ВИЕНА тема 11

  • 31 217
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 581
Момичета, в операта само в часовете с турове ли можем да влезем? Има ли възможност за посещение извън   часовете на туровете?


# 16
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Тур или представление.
Свободен е достъпът до сувенирния магазин, а някой в темата беше похвалил и тортите в сладкарницата.

# 17
  • Мнения: 6 581
Тур или представление.
Свободен е достъпът до сувенирния магазин, а някой в темата беше похвалил и тортите в сладкарницата.

Сърдечно ти благодаря bouquet

# 18
  • Мнения: 82
Аз също Март месец ходих до Братислава и за ден до Виена. Избрах този вариант, първо защото намерих супер евтини  билети да Братислава, до Виена  няма такива, говорим за 80 лв отиване и връщане с приорити и места. Втора причина не бях ходила нито в Братислава нито във Виена. И като заключение да кажа, съжалявам много , че не отделих два дни на Виена, наистина невероятен град и там ще се върна със сигурност за много дни да разгледам, а в Братислава не мисля да се връщам, или ако се върна ще е наистина само за спане Simple Smile Автобуса до Виена е само 5 евро и стига за 1 час, повече от удобно е.

# 19
  • Мнения: 22 343
janiap, основната причина е цената на самолетните билети. До Виена под 200лв аз не намерих, пък от доста време гледам. До Братислава ще пътуваме за 40лв. Когато пътуват 4човека си е от сериозно значение за мен лично.
Нощувките също са определящи.
И в крайна сметка кой, как и къде решава да пътува си е лично негова работа.

# 20
  • Мнения: 6 581
Момичета, за последно преди да тръгнем да питам пак:
Деца под 15 години пътуват без билети в обществения транспорт срещу показана ученическа карта( българска) , нали?

# 21
  • София
  • Мнения: 1 033
Официално се записвам в темата. Летим до Виена с австрийските авиолинии на 20-и юли. Връщаме се на 24-и. Вече букнах апартамент до Augarten.

Относно полета - ако правилно съм разбрала - всеки възрастен има право на един куфар/чанта с размери 55*40*23 и малка чанта, а бебешката количка  е безплатна, нали?

Тъй като ще летим със сина ни, които няма да е навършил все още година, програмата ще е съобразена с нашите предпочитания. Обмисляме посещение не Шонбрун + зоологическата градина, Белведере, Хофбург, Природоисторическия музей, някоя друга катедрала и къщата на Хундертвасер. Не мислим да претоварени програмата, за да може да подпиране тук-там и да оставяме наследника да лази, тъй като започва да се изнервя в количката, ако цял ден е вързан. В тази връзка, предполагам, че има детски площадки из парковете?





# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Момичета, за последно преди да тръгнем да питам пак:
Деца под 15 години пътуват без билети в обществения транспорт срещу показана ученическа карта( българска) , нали?
Да. За лично спокойствие може да си разпечатате това https://www.wienerlinien.at/media/files/2018/wienbesucher_west_275842.pdf Трета стр. горе ляво го пише на няколко езика. Или просто да го извадите на сайта от телефона.

Упс Biserka_a, сега във Виена не е ученическа ваканция. Не знам кога тръгвате, но ваканцията им започва в началото на м. юли! Не знам от кой ден, нито къде може да се провери, но ако ще пътувате м. юни, детето над 6 г. и под 15 г. е без билети/карта за градски транспорт само в ден неделя. Мамите от Виена може да помогнат с по-точна иф за началото на лятната ваканция.

Последна редакция: пн, 17 юни 2019, 18:01 от мама САННЯ

# 23
  • Мнения: 6 581
Много ти благодаря, мама Сання! bouquet Утре  тръгваме.

# 24
  • Мнения: 359
Ето информацията за ваканцията: "June 29 - September 1, 2019 - Summer break"
Източник: https://www.wien.info/en/travel-info/faqs/public-holidays

# 25
  • Мнения: 33
Моля ако някой е ползвал Виена Пас да сподели подробности. Благодаря ви. Ние летим до Братислава и на др. ден ще сме във Виена. Интересува ме дали онлайн или на място да закупим Виена Пасс, ако има смисъл разбира се. После как се процедира, въобще всичко.Благодаря

# 26
  • Мнения: 555
Вземете онлайн ,има 10% отстъпка.
След  това с ваучера отивате в офиса до операта и от там го получавате.

# 27
  • Мнения: 33
Вземете онлайн ,има 10% отстъпка.
След  това с ваучера отивате в офиса до операта и от там го получавате.

Благодаря.

# 28
  • Мнения: 6 581
Момичета, моля, препоръчате апартамент или хотел във или около Виена в близост до метро.
Стана фал с нашата резервация и в момента сме в Паприка хотел за една нощ, защото нямат свободни стаи за следващите дни .

# 29
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Виж в Букинг. Аз ползвам в 1, 3 или 6 бецирк, близо до  U 3. Цените в момента обаче са си дебели.

Общи условия

Активация на акаунт