е удачно да се ваимат двупосочни билети? Ако да, те с фикситан час за пътуване в обратната посока ли са? Доста се порових в сайтовете на железниците и на двете автобусни компании, но не намерих тази информация. Не се ориентирам и за местоположението на автогарата в Ното, както и за билетния център там и в Сиракуза. След като назад във форума видях, че в Катания билети се купуват на известно разстояние от автогарата, се замислих дали не е така и в околните градове... Моля, ако някой има информация да сподели, за да съм подготвена и спокойна!

Общи условия

Активация на акаунт