Паническо разстройство - 37

  • 29 570
  • 742
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: X
Е Ливрена аз не пия алкохол, но многократно съм споделял че имам подобни симптоми. Е не съм стигнал до това да не спа. Но да - дигам изведнъж пулс до към 160 макс и кръвно и спада за двайсет минути. Пия хапчета за кръвно, но те не могат да регулират такива пикове, защото те реално са причинени от рязко отделяне на адреналин и паника и страх. Лекарите многократно са ме преглеждали - здрав съм. Така че при теб обаче е по-тежко с това не спане. Почвай да ходиш на психолог, йога нещо, спорт, релакс, нещо прави в тази насока. Аз не съм пил нищо успокояващо освен валидол. За мен, а и за психолога ми, а и за личния ми лекар, Тея антидепресанти и подобни психотропни са много тежки заробващи и проблемни лекарства. Пазете се от тях.

# 616
  • Мнения: 1 782
Според мен има случаи, в които АД си е наложително, НО не бива да се разчита само на хапчета. В тази тема ми прави впечатление, че половината (предимно нови потребители) - само за лекарства питат и не правят нищо друго, за да има някакво подобрение.
ПР се бори с терапия, с промяна, а не само с хапове. АД е патерицата, за да можеш да функционираш що-годе нормално в ежедневието си и да започнеш да мислиш от къде идват, да започнеш с промените, да започнеш терапия с психотерапевт.

Не искам да обидя новата потребителка, но може ли да имаш ПР от  години, да знаеш, че атаките са само след като пиеш алкохол и съзнатело да продължаваш да го правиш? Това за мен е несериозно. Независимо дали атаките са ежедневие или един път в месеца...

# 617
  • Мнения: 2 990
От вчера не се чувствам никак добре. Едно такова много неспокойно ми е. Цял ден. Днес си мислех, че ще съм по-добре, но не съм

# 618
  • Мнения: 353
Дара е права! Не може да си мислим, че като пием АД и всичко ще ни е ОК. Малко от лекарството и малко от нас си като дадем и по може да се получат нещата. Щом алкохола те кара да се чувстваш зле, недей да пиеш и виж дали пак ще ти е така и вече сама прецени дали проблема е в алкохола или в теб самата.
Tamarau, кое те кара да си неспокойна? Има ли причина за това?

# 619
  • Мнения: 2 990
Tamarau, кое те кара да си неспокойна? Има ли причина за това?

Не си давам обяснение. По прицнип такава причина няма. Даже напротив - всичко е прекрасно. Но защо ми е дискомфортно не знам. Сега съм мааааалко по-добре де

# 620
  • Мнения: 5 459
Ми мен пък на пук на всичко от известно време алкохолът ме кара да се чувствам по-добре. това не означава, че пия системно, но като си пийна 1-2 чаши винце, че като се развеселя. И на другия ден ми няма нищо-ни махмурлук, ни дяволи.

# 621
  • Мнения: 1 782
Али, ако нищо ти няма след това, не ти пречи и те отпуска - това е съвсем друго нещо. Simple Smile Simple Smile

# 622
  • Мнения: 353
Tamarau, явно днес има нещо, някакви магнитни бури или нещо от сорта, понеже и аз без причина нещо се напрегнах. ММ също каза, че нещо му е нервно. Пих едно валерианче ама нещо не ме отпусна..
Ще се молим утре да е по хубав ден! Аз все така си викам "и това ще мине" ...

# 623
  • Мнения: 504
Здравейте пак от мен Simple Smile Съгласна съм с написаното от всички - нека дам малко разяснения:
1. Ходя на психолог, много съм доволна т терапията, дори наскоро започнах едно холотропно дишане, от което се чувствам изключително добре ( ако някой има интерес мога да разкажа повече)
2. Алкохол не пия вече от доста време, позволявам си по едно, максимум две пития на някой повод. ( просто патологията с пиенето на алкохол е много характерна за моето състояние, за това я разказвам, а и защото обичах преди да пия и да се забавлявам, а вече не мога Sad
3. Не се боря само с АД, съгласих се да започна да ги пия, защото състоянието мо беше изключително тежко - в седмицата преди да ми дойде цикъла, правех по няколко поредни дни удължени паник атаки, които продължаваха по 10-Тина часа. Повярвайте ми, това в нешо ужасно. Има си и медицински термин за това - предменструално дисфория и разстройство.
4. Освен на психолог, ходя и на психиатър все месец.
5. Започнах да ходя на йога, както и на фитнес, но заминах за един месец на морето и спрях.
6. Въореки всичко това, продължавам да работя, аз съм адвокат и въпреки тежките кризи съм работила през цялото време без една седмица, в която бях в много тежко състояние. Това, ковто искам да кажа е, че не се предавам, а се боря с всичко, с което мога. Просто ми мен се събра много на куп и според мен, направих някакъв нервен срив и сега трябва да мине доста врем, преди да се възстановя.
В момента ме мъчат основно едни екстрасистули, който ми се получиха в следствие на нервното напрежение. Има ли някой, който също да старада от екстрасистули ?

