Паническо разстройство - 37

  • 29 098
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 120
  А защо се плашите толкова от екстрасистолите. Навсякъде пише, че 99% от тях са безобидни и са от хормонални , храносмилателни причини, злоупотреба с кофеин. Ако сте си проверили сърцето на ехограф и нямате физиологични нарушения, млади сте и не сте заплашени от предсърдно мъждене, холтер сте минали, който е отчел , че са надкамерни(те ли бяха безобидните), защо се плашите толкова. При мен движението помага много за разреждането им, а напоследък и изчезнаха. Поне не ги усещам. Да не говорим, че известен процент е съвсем нормално да имаш. Опитвайте, сами да  се успокоявате. АД е само патерица. Ако не си помогнете, ще трябва цял живот с тях да карате. Аз да ви кажа, че е лечимо състоянието. Но се иска и лично участие.

Много хубаво за теб, че ти помага движението, но не при всички нас е така. На мен след повече движение, пулса ми си стои 90 цял ден и имам повече екстрасистоли, отколкото когато не се движа много много. А когато не може да се разбере от какво са, върви си помагай... Пробваш това и онова лекарство, и си те праска сърцето всеки ден. Аз за 2 години не разбрах какво ми е.
И на мен движението не ми се отразява добре.След повече движение веднага почва световъртежа и замъгленото зрение, незнам защо така.

# 496
  • Мнения: 343
Аз мисля,че при мен главоболието и замайването е от очите. Вчера цял ден се излежавах,с телефон в ръка,после филми гледах. И като ме почна пак главоболие,та още ме държи.
Работещите,как издържате на работа?
Направо изпадам в ужас,като си помисля,че все някога ще почна работа и примерно ще имам замайване,сърцебиене или нещо подобно.
Али,групата във ФБ не ми допада много,тук е много по-приятно.
Жабче, аз на есен трябва да си търся работа и се ужасявам при тази мисъл. Не ме е страх от самата работа, а от хората. Grinning Нито знаеш на какъв шеф ще попаднеш, нито на какви колеги или клиенти...
Преди един месец разбрах, че имам синузит, та май моето главоболие от там идва. Вече и аз не знам...

# 497
  • Мнения: X
Premature ventricular contractions (PVCs) - това ли имаш? Като гледам пише, че не е кой знае колко опасно. И се лекува с бета блокери и аблация. То общо взето всеки човек има нещо малко на сърцето, тоест не му е перфектно по стандарт, но това не е няква болест, ами просто особеност.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 15:12 от Анонимен

# 498
  • Мнения: 246
Скрит текст:
Да,одеве ме се случи.
Станах си,повървях си и изведнъж ми се завъртя главата,размаза ми се пред очите.
Това ми се случва много,много често.
На мен ми се случва почти всеки ден вече от към месец насам това + едно много фино и странно стягане на главата, не съм сигурна дали е главоболие. Всъщност само веднъж или два пъти е било придружено с главоболие. Ходих при трима невролози и те го определят, че е на стресова основа. Имах и мравучкане в крайниците, което след един месец на Милгама Н изчезна. В момента се опитвам да се самоубедя, че е на основа стрес. Още не съм отишла на очен лекар заради замъгляването на зрението, което също е част от картинката.
 В този ред на мисли търся има ли хипохондрична тема, защото съм за там според мен...
 Пия Ноотропил и Сибелиум, освен Ремотив, по предписание на едната невроложка. Друг невролог ми предписа Аритави, но ме е страх да го започна.
И аз съм така от един месец,но само вечер ми ставаше.Днес едвам отидох на работа,замайване със стягане отзад в главата и врата плюс гадене.При въртене на главата се чува едно пукане на прешлени,незнам дали е от ПР или имам шипове,но ми е ужасно,стъпвам от високо и гледам размазано.Случвало ли ви се е такова чудо?

И аз съм така от няколко дни, даже седмица... шумът също ме дразни. Преди няколко години бях по същия начин и това отново се случи след нервен срив.
Когато върша физическа работа и се разсейвам с нещо това усещане го няма, но почна ли да мисля за него ... влизам във филма и се чудя дали не съм за ЯМР.

Последна редакция: пн, 22 юли 2019, 23:50 от AnMary

# 499
  • Мнения: 51
Joga Bonito, по поста ти се разбира, че не знаеш за какво иде реч. Изпитвал/а ли си такова нещо, че да го омаловажаваш и да даваш такива мнения?Това си е сърдечна аритмия, при наличие на повече PVCs, и въобще не е шега работа. Дано никога не го изпиташ, щото тогава няма да кажеш , че е безопасно. Тук всеки споделя симптомите си и търси помощ и хора  с подобни оплаквания, за да се успокои по някъкъв начин, всичките ние с екстрасистоли сме чели, че  единичните не са опасни, ама всеки ден, понякога на всеки час- не е ок! И това изказване,че се лекуват с бетаблокери и аблация и крайно некомпетентно, имаме си съфорумка с аблация, която не се е отървала от тях. Бета -блокерите пък  почти нищо не правят, само ги намаляват до някаква степен.

