Случи ми се нещо странно XX

  • 59 480
  • 703
  •   1
Отговори
# 180
  • България
  • Мнения: 3 621
Или просто е слязла отзад и отново се е качила отпред по някаква причина, която не се наемам да гадая.
И аз това си помислих.

# 181
  • Мнения: 5 511
Аз също си го помислих, колкото и да е безумно. Но си плати билет отново, а и не съм сигурна дали имаше физическа възможност да спринтира от задната до предната врата... Не знам какво да мисля. Нищо не мисля всъщност, толкова беше сюрреалистично, че мозъкът ми е изключил тотално.

# 182
  • Мнения: 5 846
Аз също си го помислих, колкото и да е безумно. Но си плати билет отново, а и не съм сигурна дали имаше физическа възможност да спринтира от задната до предната врата... Не знам какво да мисля. Нищо не мисля всъщност, толкова беше сюрреалистично, че мозъкът ми е изключил тотално.
На мен ми се е случвало подобно нещо, само веднъж. Не знам дали съм споделяла тук. Братовчед ми, в рамките на две -три секунди мина по пътеката, обърна се към мен, и ми метна за чао. Абсолютно по един и същи начин. Първият път като мина, почувствах, че нещо ще се случи, наведох очи, отново ги вдигнах и същата сцена. И няма как да се е върнал за нещо, защото бяха минали секунди.

# 183
  • Мнения: 32
Spiritlight, за мене е ясновидско преживяване. Човек постоянно се свърза несъзнателно с хора около него просто не го вижда така явно, но реално ако си някъде и имаш нужда от помощ упътване за нещо мислейки как да стане се връзваш с някой, който знае и ти помага.
Ако ти се случва сефте подобно нещо би било странно, но ако имаш такива склонности - да усещаш мисли на хората, ясновидски сънища, видения, силна дева с примерно луна в 12ти сигурно имаш доста подобни опитности.
Ако ти е за първи път, не мога да кажа какво е предизвикало случката без да те познавам. Възможно е много силна връзка с въпросната жена както и самата ти да си била в особено състояние.

# 184
  • Мнения: 2 990
Днес ми се случи нещо, вече няколко часа го мисля и освен да го споделя тук, друго няма какво да направя. Ако някой може да измисли какво точно може да се е случило, ще съм благодарна. След работа чакам автобус на спирката. До мен се доближава възрастна жена и ме пита с кой номер автобус да стигне донякъде. Казвам номерата, които минават оттам и тя започва да ми говори - къде е ходила, как се е изморила, нищо съществено. Слушам я, усмихвам се, кимам и идва моят автобус, който минава и през мястото, до което тя иска да стигне. Казвам, че този автобус ходи до там и се качвам, тя ми благодари и се качва след мен. В автобуса сядам до позната, заговаряме се и възрастната жена минава по пътеката и сяда някъде отзад. На следващата спирка, СЪЩАТА ЖЕНА СЕ КАЧВА ОТ ПЪРВАТА ВРАТА, плаща си билет, минава покрай мен, поглежда ме, не реагира и сяда отзад. Аз започнах да се озъртам - в задната част на автобуса имаше 3-4 човека, жената беше седнала там - една единствена, разбира се Grinning Слезе там, където искаше, а аз през цялото време, та и досега не мога да разбера какво стана. Приемам всякакви идеи какво се случи.

Настръхнах...... Останах без думи

# 185
  • Мнения: 6 919
Аз също си го помислих, колкото и да е безумно. Но си плати билет отново, а и не съм сигурна дали имаше физическа възможност да спринтира от задната до предната врата... Не знам какво да мисля. Нищо не мисля всъщност, толкова беше сюрреалистично, че мозъкът ми е изключил тотално.

Наистина странно звучи, но мисля, че може да се намери логично обяснение.
При първото качване от коя врата се качи жената? Мисля си, че е забравила да си купи билет, сетила се е , слязла е отзад и се е качила пак от предната врата, за да си го купи.
Най-вероятно ти не си обърнала внимание колко време автобусът е стоял на спирката. Жената те е погледнала, но се е въздържала да те заговаря пак, защото е видяла, че разговаряш с позната.

