Сицилия - 3

  • 47 975
  • 763
  •   2
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 945
Етна през февруари е доста голямо предизвикателство. Температурите през лятото, когато на крайбрежието бяха над 40 градуса, на долната станция бяха поне с 15 гр. по-ниски. А на горната станция поне с 25 гр. надолу. Духа и доста вятър, тъй че е възможно и лифтът да не работи.

# 91
  • Мнения: 606
Здравейте, обмисляме едно пътуване от 06 до 09 февруари. Не искаме да взимаме кола под наем. Как става придвижването от летището до Катания? В коя част е добре да резервираме хотел (ако може предложение за бюджетен такъв), така че да е близо до центъра и евентуално до автобусите за другите градове? Цените как са, напремр в сравнение със северна Италия?
Видях, че salex_n2 планира същото пътуване, ако може да ме насочи с информация...
Колебаем се между Сицилия, Бари и околности и Ница, а вече трябва да вземем решение.

Придвижването от летището от Катания до центъра става с автобус -има спирка щом излезете просто следете табелите-4 евро
на човек .
Ако не ползвате рент-а Кар се ориентирайте към центъра и по-специално около Дуомото-добра изходна точка за всичко.Основно апартаменти се дават под наем ,няма много богат избор на хотели  .
Цените са ниски,е поне спрямо Северна Италия.Кафето-1-1,50 евро,канолите-от 1-2евро,аранчини се продават свободно по улиците по 1-2 евро.в заведенията  чаша вино 2-3 евро,бутилка 5-10  евро,паста маринара- от 5/до 10 евро,рибни плата  с най-пресните рибни продукти са по 7-10 евро  ,риба меч-7-10 евро,стекове месо 6-10  евро ,взависимост от заведението-като цяло цените са добре.Ако сте на центъра след пазара в уличките нагоре  500 м по-надалеч от туристопотока има страхотни заведения с уникална кухня и на на много ниски цени,пълни са основно с местни и почти няма места.Препоръчвам това заявдение:
Il Borgo di Federico, Piazza Federico di Svevia, -на 3-4 Мин от Катедралата.
Много ни хареса едно кафене до Катедралата Санта Агата намира се на Via Etnea казва се -Prestipino .На страхотно място и хубаво обслужване.Ако поръчате чаша вино или Аперолшприц -към поръчката носят и разни разядки бонус.А цените са много ниски.
Ако ще ходите февруари съобразете датите с празника и шествията там-сигурно ще е уникално изживяване.
Колкото до Ница- за нас също е страхотна!Едно от любимите ми места.Но е доста скъпо място  ,а и лятото сме били,зимата казват била доста пуста.
За Бари не знам-и там ще е хубаво.Преценете си.

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 17:24 от macapisa

# 92
  • Мнения: 5 046
Здравейте! Искаме да посетим Сицилия организирано с агенция. Знам, че повечето от вас ходят самостоятелно, но ние не сме много добре с езиците и не смеем. Колебаем се между 2 хотела Santa Lucia  до Чефалу и Athena Resort Village Superior до Рагуза. Идеята ни е в свободното време да можем да се разхождаме самостоятелно. Рабрахме, че Рагуза е по-голям, но за Чефалу четох че е много красиво. Athena Resort е с по-добри отзиви като хотел, но е на 25 км от Рагуза и не знам дали има удобен транспорт и дали има по-близки градове от Рагуза за разглеждане. Santa Lucia  е по-слаб като рейтинги, но е много близо до Чефалу и затова го загледахме. Та сега сме в голяма чуденка.

Нямам впечатления от двата хотела, но препоръчвам Коста Верде до Чефалу. Това лято бяхме там и останахме много доволни. Има безплатен транспорт от хотела до Чефалу в определени часове. Плажът е много хубав и на всеки 15 минути има транспорт до там. Мога да дам и повече инфо на ЛС ако ви интересува.
Авалон , може ли повече информация за хотела и почивката ви? Насочили сме се към този хотел , заради аква парка и големия плаж.

# 93
  • София
  • Мнения: 861
Здравейте!
Интересувам се от вулканите в района-Етна, Стромболи, Вулкано.
Събирам съвети по темата и се чудя, коя е най-подходящата точка за отсядане?
Харесвам малките и спокойни градчета или селца.
Знаете ли, дали има агенции в България, които да предлагат посещение на Вулкано и Стромболи (освен "Бюро Радетски")?
Благодаря за отделеното внимание!

# 94
  • Мнения: 19 005
За Етна може да отседнете в Катания, за Стромболи и Вулкано има ферита от Милацо.

https://www.libertylines.it/

# 95
  • София
  • Мнения: 11 977
Възможно ли е при нощуване в Катания да се посетят Сиракуза (Ортиджа) и Ното в един ден с обществен транспорт?
Миналия път бяхме с кола под наем, но този път това не е възможно.

Ако е възможно, бихте ли дали сайтове, в които да търся разписания на транспорта?