# 500
  • Мнения: X
foreveryoung, тук никой не е доктор, така че не се толкоз пали. Аз го прочетох това в любимия гугъл, който всички ползваме. Какво ти казаха лекарите? Нали те са ти ги открили? Какво ти казаха да правиш, пиеш и колко са опасни?

# 501
  • Мнения: 51
Ми какво, да ходя на психиатър и да пия АД. Ама сега с АД(почти месец) екстрасистолите ми са по -силни и отпреди. 🙂 

# 502
  • Мнения: X
Значи кардиолог ти казва да ходиш на психиатър. Явно не са опасни. И на мен като вдигна кръвно ми казват да ходя на психиатър. Всички просто преувеличаваме и ни е страх повече отколкото реално трябва.

Препоръчвам ти психолог, не психиатър и спорт и разходки сред природата.

# 503
  • Мнения: 246
Аз изкарах един кошмарен уикенд с екстрасистоли, не спряха. Днес съм с Холтер и пак не спират, не знам как ще издържа с това чудо! Само като прескочи и си мисля какви са, защо са, дали няма да ми стане нещо... не знам 24 часа как ще издържа! Искам да не мисля и да съм по силна, но не издържам

Стискам палци, всичко ще е ок. Чакаме да споделиш резултатите?

# 504
  • Мнения: 148
Благодаря ви много, мили хора! Ще споделя утре след прегледа. Като гледам как прескача бясно - едва ли ще е добре, но поне да не е опасно!

# 505
  • Мнения: 1 372
Ели, на мен когато ми сложиха за пръв път холтер и моето сърце прескачаше бясно. Като отидох за резултата, кардиолога ми каза че направо се е хванал за главата, че такова чудо не е виждал до сега. Каза че при всеки е различно и че при някои прескача повече вечер, при други сутрин на път за работа, при трети през деня, а през нощта като са в покой се успокоява и сърцето. При мен обаче няма спиране и денем и нощем. Бях извън ритъм денонощно, даже се колебаеше да ме вземе в отделението. Въпреки това ми изписа само бетаблокер и антиаритмик. Незнам какво да мисля вече. Явно колкото и да са плашещи, повечето екстрасистули не са опасни. Но аз както вече писах съм така от години, на приливи и отливи. Чак сега от как пия селен намаляха до нормален поносим брой.

# 506
  • Мнения: 148
Здравейте и от мен, моят преглед мина, оказа се след всички притеснения, че за момента положението не е толкова зле - повече са регистрирани надкамерни екстрасистоли, които не притесняват много кардиолозите. Деня с холтера за мен беше ад, побърках се от напрежение, даже получих и ПА. Минаваха ми хиляди мисли да го махна - не го направих! Накрая на деня се поуспокоих и си казах колко съм силна, успях да не го махна това чудо, което ме побъркваше. Вчера деня мина в чакано до следобяд за резултати. Когато влезнах и ми казаха, че резултата от холтера е добър не знаех какво да кажа! Бях е шок, чудих се дали толокова много може да са ми нереални усещанията! Обясних на лекаря, че съм усещала и камерни - отговора беше, че това се вижда само на кардиограма. Сутринта се събудих и пак ср чудих дали няма грешка. Накрая се скарах сама на себе си! Сега си повтарям, че съм добре и че няма от какво да ме е страх, че трябеа да си направя услуга и да излезна от този ад. Иначе прескачанията продължават - каза ми, че някой ден ще се оправят! Искам да го вярвам и дано да се махнат някой ден! Знам, че има доста хора, които се мъчат с тях тук, та се надявам за всички ни да останат само лош спомен!
Благодаря ви за подкрепата, наистина за мен беше много важна!

# 507
  • София
  • Мнения: 11 489
Браво, много се радвам за резултата ти.

# 508
  • Мнения: 5 059
Elita85
И аз страдам от такива прескачания.
Понякога са доста често,дни наред,друг път с месеци ги няма.
Никога не съм се замисляла да ходя на лекар за това и да се притеснявам Stuck Out Tongue
Преди време бях питала и ми казаха,че се срещат често ,особено при жени и не са опасни.

Аз в момента съм на вълна треперене на ръцете.И колкото повече го мисля,толкова повече треперят Grinning
Реално е едва забележимо,не ми пречи на ежедневните дейности и живот,но като си го знам и следя...знаете как е Simple Smile

# 509
  • София
  • Мнения: 11 489
Аз не пиша, че напоследък съм добре (пу пу). Само от време на време имам сърцебиене, но не като преди.
Не съм започвала нови лекарства, въпреки че ми изписаха бетаблокери и деанксит. Пия си само за кръвното, но мисля да направя една почивка от месец - месец и половина. Само чакам да излезна в отпуска, тогава не вдигам кръвно Grinning

Общи условия

Активация на акаунт