Поликистозни яйчници - Тема 5

  • 45 098
  • 754
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 20
Здравейте на всички! Simple Smile

На 27 години съм и от декември 2018 г правим опити за бебе-неуспешни. Sad С нередовна М съм, направо липсва, един ден е и е оскъдна. Преди години ми казаха, че имам кисти, имам и висок пролактин, за който пиех Достинекс. За предизвикване на М само Дуфастон.
Чета много тук и предимно предписват противозачатъчни. На мен никога не са ми предписвали.
Ходех при лекар с много добри отзиви, за него всичко изглеждаше ОК, матка, нямах кисти (въпреки че отново не ми беше идвало). Пих само Иногинол и пак при ендокринолог  и пак Достинекс... Омагьосан кръг Sad но едно голямо НИЩО!
В понеделник бях при друг лекар по препоръка, също е и репродуктивен.
Каза че съм с малка матка, че имам много кисти... като цяло обрисува страшна картинка. Дори да забременея , за което се съмнява, не знае дали ще го задържа... Sad. Веднага заговори за инвитро и др процедури в клиниката, където работи...

Искам да ви попитам, възможно ли е, когато не ти е идвало, тогава да имаш кисти и обратно, като ти дойде, да се изчистиш. 😣

Здравей, кръга е доста омагьосан и при мен. Когато отидох по време на цикъл за преглед преди да започна стимулация, ми откриха 6см киста, така че е напълно възможно всичко.

# 106
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
BellAaAa, а защо веднага инвитро, няма ли вариант само за стимулация?

# 107
  • Мнения: 465
BellAaAa, а защо веднага инвитро, няма ли вариант само за стимулация?

Реално стъпките са да направим цветна снимка, спермограма, АМИ, тогава да преценим какво и как може да се направи. Ако може с хапчета или инжекции, проследяване на ову и опити у дома... Но тревожното е, че ми каза че матката ми е като на 11 годишна и че като цяло е трудно забременяване и износване CryCryCry
Естествено аз направо въобще не знаех как да реагирам, след като от предишните ми две изследвания си пише, че матката ми е с нормални форми.... Та питах я кое я кара да мисли, че като цяло ако се пристъпи към всички останали методи ще го задържа... И каза, че ще пробва с един ембрион...  Та така... Не ми се иска да вярвам, че е само това, след като има много неизвестни.. Не ми хареса че веднага заговори за административни неща, т. е цени...

# 108
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Ходила ли си при друг специалист?
На мен една лекарка също ми каза такова нещо, никой друг не го потвърди, даже ми се изсмяха, когато споделих това твърдение.

# 109
  • Мнения: 465
Ходила ли си при друг специалист?
На мен една лекарка също ми каза такова нещо, никой друг не го потвърди, даже ми се изсмяха, когато споделих това твърдение.

Този вторник съм при д-р Даниела Славова, МЦ плюс, Варна. Съвсем неутрална. Искам да видя какво ще ми каже от самия преглед преди да разкажа за опитите ни и т. н. Не искам да повярвам, че се е възползвал от отчаянието ми, от това, че й споделих... Но..
Видях също, че не е измерена дължината на матката а само ширина: 25 мм и ендометриум 7.8 мм. (каза че е ок предвид малката матка)
Размери от предишни изследвания: 68 мм, 28 мм и 9 мм.
Моля всички ви за информация - дали са близко до нормалното тези размери за зачеване и износване на дете...

# 110
  • Мнения: 7 558
Ние не сме лекари, за да можем да ти кажем кои размери на матката са нормални. Но дори и при малка матка съм чувала, че се прилага хормонално лечение, за да порасне, така че не се безпокой излишно.
Отиди при друг репродуктивен специалист и потърси второ, дори трето мнение. И тогава прецени.

# 111
  • Мнения: 465
Ние не сме лекари, за да можем да ти кажем кои размери на матката са нормални. Но дори и при малка матка съм чувала, че се прилага хормонално лечение, за да порасне, така че не се безпокой излишно.
Отиди при друг репродуктивен специалист и потърси второ, дори трето мнение. И тогава прецени.

Описах размерите, защото може някоя вече мама, да е имала подобни и да изкаже мнение Simple Smile Далеч съм от мисълта, че някой на 100% ще ми каже да, перфектни са, ще стане.. А просто да събера мнения. Да, знам за хормонално то лечение, но не е много приятно в прав текст да чуеш думите:  "с колкото и хормони да те тъпча, тя няма да порасне".. :/

# 112
  • Мнения: 7 558
Много е неприятно, да. Този репродуктивен специалист ми се вижда чист печалбар. Защото,ако наистина матката ти е малка за износване, какво значение има дали ще пробваш да забременееш естествено или с инвитро, и в двата случая не би имало успех. От тази част на мен лично ми звучи, че гледа да ти вземе парите.

 А иначе при поликистозата не ми се струва особено възможно един месец яйцниците ти да са лунен пейзаж, а на другия да са чисти. Други хормони освен пролактин пускала ли си?

Ето какво излиза в нета за нормални размери: normal standards of uterine dimensions are7.6x4.5x3. Non pregnant uterine size varies with age, number of pregnancies and patient endocrinological status, normal adult uterus measures approximately 7.2-9.0cm long, 4.5-6.0cm wide and 2.05-3.5 deep(1).

