Паническо разстройство - 37

  • 29 038
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Здравейте. Тези,които взимат золофт, можете ли да ми кажете колко време е нужно да мине, за да се усети ефекта? Аз го взимам от десетина дни, успоредно с това взимам и магнезий с б комплекс витамини. При мен паническите атаки са рядкост, но чувствам постоянна тревожност, изпаднала съм в депресия, нищо не ме радва. Най- лошото е, че когато възникне проблем, аз виждам развръзката във възможно най-лошия вариант за мен. Постоянно очаквам нещо лошо да се случи, не мога да спя. Съответно на другия ден съм раздразнителна, не ми се слушат приказките на хората, всичко ме дразни. Както казах, от десетина дни взимам золофт, но не чувствам промяна. Всеки ден минавам през нови усещания, веднъж ми се гади, друг път ми се вие свят, или не ми се става от леглото. Това нормално ли е, при първоначалния прием на золофт? Трябва да добавя, ще си имам и основателни тревоги, здравословен проблем на близък човек и развитие на жизнено важен за семейството ли имотен казус. Това очакване и притеснение ме убива... Мислите ли, че още има шанс золофта да ми подейства положително? Преди взимах ксанакс- никакъв ефект.

# 31
  • Мнения: 4 406
Кики, Ривотрилът е ад. Почвала съм да го замествам с ксанакс, но организмът си иска Ривотрил. Отказването трябва да е много плавно. Аз трети месец ги намалявам. И пак съм до никъде. Нервно ми е, лошо ми е.

Как сте днес. Аз нещо след два вида посещения на гробища все ми стана едно. И мъчно не ми стана от толкова навалица.

Лек и по-хладен следобед!

П.П. Кристис, ти пък къде си се разбързала. Минимума за да се прояви действието на АД е 20 дни. Чакаме обикновено повече. Търпение и това е. Всички сме минали по този път.

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 12:43 от Jerry F

# 32
  • Мнения: 314

Золофта е добър АД, но много тежко се понася от пациентите първите дни, или поне от повечето. Аз не успях да го изтърпя, за което и съжалявам де, но си е брутален. Дай си повече време. Почакай месец, ще започне подобрението малко по малко.

# 33
  • Мнения: 1 137
Един виц за добро настроение.😀

В съда:
- Защо пребихте съседа си?
- 6 месеца  ходя на психиатър, че ми се причува кукуригане, а той, гледал петел на терасата...

# 34
  • Мнения: 314
Бхахахааа, трябва по често да се пускат вицове със самоирония за нашите състояния Grinning

# 35
  • Мнения: 38
Здравейте отново. Изчетох всички теми (доста време съм се застояла онлайн, ама в това състояние не ми е до нищо). Намерих доста полезни съвети и надежда. Искам да се похваля с малката крачка, която направих снощи. Понеже в последно време всяка вечер получавам ПА, преди да заспя, будя се от тях, сутрин докато стана. Заради липсата на сън, вече едва приличах на себе си, ходя полу-жива. Снощи бях като труп, усещах, че имам голяма нужда от сън. Легнах и се започна обичайното, сърцебиене, потене (симптоми, които получавам преди ПА да ме удари с пълна сила) и си казах: "Ами ако ще идва тази паник атака, да идва, че да се свършва и да мога да поспя." И познайте какво стана-нищо. Няма и 5 мин след това съм заспала. За пръв път буквално исках да дойде паник атака, а тя не дойде. Ударих едни плътни 9 часа сън, без да се събудя нито веднъж (не помня от кога не се е случвало). Днес съм в страхотно настроение.

# 36
  • Мнения: 1 782
Браво, Jane!
Давай сега да я преборим и тая агорафобия. С теб сме!

# 37
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Аз последните 2-3 дни съм зле. Сърцебиене, гадене, прималяване, ужасна нервност. Някой който е бил на ксанакс и деанксит да каже, може ли да увелича деанксита пак на 2 на ден, както беше в началото, че 2 дни вместо по 1 ксанакс пия по 2 за да съм ок?

