Сицилия - 3

  • 48 150
  • 763
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 6 559
Силно препоръчвам рент-а-кар, въпреки повишените цени. Не бих рискувала с кола на място - има недостиг на коли, затова и цените са такива. Точно преди месец чакахме 40 мин да вземем предварително букната кола. На всичките над 10 гишета на рент-а-кар компании имаше опашки. Пътищата са им добри и нови, движението не беше натоварено (говоря за преди месец 3-13.07)
Аз съм с английска  и испанска гимназия, та покрай испанския (който не ползвам и съм позабравила), разбирам и мога да кажа 5 изречения на италиански. Не сме имали драма, като се има предвид, че почти не говорят английски. Simple Smile . Напр, когато ме упътват за някъде - всичко им разбирам. Мисля, че диалект говорят по-възрастните.

# 196
  • София
  • Мнения: 1 869
Аз бях преди 2 седмици, с рентакар, справих се, ако и да съм жена шофьор. Доста ремонти имаше по пътищата, единствено в Палермо и Катания видях доста зор с шофирането, че карат като ненормални наистина, но извън това нямахме драми.
Смятам, че без кола нищо почти не може да се види.

# 197
  • София
  • Мнения: 1 178
И ние бяхме с Рент-а кар. Нямахме проблеми.
За Етна - отделете си поне ден. Може да си вземете храна и вода + дрехи за студено време.
Сиракуза, Ортигия ни хареса много Simple Smile
Нерихме и плажчета наблизо.

От Сиракуза е наблизо и Ното,там също е красиво.

# 198
  • София
  • Мнения: 324
etnapeople.com - с тях ходихме на Етна. Резервирахме Sunset tour, взеха ни от хотела в Таормина, но минаха и през Ното да съберат останалите 🙂

# 199
  • Мнения: 2 344
Видях, че са около 5 часа Етна туровете.
Смятам да резервирам онлайн, добре ли е?
Е да, и аз стигнах до извода за рент а кар. 1 ден Сиракуза, 1 ден Ното и Модика, 1 ден Етна и 1 ден Таормина,  това е последно програмата.

Последна редакция: нд, 08 авг 2021, 19:12 от unabella

# 200
  • София
  • Мнения: 6 559
В Сиракуза има платен паркинг като подминете моста за Ортиджа, втората вляво и е на ок.300 м. С монети  или карти се плаща.
В Ното на навигацията може да зададете Parcheggio centrale - платен. На 200 м е от главната пешеходна улица.В Модика има сини паркоместа по улицата и пак се плаща на автомат почасово.Тук има и влакче, което обикаля ок 20-25 мин с/у 5 евро на калпак.
В Таормина в ценралната зона не може да се влиза с кола, но то е малко градче.Може би трябва да търсите около морето, че нагоре по уличките е тясно и върло. Там търсихме хотел с паркинг.

# 201
  • Мнения: 2 344
Мерси.
Ама какви са тези цени, падам!  За 4 дни малка кола 1020 евро. Боже, това е много сериозно поскъпване, което за мен не си струва и май ще минем без рент а кар
И това с паркирането ме разколеба. Аз съм резервирала хотел в Ортиджа и май няма паркинг,  тогава не гледах за това. Не ми се плаща паркинг за 4 дни.
Значи пак минавам на варианта обществен транспорт и отивам да чета някъде,  както приемам информация всяка и тук.

# 202
  • Мнения: 19 012
Автобус http://www.aziendasicilianatrasporti.it:8080/#
Влак https://www.trenitalia.com/it.html

Само в Сиракуза ли ще спите?

# 203
  • Мнения: 634
Мерси.
Ама какви са тези цени, падам!  За 4 дни малка кола 1020 евро. Боже, това е много сериозно поскъпване, което за мен не си струва и май ще минем без рент а кар
И това с паркирането ме разколеба. Аз съм резервирала хотел в Ортиджа и май няма паркинг,  тогава не гледах за това. Не ми се плаща паркинг за 4 дни.
Значи пак минавам на варианта обществен транспорт и отивам да чета някъде,  както приемам информация всяка и тук.
От Сиракуза има авробус до Ното. Не се сещам защо не отидохме до Модика - май трябваше да се връщаме до Сиракуза и оттам да хващаме транспорт за Модика, което нямаше как да стане в 1 ден (или щеше да е прекалено препускане).

# 204
  • Мнения: 2 344
Благодаря за линковете
Има си транспорт, отиване и връщане, избор на часове. В Сиракуза само са нощувките, да.

# 205
  • Мнения: 2 344
Може ли за Етна да се резервира на място, не онлайн?

# 206
  • София
  • Мнения: 324
Може ли за Етна да се резервира на място, не онлайн?
Може, например в Таормина на центъра видяхме че има офис на фирмата, с която ние ходихме. Всъщност ние ги резервирахме на рецепцията в хотела, дадоха ни малка отстъпка Wink

# 207
  • Мнения: 19 012
Вчера е измерена най-високата температура в Европа откакто се води статистика близо до Сиракуза - 48,8 градуса.

# 208
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Момичета, моля ви за малко помощ. Искаме да "отскочим" до Сицилия за 3 дни през септември с кацане към 9 вечерта в четвъртък в Катания и връщане следобяд в неделя. Пранираме да вземе кола от летището, но се чудя как да наместя програмата? Искам да видим Катания, Таормина, Етна, Ното и Сиракуза, но се чудя как да ги подредя? Какво ще ме посъветвате?
Ако спим в четъртък вечер в Катания, в петък може да отидем Етна+Таормина и нощувка пак в Катания. В събота да отидем Сиракуза и Ното с нощувка в едно от двете или връщане пак в Катания за да не сменяме местата за нощувка и за неделя да си оставим разглеждане на Катания.
Как ви звучи това? Може ли да се оптимизира?
Благодаря ви предварително!

# 209
  • София
  • Мнения: 324
Катания може да се види в деня за връщане, ако пътувате със следобедния 🙂 Ното и Сиракуза в един ден с плаж по средата и вечеря в Сиракуза. Таормина преди обед с Етна привечер и готово. Няма никакъв проблем, само трябва да видите в кой ден има тур до Етна, не е от сега за след малко. Приятно пътешествие!

Общи условия

Активация на акаунт