НОЕМВРИйки 2019 - тема 4

  • 20 698
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 224
Какво значи да се завърта към майката? Знам за слагане в посока на или обратна на движението. Явно не съм толкова опитна 😄 Нямаме проблем и без такава екстра. Слагаш го, пада ти се странично, закопчаваш коланите и готово.

# 46
  • Мнения: 3 096
Толкова съм го обяснила и аз. Но има столчета, които освен в посока на движението и наобратно, могат да се завъртят така, че да ти застанат с лице, когато поставяш бебето. На английски се води swivel car seat. Ето по този начин... Струва ми се голямо удобство
Скрит текст:

# 47
  • Мнения: 2 224
Да, и аз така си го представих макар че не знаех, че има такива. После как се фиксира? В смисъл трябва да е стабилно. Да, по-удобно ще е така, но и без не е изобщо проблем.

# 48
  • Мнения: X
За пръв път чувам и виждам подобно въртене, не ми се струва от съществена необходимост...

# 49
  • Мнения: 3 096
Струва ми се по-щадящо за кръста така. Иначе предполагам, че има някаква опция за фиксиране на столчето след това, че да не се върти, измислили са го сигурно. Ще го мисля още малко, но ми се струва, че е екстра, която бих искала да има Simple Smile

# 50
  • Мнения: 91
Dark_Chocolate, гледай краш тестове! Там ще намериш отговор! Всичко което не минава краш тест - за мен е излишна екстра и рекламен трик. Но ако и в това положение е безопасно (не съм проверявала) - значи може!
Ние ще вземем същото столче което имаше и батко. на Britax RÖMER. Свърши ни чудесна работа.

Струва ми се по-щадящо за кръста така. Иначе предполагам, че има някаква опция за фиксиране на столчето след това, че да не се върти, измислили са го сигурно. Ще го мисля още малко, но ми се струва, че е екстра, която бих искала да има Simple Smile
в посоката обратна на движение май и беше безопасно за бебе. а това от страни не съм сигурна. Но ще провера и аз...

# 51
  • Мнения: 3 096
Да, със сигурност ще проверя и класациите относно сигурност и краш тестове. Това ще е основното. За посоката също съм съгласна, че трябва да е обратна на движението. Ако знаете как не ми се занимава с четене и проучване, но няма как... Просто отлагам момента

# 52
  • Мнения: 91
Ако знаете как не ми се занимава с четене и проучване, но няма как... Просто отлагам момента
ами аз затова и не проверявам)))) Имаме опит с едно тествано столче и не ми се търси друго)) аз и количка още не съм избрала, ще си спестя търсене на новото столче. Satisfied Преди години отделих доста време за този въпрос. А и преди сме били нон-стоп на път. Сега не сме толкова мобилни!

# 53
  • София
  • Мнения: 160
Здравейте!

Очаквам бебо на 3.11. Пола не знам, защото искам да сме с таткото на преглед. Вероятно ще е на феталната морфология на 20.6.
Следящата ме гинеколожка знае категорично какъв е пола, но съм предупредила да не се изпусне Grinning

В 19+ г. с., до сега съм качила по-малко от 5 кг. Хапват ми се само боклуци и трудно се ограничавам...

От днес имам схванат седалищен нерв, много неприятна режеща болка, слизаща към десния крак. Било често срещано при бременност и отшумява когато бебо се обърне - може дни, седмици или при раждане. Имате ли информация за този проблем?

# 54
  • Мнения: 3 096
Юлка, вие с по едно и повече деца сте лесни:stuck_out_tongue_winking_eye: Да му мислим ние дето тепърва ще се сблъскваме с всичко ново Joy

Днес половината ден бях с оголен корем Joy Като усетя трепване и втренчвам поглед надолу Simple Smile)

Лекси, браво, че успяваш да удържиш с храната! На мен ми е почти невъзможно. Засега съм ОК с килограмите, но съм убедена, че ви залагам бомба със закъснител

# 55
  • Мнения: 3 728
Здравейте!

Очаквам бебо на 3.11. Пола не знам, защото искам да сме с таткото на преглед. Вероятно ще е на феталната морфология на 20.6.
Следящата ме гинеколожка знае категорично какъв е пола, но съм предупредила да не се изпусне Grinning

В 19+ г. с., до сега съм качила по-малко от 5 кг. Хапват ми се само боклуци и трудно се ограничавам...

От днес имам схванат седалищен нерв, много неприятна режеща болка, слизаща към десния крак. Било често срещано при бременност и отшумява когато бебо се обърне - може дни, седмици или при раждане. Имате ли информация за този проблем?
И ние на 20 юни на ФМ ще разберем пола.
От вчера и аз имам схващане,но от лявата страна.Доктора каза,че е нормално и нищо не мога да направя,докато бебето само не се премести.Та така,ще потърпим малко болката.

# 56
  • Мнения: 63
Има огледала, които се монтират да може да гледаш детето докато шофираш.

# 57
  • Мнения: 138
Въпрос към по-опитните в темата Simple Smile Екстрата столчето за кола да може да се завърта с лице към майката необходима ли е? Струва ми се, че тези, които не се завъртат са малко кофти да се настани бебето...

Шоколад, това е така наречения "изофикс". Детето не се вози в тази позиция, просто е направено за удобство при поставяне на бебе/дете.
Прилагам снимки.



И линк, тук можеш да прочетеш.
https://www.which.co.uk/reviews/child-car-seats/article/isofix-b … ix-baby-car-seats
С големия ползвахме и сега пак ще ползваме. Може и без, не е нещо задължително, но ако пуснеш и гледаш краш тестове, с Изофикс процентите са значително различни.

Аз в предишната тема бях пуснала линк на количката дето ми харесва, Jane със I Matrix, izofix, което става и е напълно безопасно да возиш бебето в легнало положение. Съответно посоката е все едно да сложиш зимен кош в колата, но изофикса го фиксира за седалката, чрез едни бутони, вградени в седалката 😂😂😂 Ох, как го обясних, не ми идват думите 😂 Дано си ме разбрала. Съответно, той позволява да въртиш в посока, която ти е удобно, за да го поставиш и да го фиксираш с гръб към движението като поотрасне.


Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 23:23 от Ivka.pifka

# 58
  • Мнения: 68
Момичета, започнахте ли да мислите за имена?

Ние вече знаем, че чакаме момиченце. Преди да забременея бяхме говорили, че ако имаме момиченце, ще го кръстим на майката на приятеля ми - нещо с В, което е супер, защото има много красиви имена. Сега обаче на него му се иска да го кръстим на баща му - с Г. Едно от малкото имена, което наистина харесвам с Г, е Габриела. Моя приятелка обаче кръсти дъщеря си така преди година и не съм сигурна дали няма да се обиди ако от всички имена на света избера точно това. На вас би ли ви станало неприятно ако близка приятелка избере за детето си същото име, което вие сте избрали за вашето?

# 59
  • Мнения: 2 224
Разбира се, че не. Просто това означава, че името е харесало на още някой. Как мога да забраня на хората да си кръщават децата както искат?! На мъжа ми двете братовчедки (сестри помежду си) имат деца с еднакво име.

Общи условия

Активация на акаунт