Случи ми се нещо странно XX

  • 59 379
  • 703
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 626
Ето го целият стих

   
1 И когато заминаваше, видя един сляпороден човек.   
2 И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп?   
3 Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му, но за да се явят в него Божиите дела.

Учениците на практика изразяват някои погрешни схващания, които са битували в онова време. А именно, че когато човек е тежко болен, то това непременно трябва да заради някакви грехове, на болния или на родителите му. Затова на тежко болните се е гледало като на големи грешници.
Исус разбива тотално тези схващания. Целият му живот преминава сред болните, лекувайки ги. Никога, никъде не е казвал и дума, че болестта е заради греховете на човека или родителите му. Болестите са навлезнали в света след грехопадението, те са част от общата разруха обхванала света, човечеството и природата, задади откъсването от Божието присъствие.  

На въпросите на post mortem.

 Да, разбира се, че знам какво ще се случи както с човечеството, така и със земята. И не само аз, но и всичките милиони християни по цял свят.  Всеки може да се информира какви са плановете на Бог както за неговите деца, така и за планетата земя и за космическият проблем наречен грях. Тайни няма.

 И още нещо, никога не съм казвала, че човек не трябва да се усъвършенства. Той трябва да се усъвършенства, но не самоусъвършенства. Разликата между двете е огромна. Езическите религии считат, че трябва да се самоусъвършенстват. Християнинът се усъвършенства, но със силата и мъдростта, които му се дават от Бог. Единият разчита на собствените си сили, а другият разчита на божествените.

 И моля, не ме насочвайте към разни други форуми. Имам право да изкажа мнението си от гледна точка на християнството, така както привържениците на индо-религийте го правят непрекъснато с техните прераждания и регресии, за които чета почти във всеки постинг. За техните вярвания също си има определени за целта форуми.

Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 14:10 от Morning Star ✩

# 166
  • Мнения: 2 721
А нещо по основната тема ще може ли? Направете си отделна и спорете там.

# 167
  • София
  • Мнения: 2 020
Здравейте,
Попаднах на темата и реших да споделя нещо,
което майка ми ми е е разказвала. Ние сме две деца -
аз и по-малкият ми брат (по-малък е с почти 6 години от мен).
И с двете бременности майка ми е работила почти до
последно преди раждането.За първа смяна й се е налагало да
тръгва много рано сутрин, в зимно време - по тъмно. И така една
зимна сутрин, докато е била в напреднала бременност с мен, тя
вървяла през центъра на града. Било тъмно, студено и снежно,
буквално имало снежни коридори. Вървяла си тя сама по снежния
коридор, нямало други хора и в един момент срещу нея се появил
мъж, по-възрастен от нея. Когато се разминавали по снежния
коридор, мъжът, без да каже абсолютно нищо, я целунал по бузата.
Подчертавам, че майка ми е била в много напреднала бременност,
т.е. личало й е, че е бременна. Целувката била като от баща към дъщеря,
нямало нищо пошло в нея, но майка ми се изплашила и реагирайки
инстинктивно, зашлевила шамар на мъжа. Мъжът продължил по пътя си
без да каже нито дума.
След около пет години, майка ми е бременна с брат ми. Работи все същата
работа, за първа смяна тръгва пак изключително рано, по тъмно. Отново й
лични, че е бременна. Една сутрин се разминава с едно младо войниче, което
безмълвно я целува по бузата. Този път майка ми не е посмяла да удари шамар,
защото за част от секундата си спомнила как разказала първата случка на
своя приятелка, която я упрекнала, че е ударила мъжа и й казала, че ако той
й бил отвърнал, можело да стане нещо страшно. И така майка ми и войничето се
разминали абсолютно безмълвно, а майка ми останала много смутена.

Тези две истории тя ми разказа, когато бях доста голяма, студентка. Като един
истински прагматичен човек, напълно здравомислещ и невярващ в паранормалното,
тя все още се чудеше какво ли точно означават тези случки. Когато ми ги разказа, се
почувствах и аз много странно. Попитах я има ли възможност двете случки да са
били с един и същ мъж. Отрече категорично, натъртвайки на това, че първият път е
бил по-възрастен от нея мъж, а вторият път - по-млад от нея мъж.

Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 18:16 от Sophia L.

# 168
  • Мнения: 32
Ето ви една снимка от Мусала преди няколко дни

# 169
  • Мнения: 1 358
Любимата ми баба почина преди два дни. Качих нейна снимка като story в инстаграм. Знаете, че се виждат долу вляво броя гледания. Тя имаше такива, дори хора коментираха story-to. Днес отново гледам въпросната снимка и тя няма нито едно преглеждане. Абсолютно всяко едно друго старо мое стори има, нейното - не.

# 170
  • Мнения: 189
Ето ви една снимка от Мусала преди няколко дни
Силует на мъж,  обграден от цветна светлина . Май това виждам.