# 113
  • Мнения: 465
Ами м. януари тази година не видях нищо по тях, а сега направо ги преброихме, та си мислех, че може да има някаква връзка с цикъла, все пак нали са незрели фоликули, които не са се разпукали и няма цикъл.. Но може да греша.
Преди съм пускала всички други хормони, андрогени и прочие-само високия пролактин беше проблема и така на ендокринолог.

# 114
  • Мнения: 298
Ами м. януари тази година не видях нищо по тях, а сега направо ги преброихме, та си мислех, че може да има някаква връзка с цикъла, все пак нали са незрели фоликули, които не са се разпукали и няма цикъл.. Но може да греша.
Преди съм пускала всички други хормони, андрогени и прочие-само високия пролактин беше проблема и така на ендокринолог.
Ако не е проблем за теб може ли да споделиш кои са тези специалисти за които говориш( може и на лично ако нещо те притеснява) , виждам че става дума за Варна, аз също съм от Варна и нещата които са ти казали много ми приличат на думите на един лекар който и мен ме прати така за инвитро без да са ми направени всички необходими изследвания. Simple Smile

# 115
  • Мнения: 20
Ходила ли си при друг специалист?
На мен една лекарка също ми каза такова нещо, никой друг не го потвърди, даже ми се изсмяха, когато споделих това твърдение.

Този вторник съм при д-р Даниела Славова, МЦ плюс, Варна. Съвсем неутрална. Искам да видя какво ще ми каже от самия преглед преди да разкажа за опитите ни и т. н. Не искам да повярвам, че се е възползвал от отчаянието ми, от това, че й споделих... Но..
Видях също, че не е измерена дължината на матката а само ширина: 25 мм и ендометриум 7.8 мм. (каза че е ок предвид малката матка)
Размери от предишни изследвания: 68 мм, 28 мм и 9 мм.
Моля всички ви за информация - дали са близко до нормалното тези размери за зачеване и износване на дете...

BellAaAa какво стана вчера беше ли при Савова?

# 116
  • Мнения: 465
BellAaAa какво стана вчера беше ли при Савова?
[/quote]

Здравейте!
Ходих, да. Разказах й какъв е случая, какво съм пила през годините, за високия пролактин и прочие. Не исках да споделям нищо преди да ме види (за малката матка и кистите).
За съжаление монитора не беше обърнат към мен и не можех да гледам заедно с нея. Дебел ендометриум 10.5 мм. Каза, че всеки момент трябва да ми дойде (това е така все пак до събота бях на Дуфастон 3 х2 за 5 дни)
Каза матка с нормални размери и тогава й споделих какво са ми казали за това, че е недоразвита, каза че няма такова нещо и че е нормално за нераждала жена размери: 6 см дължина на 3 см ширина.
Попитах я за поликистозата (нали все пак се вижда на ехограф?!?, казах че сме преброили 10 фоликули предния път). Отг. ми че няма такова нещо и че това е нормалния вид на яйчника?!?!?! Озадачи ме, защото аз си мисля именно обратното или греша, моля някой да ме поправи. Нали, когато няма М. и има много незрели фоликули на ехограф може да се говори за поликистоза (ест. и след това ако и хормоналните изследвания го потвърдят), но се виждат, а не е нормален вид на яйчник. Това не ми беше окей.
Иска да пуска FSH, LH, TSH, TESTOSTERON, Андростенфион, ОГТТ +инсулин. Хвана се за това, че може да се дължи на метаболитен проблем, затова назначи това последното.
Уж каза, че всичко е ок, че ще забременея, че най-вероятно с витамини ще се оправят нещата, но иска да види резултатите....
Доста се съмнявам, уж нормален размер на матка, а е писала след размерите тип S.

# 117
  • Мнения: 7 558
Ако не ме лъже паметта, повече от 8 фоликула на яйчник говори за поликистоза.

# 118
  • Мнения: 854
Аз също имам преброени фоликули 10 бр. и на двата яйчника, също ми казаха, че това не е поликистоза, а добър яйчников резерв. Тръпна в очакване на видя как ще са ми хормоните, тези дни ще ми дойде и ще ги пусна. Надявам се да потвърдят думите на докторката.

# 119
  • Мнения: 465
Аз също имам преброени фоликули 10 бр. и на двата яйчника, също ми казаха, че това не е поликистоза, а добър яйчников резерв. Тръпна в очакване на видя как ще са ми хормоните, тези дни ще ми дойде и ще ги пусна. Надявам се да потвърдят думите на докторката.

Може наистина да е така... Сега като върна лентата назад, лекарката, която ми каза, че е поликистоза многократно повтори, че яйчниците ми имат много големи възможности, но са лениви...  Не знам какво да мисля вече. Едната обрисува страшно положение, а вчера другата говори, че всичко може да се оправи и с витамини, естествено като види резултатите.
В този ред на мисли, какво мислите за "Cycle Balance"? Някоя пила ли е.
Преди време пиех  иногинол, имаше ефект, но може пък може да се дължи и на Достинекса.

Общи условия

Активация на акаунт