# 96
# 97
  • Мнения: 2 821
Скрит текст:
Здравейте! Искаме да посетим Сицилия организирано с агенция. Знам, че повечето от вас ходят самостоятелно, но ние не сме много добре с езиците и не смеем. Колебаем се между 2 хотела Santa Lucia  до Чефалу и Athena Resort Village Superior до Рагуза. Идеята ни е в свободното време да можем да се разхождаме самостоятелно. Рабрахме, че Рагуза е по-голям, но за Чефалу четох че е много красиво. Athena Resort е с по-добри отзиви като хотел, но е на 25 км от Рагуза и не знам дали има удобен транспорт и дали има по-близки градове от Рагуза за разглеждане. Santa Lucia  е по-слаб като рейтинги, но е много близо до Чефалу и затова го загледахме. Та сега сме в голяма чуденка.

Нямам впечатления от двата хотела, но препоръчвам Коста Верде до Чефалу. Това лято бяхме там и останахме много доволни. Има безплатен транспорт от хотела до Чефалу в определени часове. Плажът е много хубав и на всеки 15 минути има транспорт до там. Мога да дам и повече инфо на ЛС ако ви интересува.
Авалон , може ли повече информация за хотела и почивката ви? Насочили сме се към този хотел , заради аква парка и големия плаж.

Писах ти подробна информация на ЛС.

# 98
  • Мнения: 606
Възможно е.Трябва  по-рано да отидете в Сиракуза обаче,защото от Сиракуза до Ното също има разписание на автобусите  и ако не се лъжа последният от Ното до Катания беше в 16.30 часа.малко ще е препускане.,но да-напълно постижимо е.

# 99
  • София
  • Мнения: 861
За Етна може да отседнете в Катания, за Стромболи и Вулкано има ферита от Милацо.

https://www.libertylines.it/
Благодаря!
А правят ли се организирани екскурзии от Сицилия (по-конкретно Катаня) до тези два острова или има само превоз до тях?
До колкото знам, изкачване до върха на Стромболи може да стане само с група водена от професионален водач. За Вулкано не съм запозната.

# 100
  • Мнения: 791
Възможно е.Трябва  по-рано да отидете в Сиракуза обаче,защото от Сиракуза до Ното също има разписание на автобусите  и ако не се лъжа последният от Ното до Катания беше в 16.30 часа.малко ще е препускане.,но да-напълно постижимо е.
Ние от Сиракуза до Ното пътувахме с влак. Връщането ни беше по тъмно, защото аз много държах да видя Ното по залез слънце. Можете да проверите и този вариант.

# 101
  • Мнения: 7
Ние сме били в Санта Лучия, тогава дори все още имаше само три звезди. А вече са му дали четвъртата. На нас много ни хареса, бяхме в стая с изглед към морето. Чисто, тихо, спокойно! Невероятни изгреви гледахме от терасата! Голямо предимство е, че е в Чефалу -има къде да хапнеш, къде да се разходиш, плажът ти е под носа, има и супермаркет до хотела. Много бяхме доволни!
Скрит текст:
Здравейте! Искаме да посетим Сицилия организирано с агенция. Знам, че повечето от вас ходят самостоятелно, но ние не сме много добре с езиците и не смеем. Колебаем се между 2 хотела Santa Lucia  до Чефалу и Athena Resort Village Superior до Рагуза. Идеята ни е в свободното време да можем да се разхождаме самостоятелно. Рабрахме, че Рагуза е по-голям, но за Чефалу четох че е много красиво. Athena Resort е с по-добри отзиви като хотел, но е на 25 км от Рагуза и не знам дали има удобен транспорт и дали има по-близки градове от Рагуза за разглеждане. Santa Lucia  е по-слаб като рейтинги, но е много близо до Чефалу и затова го загледахме. Та сега сме в голяма чуденка.
Здравейте! А някой има ли нещо планирано за това лято? Искаме да отидем с 9 годишното си дете някъде в по-южната част на Сицилия на място, където да съчетаем плажове, разходки, спокойствие.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 18:41 от AnMary

# 102
  • Мнения: 5 046
Здравейте! А някой има ли нещо планирано за това лято? Искаме да отидем с 9 годишното си дете някъде в по-южната част на Сицилия на място, където да съчетаем плажове, разходки, спокойствие.
Ние резервирахме в Коста верде заради аква парка.

# 103
  • Мнения: 7
Коста Верде е до Чефалу. Ние бяхме там по-миналата година Simple Smile ще ни се нещо подобно-хем да е град, хем да има плаж, хем да има къде да се разходи човек
Здравейте! А някой има ли нещо планирано за това лято? Искаме да отидем с 9 годишното си дете някъде в по-южната част на Сицилия на място, където да съчетаем плажове, разходки, спокойствие.
Ние резервирахме в Коста верде заради аква парка.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 178
Аз останах очарована от Агриженто - има и плажове и история и природа. Потърси в района.
Ние не бяхме на хотел (ар-би-ен-би), но беше чудесно.

Общи условия

Активация на акаунт