Паническо разстройство - 37

  • 29 358
  • 742
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 253
Здравейте и хубава нова седмица без тревоги и негативни мисли!

Mishe, след всичко това което ти се е наложило да преживееш е напъно нормално да имаш притеснения за здравето си, когато имаш симптоми.
Това с главоболието в ляво зад ухото и мен ме мъчи  и винаги се проявява, когато се напрегна или съм във фаза на хипохондрия.
Единствено превенцията, проверката и разговор с доктор би те успокоила, естествено и с твоя помощ.
Много е важно да се довериш на лекаря и това ще те успокои.

Жaбa-Жaбурaнa да не би да те е тръшнал летния вирус? ММ от 4 дни е с повръщане зверско главоболие и температура. Силно се надявам да подмине детето, че заминава с баба си на море Hands Pray

livrena скоро обсъждахме екстрасистулите и се изненадах, но голяма част от нас ги имат и предимно са от стрес. Доста съм изчела за тях и наистина не разбирам как може да пишат навсякъде, че са нещо нормално, като съвсем не е така. Нормално е да ги няма, има ли ги това е нарушение на ритъма, което не е за подценяване.

И последно да се изкажа за АД. Аз от 5 години съм с ПА, като многократно съм се справяла с тях и така и не посегнах към АД, което го отчитам като успех. Аз съм на принципа, че успееш ли да се справиш веднъж - сам без хапчета, това означава, че си силен и ще успееш отново и отново. Нека наистина те да са последното, за което да се "захванете".

Когато ходих в Александровска болница в Психиатричното отделение на преглед ми се наложи да почакам около час и имах възможност да наблюдавам и общувам с хората, които също чакаха. Направи ми впечатление, колко смазани изглеждат хората, който пият АД и как проблема им е видим- треперят, погледа име  е .... някак странен. Сега не казвам, че всички са така, но това беше моето наблюдение. Тогава разбрах, че сама ще се справя и няма да съм зависима от хапчета...

# 631
  • Мнения: 353
Оххх, още сутринта тръгнах да ви пиша ама ММ видя, че темата е "ПР" и ми се навика едно хубаво 😄 Категорично ми е забранил да се оплаквам и да чета за симптоми из интернет, но аз тук си ви чувствам много близки..
Мише, успокой се миличка! Нормално е да се чувстваш така след толкова ходене по болници. За твое успокоение консултирай се с лекар.
Жабче, аз съм също като теб, ееее вече сама си се карам на себе си... и си се ядосвам..днес сме решили да се качим до Бузлуджа, но аз само мисля за вкъщи, дали няма да се случи нещо лошо.. и само звъня на майка, все едно, акп съм вкъщи пък ще мога да попреча да се случи каквото и да било... Ужасна съм!

# 632
  • Мнения: X
Наистина ли сте с постоянен пулс 80-90? Това ме успокоява,мислех си,че е много.Хора не знам как да спра тази мания за меренето на пулса,ако спра всичко ще ми е наред.Е**м ти и паник атаките,само сърцебиенето ме притеснява зверски.Страх ме е ,че от сърцебиене нещо може да ми стане.Бях много добре някоко дни ,но ето,че първия почивен ден от работа съм свободна - и какво да правя според вас? Мисля си най-различни простотии.Иде ми да си ударя два шамара !!!!

# 633
  • Мнения: 1 782
Кое му е притеснителното на пулс 80-90? Това е най-нормалния пулс. Има хора, които в спокойно състояние са с пулс 130 и нищо им няма (говоря за хора без атаки и ПР).
А какво може да ти стане от сърцебиене - пак едно голямо нищо. Няма да се затрием толкова лесно. Simple Smile Simple Smile

# 634
  • Мнения: 148
Да, точно - пулс 80-90 го водят за нормален, аз от многото ходене на кардиолози съм забелязала, че тях не ги притеснява пулса, дори и да е по висок. Днес пак бях на лекар заради кръвното, височко си е и това е. Даде ми хапчета и утре изследвания. Може да се наложи отново холтер, този път за кръвно....е не мога още един, щях да се разрева вече - искам всичко да ми е наред. Иначе каза, че ако изследванията са ок било от вегетативната нервна система, която е ясно, че при мен не е ок. А как се лекува това, някой има ли представа?

# 635
  • Мнения: 2 165
Гледам, че коментирате вит Д и Б12. Сега погледнах мойте резултати от миналата година Б12 ми е 359, под 300 е дефицит, референтните са до 880 май беше. Вит. Д ми е 37, референтни до 100, дават го над 20, че е в норма, а над 100 предозиране. Значи имам нужда от вит.Б12, ама как да го приемам като ми става лошо от него, опитвала съм на различни фирми и все хубави и не се чувствам добре. Confused

# 636
  • Мнения: 794
И на мен ми става лошо като приемам б12.Мирише ми на много гадно,но решението е в момента,който гълташ хапа да спреш да дишаш за три секунди.