# 38
  • Мнения: 4 406
Аз пък днес се боря с клаустрофобията. Лежа и чета уж за изпит. Не е лесно това лежане и побъркване от мисли. И тази тревожност.
Май само Ремиртата няма да свърши работа. Трябва и друго нещо.
Изпадам в див ужас, че като свърши в сряда курса аз ще си остана само у нас без пари. Иде ми да се самоубия, такива мисли ми минават. Но само за секунда.

# 39
  • Мнения: 1 372
Джерииии, без такива мисли. Все ще се яви нещо. Не се настройвай предварително колко ще е зле работата.

# 40
  • Мнения: 4 406
Сали, мерси! Като извирясваш цял ден ти минава какво ли не през главата. Да, трябва ми моето лечение - един хубав планински преход. Скоро.

За вицовете. Действителен случай. Работим си в БАН и на мен ми тутка телефон. Накрая реших да питам: На мен ли само ми тутка. Колегата: То и на на ме ми тутка като телефон, ама ме е страх да си призная.
Да, наистина телефонът не беше затворен добре.

# 41
  • Мнения: 314
Аз последните 2-3 дни съм зле. Сърцебиене, гадене, прималяване, ужасна нервност. Някой който е бил на ксанакс и деанксит да каже, може ли да увелича деанксита пак на 2 на ден, както беше в началото, че 2 дни вместо по 1 ксанакс пия по 2 за да съм ок?

Хей хора, допитвайте се до лекуващите ви лекари за такива неща. Как може от форума да търсите мнения, за промяна на предписани печения? Можете да си направите повече проблеми, от колкото да си помогнете.

# 42
  • Мнения: X
Аз пък днес се боря с клаустрофобията. Лежа и чета уж за изпит. Не е лесно това лежане и побъркване от мисли. И тази тревожност.
Май само Ремиртата няма да свърши работа. Трябва и друго нещо.
Изпадам в див ужас, че като свърши в сряда курса аз ще си остана само у нас без пари. Иде ми да се самоубия, такива мисли ми минават. Но само за секунда.


Джери, все едно аз написах това! Също като теб бях на курс досега, моят вече свърши. Докато траят курса беше добре,научавах нови неща, запознах се с нови хора и се чувствах добре. И към края се почна обичайното- а сега накъде, ще си намеря ли работа, накъде да поема? Тревожност, безсъние... Отделно други домашни проблеми. И се питам, как няма да сме постоянно тревожни, като живеем в такава несигурност и безпътица...

# 43
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Аз последните 2-3 дни съм зле. Сърцебиене, гадене, прималяване, ужасна нервност. Някой който е бил на ксанакс и деанксит да каже, може ли да увелича деанксита пак на 2 на ден, както беше в началото, че 2 дни вместо по 1 ксанакс пия по 2 за да съм ок?

Хей хора, допитвайте се до лекуващите ви лекари за такива неща. Как може от форума да търсите мнения, за промяна на предписани печения? Можете да си направите повече проблеми, от колкото да си помогнете.
Голяма  част от хората тук са повече от лекари...  Деанксит пият един куп народ без изобщо да са стъпвали на лекар. Естествено, че ще отида ако трябва да ми смени лечението. Въпросът ми беше конкретно дали е ок пак временно да се мине на 2 като в началото или не.

# 44
  • Мнения: 1 372
А на мен ми изтече половината от предизвестието. И все по-често се питам, дали не греша. Ако искам мога да го оттегля. И без това в службата още не вярват че го подадох и се надяват да се откажа. И ако се откажа какво, всичко по старому. Хем искам промяна , хем се страхувам да не сгреша. Знам от опит, че често от страх човек пропуска много. И какво пък ако сгреша, грешката ще си е моя. Няма как да разбера, докато не го направя. Хайде пак безсънни нощи, мислене, какво ще кажат хората. Като че трябва да ме интересува това. Ей не се научих да не плащам данък обществено мнение.

Общи условия

Активация на акаунт