# 624
  • Мнения: 82
Здравейте. Престрашавам се и аз да пиша тук, защото вече усещам как подлудявам близките си. Нямам навършени 30 години, а съм със сериозно медицинско досие. Преди 4 години получих усложнение от възпаление на средното ухо. Стигна се до менингит и гноен абцес в малкия мозък. Докато се стигне до болницата, преживях много безсънни нощи в главоболие и неразбиране какво ми има.. И не е като да не съм ходила по лекари.. Както и да е. Лежах в болница 1 месец, претърпях две операции на главата и слава Богу всичко мина добре. От тогава на 6 месеца си правих ЯМР, за да следят главата и лекарите след 2рата година казаха, че нямало нужда повече от това - всичко било наред.
Живях си добре, щастлива и здрава, докато не откриха некроза на ставите и се наложи смяна на двете стави. При последната операция ( няма и месец от нея) ми направиха абсолютно всякакви кръвни изследвания, всичко беше в норма, разбира се, иначе нямаше да направят операцията. НО! Мен не спира да ме боли главата, отзад в лявата част, точно където ме болеше преди 4 години ... Правих си скенер преди 2 месеца - няма нищо притеснително. Ако имах дори леки наченки на някакво заболяване - кръвните изследвания щяха да го покажат.Осъзнавам го, но мисълта, че нещо сериозно става с главата ми, не ми дава покой. Не мога да спя нормално, имам гадене през деня, а трябва да се възстановявам от последната операция. Пиша тук, най - вече защото знам, че ще получа разбиране и никой няма да ме сметне за луда .. Как да спра тези негативни мисли и всъщност главоболието най - вече...

# 625
  • Мнения: 1 782
Livrena, аз теб подхванах, но моят коментар беше като цяло към всички, включително и към мен самата. Simple Smile
Много (ама много! Simple Smile ) се ядосвам на себе си и на хората с ПР тук в темата (аз много близки си ви чувствам). Пропускаме толкова хубави неща от един пусти страх да не се гътнем, а като ви чета - не е като да няма хубави неща в живота ни.
Ама ПР е постоянна борба. Мисля, че един път като сме имали ПР - остава си с нас за цял живот. Или като някакви симптоми от време на време, или дори само като мисъл и страх, че може пак да се върне.
Има дни, в които сме ОК, но ние пак си седим и си чакаме нещо да ни стане. Simple Smile
А за екстрасистолите - доста от хората тук ги имат. Мисля точно в тази тема (37) ги обсъждаха. Погледни предишните страници.  Flowers Hibiscus

Mishe, защо не отидеш при лекарите, които са те лекували преди и може би пак да направиш едно ЯМР? За твое успокоение. Много е важно да си успокоиш ума, че нищо ти няма. Simple Smile
При всичките тези изследвания, болници, операции - напълно нормално е да имаш страхове и такива мисли. Не се обвинявай! Можеш да си помръкаш тук и ще те изслушаме.
Пускай си музика вечер, запали една ароматна свещ. Медитация също препоръчват, но лично аз така и не се научих да я правя. Поне гледай да се отпуснеш и да прочистиш ума, ако и при теб не се получава. А някаква терапия с психолог или психотерапевт да започнеш?

# 626
  • Мнения: 148
Livrena, аз съм с екстраситоли и доста хора тук. Пия хапчета за тях, ту се усилват, ту намаляват - ходила съм вече сигурно 10 пъти на кардиолог - предположение - на нервна почва, как ще изчезнат май не им е много ясно, обяснението им е спокойно ще минат. Забелязала съм, че емоции много им повлияват - ако се напрегна нещо веднага на следващия ден са като ехо. Даже сега малко ме е страх колко ще се усилят, че при мен се получи ново 20 - високо кръвно и само се притеснявам.
Дара, много е гадно как пропускаме хубави моменти - аз днес бях извън града и само си мислих колко ми е кръвното. Е като се прибрах - 150/100, ама какво спечелих с мисленето какво ми е и колко е - нищо! Много голяма борба е да се науча да не мисля и да му тегля една майна на всичко!

# 627
  • Мнения: 806
Здравейте! Hug
Не съм се включвала тези дни.
Както писах,бях с главоболие.
Също така и повръщах,мислех,че е вирус,но се проточи с дни.
Не мога да опиша болката,която изпитвах,дори раждането не болеше толкова.
Обезболяващи не ми действаха,а и заради Есобела не знаех какво мога да приемам.
Ходих в спешно,изписаха ми прахчета временно да притъпят болката,докато посетя невролог.
Отидох при невролог,отсече,че не е мигрена,а има съмнения за синузит.
Ходих на скенер,оказа се,че няма нищо,всичко е наред.
Та,с диагноза тензионно главоболие съм.
На цял коктейл от инджекции съм за 5 дни.
Днес поне вече не ме боли.
Продължавам си и с Есобела.
Не знам от инджекциите ли,но ме гони безсъние,тази сутрин пък се събудих ужасно разтревожвена.  Следобеда пък ме налегна някакъв прилив на енергия,чак треперех.
Наблюдавам,че с натрупването на АД,ставам непукист.
Също така,започнах много свободно да говоря за това,което ми се случва с приятелите ми.
Вече всички около мен знаят. А така се притеснявах доскоро да споделя с тях и когато получавах ПА се спотайвах в някой ъгъл.
Та...това от мен.
Хубава и успешна седмица! Бъдете здрави!

# 628
  • Мнения: X
Принципно, психологът ми гледа тотално да стоим далеч от изследвания, да се концетрираме върху мисловния процес, но все пак той предположи, че е възможно кръвната захар да отключва сърцебиенето ми и високото кръвно. Споменах му, че пия метфогама, което е лекарство за понижаване на апетита, защото имам инсулинова резистентност. Но няколко пъти в спешното ми мерят кръвна захар 4,1 при положение, че съм ял наскоро. И психологът предположи, че е възможно метформинът сутрин на гладно да ми сваля кръвната захар под 4, от това да получавам тревожност и сърцебиене, аз да се уплашвам, и оттам да се завърта целия цикъл. Някой да има идеи по въпроса?

# 629
  • Мнения: 1 782
От колко време си на тези хапчета и забелязал ли си някаква връзка между започването им и сърцебиенето + високото кръвно.
Защо не си вземеш глюкомер и да мериш сутрин на гладно и след хранене?
Аз също съм с ИР, но боря само с хранителен режим и спорт.

Общи условия

Активация на акаунт