# 637
  • Мнения: 1 782
Нели, какво точно не е ОК при прием на Б12?  Ако го разтвориш в чаша сок примерно?
Аз си бях взела разтворими витамин Б комплекс. Не знам дали го вдигнах (не ми се даваха още 20 лева за изследване), ама се почувствах по-добре след като го започнах.
Д също не ти е от най-високите, но то май зависи и кога се изследва. Всички имаме нисък или дефицит през зимата.

# 638
  • Мнения: 504
Здравей, аз съм с пулс около 90 когато съм в покой - 85-90... много се плаша от този пулс и си мислех, че съм само аз Simple Smile Кръвното ми е нормално, реално при мен остатъчните симптоми са екстрасистулите, високия пулс и когато ми се доходи до тоалетната по голяма нужда ми се ускорява пулса, от което си изкарвам акъла, плаша се и чести така започва ПА при мен Sad Не знам дали има още някой, на когото пулса му се ускорява при ходене до тоалетна ... но, ей ме мен Simple Smile
Наистина ли сте с постоянен пулс 80-90? Това ме успокоява,мислех си,че е много.Хора не знам как да спра тази мания за меренето на пулса,ако спра всичко ще ми е наред.Е**м ти и паник атаките,само сърцебиенето ме притеснява зверски.Страх ме е ,че от сърцебиене нещо може да ми стане.Бях много добре някоко дни ,но ето,че първия почивен ден от работа съм свободна - и какво да правя според вас? Мисля си най-различни простотии.Иде ми да си ударя два шамара !!!!

# 639
  • Мнения: 794
Ускорява се преди да идеш до тоалетна,по време на тоалетна и се успокоява чак след като свършим работа Simple Smile

# 640
  • Мнения: 353
Това с тоалетната при мен го няма, но пък след хранене ми става много смотано и разтревожено, но само на обяд. При вечеря го няма.. може ли да е от храната или пак се филмирам ?

# 641
  • Мнения: 5 711
Здравейте, при получаване на паник атаки по време на бременност 6м. може ли да се изпишат някакви лекарства. За една позната питам, тя е зле всеки ден, а са й казали, че нищо не може да пие, това в провинцията. Аз обаче не съм сигурна.

# 642
  • Мнения: 2 165
Нели, какво точно не е ОК при прием на Б12?  Ако го разтвориш в чаша сок примерно?
Аз си бях взела разтворими витамин Б комплекс. Не знам дали го вдигнах (не ми се даваха още 20 лева за изследване), ама се почувствах по-добре след като го започнах.
Д също не ти е от най-високите, но то май зависи и кога се изследва. Всички имаме нисък или дефицит през зимата.
Ставаше ми адски замаяно, разконцетрирана, лошо си ми беше, тествах няколко дни дали е от витамина, сменях марки и установих, че не е за мен. Другото, което ми предложиха е да го пия преди сън.

# 643
  • Мнения: 353
Случая е сериозен, според мен не се доверявайте на мнения от форума. Отидете на специалист психиатър и потърсете мнението на гинеколога..
Здравейте, при получаване на паник атаки по време на бременност 6м. може ли да се изпишат някакви лекарства. За една позната питам, тя е зле всеки ден, а са й казали, че нищо не може да пие, това в провинцията. Аз обаче не съм сигурна.

# 644
  • Мнения: 1 372
Хора, не се наблюдавайте толкова, не се филмирайте с тоя пулс - преди тоалетна, след тоалетна, преди хранене, след хранене.... Не сме роботи. Пулсът се мени постоянно.  Знам че е трудно човек да спре да го мери. Като веднъж се е уплашил. Аз бях така с кръвното. Голямо мерене беше, по цял ден. Пулсът също ми беше много учестен - 120 в спокойно състояние. Но кръвното ме плашеше, пулсът не. Всеки си има някакви страхове. Не бива обаче те да ни спират да живеем нормално.
Аз пристигнах на морето. Пътуването мина добре. Само дето го мислих. Вече 3-ти ден сме на почивката и се чувствам прекрасно. Само като излизаме вечер на разходка по далеч ми се прокрадва една мисъл  "аз съм с ПР, аз съм с ПР". Обаче нищо не се случва. Всичко е в главите ни. Вече 6-ти месец почна откак пия АД. Ако каже док ще започвам да го намалявам и да мисля за спиране. Дано не ви рева тук 😃. Борете се милички.

Общи условия

Активация на акаунт