ВИЕНА тема 11

  • 31 454
  • 744
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 27
Здравейте! Планираме посещение на Виена за два дни след седмица и имам няколко въпроса: тъй като сме 4 възрастни с две деца на по 10г, мисля да купим две 48ч. Виена карт за по 22,50€, за да пътуват по един възрастен и едно дете и две 48ч. карти за градския транспорт за по 14,10€! Единият цял ден ще отделим на двореца Шьонбрун и зоологическата градина, като мисля да закупим два комбинирани билета за по 35€ ( 5 € отстъпка зарадинВиена карт) и един семеен билет за 89€ за другите двама възрастни и двете деца! Дотук добре ли е запланувано? Само не разбирам, как мога да въведа отстъпката от Виена карт за закупуването на билетите за Зоо или пък не може онлайн с тази карта?

# 256
  • Мнения: 76
Здравейте, планираме посещение на Виена за 24-28 Ноември. Ще бъдем 4-5 възрастни и бебе на 7 месеца. Не мислим да обикаляме много по забележителност, а повече из центъра, коледни базари, може би и един ден до Братислава. Въпроса е в кои райони да гледам за хотел. Ако гледам за център ще ни е нужна ли пак карта за транспорт или е по-добре да е малко по-отдалечено, но да си вземем карти за транспорта. Лесно ли е придвижването с бебешка количка в градски транспорт и метро? Сега започвам да чета и всичко ми е много не ясно. Като за начало иска да се ориентирам за къде да гледам за хотел. Благодаря предварително!

# 257
  • Мнения: 359
Здравейте, планираме посещение на Виена за 24-28 Ноември. Ще бъдем 4-5 възрастни и бебе на 7 месеца. Не мислим да обикаляме много по забележителност, а повече из центъра, коледни базари, може би и един ден до Братислава. Въпроса е в кои райони да гледам за хотел. Ако гледам за център ще ни е нужна ли пак карта за транспорт или е по-добре да е малко по-отдалечено, но да си вземем карти за транспорта. Лесно ли е придвижването с бебешка количка в градски транспорт и метро? Сега започвам да чета и всичко ми е много не ясно. Като за начало иска да се ориентирам за къде да гледам за хотел. Благодаря предварително!

Нямахме проблем с метро и бебешка количка. Автобусен транспорт не сме използвали, но като цяло метрото ви дава идеално покритие на забележителностите.
Наехме апартамент от airbnb в района на Шонбрун - на 7 минути пеша от двореца и на 5 минути от спирка на метрото. Като насока за търсене на настаняване ви съветвам да гледате да е близо до метростанция, независимо на коя линия. От там нататък не би следвало да имате проблем.

# 258
  • Мнения: 76
Здравейте, планираме посещение на Виена за 24-28 Ноември. Ще бъдем 4-5 възрастни и бебе на 7 месеца. Не мислим да обикаляме много по забележителност, а повече из центъра, коледни базари, може би и един ден до Братислава. Въпроса е в кои райони да гледам за хотел. Ако гледам за център ще ни е нужна ли пак карта за транспорт или е по-добре да е малко по-отдалечено, но да си вземем карти за транспорта. Лесно ли е придвижването с бебешка количка в градски транспорт и метро? Сега започвам да чета и всичко ми е много не ясно. Като за начало иска да се ориентирам за къде да гледам за хотел. Благодаря предварително!

Нямахме проблем с метро и бебешка количка. Автобусен транспорт не сме използвали, но като цяло метрото ви дава идеално покритие на забележителностите.
Наехме апартамент от airbnb в района на Шонбрун - на 7 минути пеша от двореца и на 5 минути от спирка на метрото. Като насока за търсене на настаняване ви съветвам да гледате да е близо до метростанция, независимо на коя линия. От там нататък не би следвало да имате проблем.
А вие каква та ползвахте за транспорта. И аз в начало се бях оруентирала за района на Шонбрум, но подле се замислих, ако ще сме предимно център дали не е по-добре там да е хотела или и да е там пак ще трябва транспорт? А правили ли сте някаква застраховка за бебето? Малко се притеснявам, ако нещо се наложи каква е процедурата с болниците, все пак е малко бебе?