# 171
  • Мнения: 66
Явлението Хало, и човек изкачил върха.

# 172
  • Мнения: 3 732
В сряда почина 19 годишния ми котарак. На следващия ден по същото време отказаха кафе машина и съдомиялна, оказа се гръмнал бушон. Днес отказва да работи телевизора в стаята му.
Дали духа му е още тук и иска нещо да ни каже?

# 173
  • Мнения: 5 846
В сряда почина 19 годишния ми котарак. На следващия ден по същото време отказаха кафе машина и съдомиялна, оказа се гръмнал бушон. Днес отказва да работи телевизора в стаята му.
Дали духа му е още тук и иска нещо да ни каже?
Знам от приятелка, че духът на животните обикаля мястото си девет дни. Когато моят почина оставих паничката му пълна с вода и храна девет дни, за да си отиде в мир и спокоен. Направи го, ако си махнала нещата му , където са били. Сложи пак храна и вода, легълцето, на което е спал на любимото му място.
 

Последна редакция: нд, 07 юли 2019, 02:20 от HumbleDrumble

# 174
  • Мнения: 1 788
Момичета, не се карайте, заради моя сън.
Разказах го тук, защото като тийнейджър никога не съм имала интерес към Бутан или въобще към онази част от света. С изключение на Австралия, Япония и арабския свят, други особени залитания като тийн съм нямала.
Възможно е да съм видяла нещо по телевизията.
За мен странното беше, че този сън ме тормозеше доста време тогава.
Съвсем случайно, след повече от 10 години по-късно, научавайки за особеностите на пистата на Бутанското летище Паро, се поинтересувах от държавата. Тогава разбрах как изглежда новият крал на Бутан.
Иска ми се да вярвам в предишни животи и че този не е нито началото, нито края, защото би било наистина красиво. И с някакъв смисъл...

# 175
  • Мнения: 66
За бушоните, препоръчвам електротехник Simple Smile

# 176
  • Мнения: 5 475
Днес ми се случи нещо, вече няколко часа го мисля и освен да го споделя тук, друго няма какво да направя. Ако някой може да измисли какво точно може да се е случило, ще съм благодарна. След работа чакам автобус на спирката. До мен се доближава възрастна жена и ме пита с кой номер автобус да стигне донякъде. Казвам номерата, които минават оттам и тя започва да ми говори - къде е ходила, как се е изморила, нищо съществено. Слушам я, усмихвам се, кимам и идва моят автобус, който минава и през мястото, до което тя иска да стигне. Казвам, че този автобус ходи до там и се качвам, тя ми благодари и се качва след мен. В автобуса сядам до позната, заговаряме се и възрастната жена минава по пътеката и сяда някъде отзад. На следващата спирка, СЪЩАТА ЖЕНА СЕ КАЧВА ОТ ПЪРВАТА ВРАТА, плаща си билет, минава покрай мен, поглежда ме, не реагира и сяда отзад. Аз започнах да се озъртам - в задната част на автобуса имаше 3-4 човека, жената беше седнала там - една единствена, разбира се Grinning Слезе там, където искаше, а аз през цялото време, та и досега не мога да разбера какво стана. Приемам всякакви идеи какво се случи.

# 177
  • Мнения: 5 846
Днес ми се случи нещо, вече няколко часа го мисля и освен да го споделя тук, друго няма какво да направя. Ако някой може да измисли какво точно може да се е случило, ще съм благодарна. След работа чакам автобус на спирката. До мен се доближава възрастна жена и ме пита с кой номер автобус да стигне донякъде. Казвам номерата, които минават оттам и тя започва да ми говори - къде е ходила, как се е изморила, нищо съществено. Слушам я, усмихвам се, кимам и идва моят автобус, който минава и през мястото, до което тя иска да стигне. Казвам, че този автобус ходи до там и се качвам, тя ми благодари и се качва след мен. В автобуса сядам до позната, заговаряме се и възрастната жена минава по пътеката и сяда някъде отзад. На следващата спирка, СЪЩАТА ЖЕНА СЕ КАЧВА ОТ ПЪРВАТА ВРАТА, плаща си билет, минава покрай мен, поглежда ме, не реагира и сяда отзад. Аз започнах да се озъртам - в задната част на автобуса имаше 3-4 човека, жената беше седнала там - една единствена, разбира се Grinning Слезе там, където искаше, а аз през цялото време, та и досега не мога да разбера какво стана. Приемам всякакви идеи какво се случи.
страхотна случка👍

# 178
  • Мнения: 15 313
Някакъв бъг в матрицата.
Мимолетен поглед в паралелна реалност.
Определено странна случка.

# 179
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Или просто е слязла отзад и отново се е качила отпред по някаква причина, която не се наемам да гадая.

Общи условия

Активация на акаунт