Бях гледала филм за способностите на мозъка ни и направо бях шокирана от един експеримент. На сцена танцуваха хора, облечени в 2 цвята, местеха се в някакви пак цветни кръгове. Само беше обявено, че нещо ще се случи. Вниманието ми беше приковано да следя как хората с цветовете сменят цветните кръгове. Очаквах нещо там да не  е както трябва. После на забавен каданс показа какво всъщност се е случило. Човек, облечен като маймуна, се разхождаше отзад, правеше номера. Не го бях забелязала. Оказа се, че и никой в залата не го е забелязал. Обяснението беше, че вниманието ни е съсредоточено в друго и мозъкът не възприема маймуната и не обработва тази информация.

Възможно е и нещо такова да е станало с тебе. Вниманието ти е било насочено кум разговора с познатата и е изтървало някои подробности, свързани с жената и престоя на спирката.
Може жената въобще да не е слизала, а да е преминала покрай тебе без да си я забелязала и после да ти се е сторило, че се качва отново, когато си е купувала билета.

Нещо подобно е с разните сенки и силуети в тъмното. Тогава предметите изглеждат много по-различно, разни слаби светлини дават разсейвания, а и вроденият страх от тъмното играе роля и на човек могат да му се привидят какви ли не неща.

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 01:26 от Diorela

# 186
  • Deutschland
  • Мнения: 5 440
Вторият път жената се е качила от следващата спирка. Как точно ще спринтира с автобуса и ще стигнат по едно и също време за да се качи отново?

# 187
  • Мнения: 15 333
Фрау, мисля, че имат предвид, че жената първо се е качила със съфорумката в автобуса, а на следващата спирка е слязла от задната врата и се е качила отново от първата. Поради що обаче идея си нямам, не е ли било по лесно да се придвижи в автобуса от последната до първата врата(шофьора), за да си купи билет, ако е забравила, както се писа по напред. За какво и е да слиза от едната врата и да се качва от другата, ама знам ли, хора разни и разни неща им хрумват. Може пък да е решила да слезе на следващата спирка, а после да се е отказала и да е решила да продължи и затова да се е качила пак, но от друга врата, която и е била по близко след като е взела решението да попътува още малко с автобуса.
Има известна логика, не отричам, не знаем какво и е хрумнало на пътничката.
Може случката да е игра и на мозъка. Просто това, което не е в полезрението ни или сме с отклонено внимание мозъка наистина не го регистрира. Или го обработва със закъснение.

# 188
  • Мнения: 5 511
Може, може, приемам варианти. Най-вероятно е някаква игра на мозъка, нещо съм изтървала да видя, някакъв момент е останал незабелязан, не знам. Това със забравения билет е малко вероятно, защото всички се качват от първата врата, плащат на шофьора и така влизат навътре. Едва ли шофьорът би пропуснал цял пътник. Не знам, не знам.

# 189
  • Мнения: 15 333
Спирит, от Варна ли си. Тук някои линии са така, качване от първа врата, билетче от шофьора и се придвижваш навътре в автобуса/тролея. Тогава няма да е била билет причината. Остава да е слязла и после да е решила да се качи пак. Но, ако е нямало хора да се качват, автобуса едва ли би чакал много с отворени врати, че пътничката да се придвижи от задната до предната врата. Ох, не знам, сигурно има обяснение, ама нещо ми се губи.

# 190
  • Карлово
  • Мнения: 4 664
А може да е слязла по погрешка и да се е качила пак, все пак и е била непозната линията на превозното средство.

# 191
  • Варна
  • Мнения: 25 260
Мда.

# 192
  • Мнения: 5 846
Защо търсите рационално обяснение за ирационалното 🤪

# 193
  • Мнения: 6 919
Защото повечето неща, колкото и странни да изглеждат понякога, имат рационално обяснение. А докато не превъртя рационалните възможности, никога не приемам нещо за ирационално. Другото означава да живея в приказен, а не в реален свят. Иначе най-лесно е да кажа, че бабата е някоя вещица ( добра или зла), излязла от приказка и се появява където и когато й скимне.

# 194
  • Мнения: 5 846
Не, просто ние много малко знаем за нашия свят, а се мъчим да го обясним по един установен начин, за който не знаем дори дали е правилният.

Общи условия

Активация на акаунт