# 259
  • Мнения: 3 439
И аз това си помислих - център. Ние бяхме миналата седмица с бебе на година и два месеца край Шонбрун - за три дни, обиколихме парка, зоологическата, Технически музей и парка край Дунав с всичките му вълшебни катерушки Heart Eyes
Разликата е, че е бебето е ходещо (бяхме само с ерго раница) и беше около 25°С. С количка и на студено по-добре централно до някое метро и близко парче ще е най-удачно според мен.
Допълвам, че и преди бебето и сега с нея пак си правим застраховки при всяко излизане в чужбина. Специално аз имам една жена от Уника, само й се обаждам, подготвя ги и ходя да си ги взема.

# 260
  • sofia
  • Мнения: 58
Diavenna

, и ние сме запазили квартира до Шотбрун, но от 28  ноември и се чудя дали не сме при един и същ хост - дали не сте при Harald?

# 261
  • Мнения: 2 124
Schönbrunn => Шьонбрун, 'красив фонтан'.

На немски schön и  schon са две различни думи.

# 262
  • Мнения: 2 719
Schönbrunn => Шьонбрун, 'красив фонтан'.

На немски schön и  schon са две различни думи.
Извор, не фонтан.
Виена е отлично проходима с бебешка количка. При пътуване с бебе, бих избрала хотел до метро, непременно. Не забравяйте топло чувалче, тук е адски студено през ноември.

# 263
  • Мнения: 495
Няколко пъти чувам/чета за студа през ноември и декември във Виена. Бихте ли описали как е добре да е облечено по-голямо дете за това време. Мислим да пообиколим началото на декември Коледните базари. Трябва ли ски гащеризон например?

# 264
  • Мнения: 1 515
Няколко пъти чувам/чета за студа през ноември и декември във Виена. Бихте ли описали как е добре да е облечено по-голямо дете за това време. Мислим да пообиколим началото на декември Коледните базари. Трябва ли ски гащеризон например?
Досега само ви четях тайно, но и аз се включвам със същия въпрос. С термобельо е ясно, че ще навлека детето, но дали ще е достатъчно? На 2 години е.

# 265
  • Мнения: 367
[А правили ли сте някаква застраховка за бебето? Малко се притеснявам, ако нещо се наложи каква е процедурата с болниците, все пак е малко бебе?

Задължително за всички правим застраховка, защото не сме си извадили европейска здравна карта. А и тя е валидна една година, доколкото знам. Аз като еднa  Дева, искам всичко да ми е сигурно. Слава богу досега не се е наложило да я ползваме, но ще цитирам ММ: То затова се казва   "ЗА СТРАХ овка" Wink.

# 266
  • София
  • Мнения: 8 124
И ние винаги правим застраховки. А и вече един път ни се наложи да ги ползваме (точно във Виена). Не, че ни повярваха, трябваше всичко да си плащаме, но като се върнахме застрахователите ни върнаха всичко.

# 267
  • Мнения: 38
Здравейте, ще пътувам до Виена през Братислава. На 08.12 кацаме късно вечерта във Братислава и ще нощуваме там. Планирала съм по обяд да сме вече във Виена, но имам проблем. Някой бил ли е в хотел Атланта, мястото удобно ли е? 4 възрастни човека сме и това ми е най- евтиния вариант, а и много се обърках със всички негативни коментари под апартаментите под наем Sad
https://www.booking.com/hotel/at/atlanta.bg.html?aid=323176;labe … =1&#hotelTmpl

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 14:49 от Ynislava

# 268
  • Мнения: 2 124
И ние винаги правим застраховки. А и вече един път ни се наложи да ги ползваме (точно във Виена). Не, че ни повярваха, трябваше всичко да си плащаме, но като се върнахме застрахователите ни върнаха всичко.

Практиката е при застрахователно събитие да се обадиш на застрахователя, той те насочва къде да се обърнеш за помощ. Покриваш си всички разходи, а след това ти се изплаща обезщетение. Ако не се обадиш, може и да откажат да съдействат впоследствие.
Всички тези неща се изговарят при сключване на застраховката.

Не знам защо да има значение бебе ли е или възрастен - винаги правя застраховка, става дума за едни 5-6 лв., но поне имаш някаква сигурност.

Застраховката не покрива хронични заболявания и такива, датиращи от преди пътуването.

# 269
  • София
  • Мнения: 672
Аз също винаги правя застраховка. Отделно и всички в семейството имаме и европейска здравна карта. Една колежка беше пострадала в Италия и със здравната карта е ползвала и спешна помощ, ЯМР и други изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт