ВИЕНА тема 11

  • 31 585
  • 744
  •   1
Отговори
# 150
  • Вестерос
  • Мнения: 38 365
Не мисля , че нещо много изгодно може да намерите за спане, много е скоро времето.Иначе по примерни критерии може да видите тука

# 151
  • Мнения: 2 719
По границите и магистралите и сега е много, много натоварено. Миналата седмица ходих до Будапеща и беше пълно с коли и камиони. Ние не бързахме, та хванахме стария път.
Ако така или иначе ще ходите до Братислава, не можете ли да обмислите пътуване със самолет? В този период, с толкова малки деца, аз не бих тръгнала с кола.

# 152
  • Мнения: 6 633
Ние пътувахме с кола в края на юни месец. Ползвахме паркинг EDberg Wien- 3,60 € /24 h. Паркингът е свързан с метро станция Edberg. Изключително удобство. Имай предвид , че да паркираш на други места е доста по- скъпо( ако намериш място изобщо).
Аз бях на направила график , но въобще не го следвахме , поради горещото време.

# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
И аз смятам, че да се ходи с кола в този сезон е необмислено. 10 часа чакане (поне) на граници за посока. Ние затова летяхме до Братислава, транспортът е така уреден, че липсата на кола не се усеща. Всъщност кола не ни трябваше нито в Братислава, нито във Виена. Когато сме ходили с кола, я паркираме пред хотела и чак на тръгване се качваме пак.
За Виена - зависи от настаняването. Сега бяхме на място, където спокойно и безплатно можеше да се паркира на улицата - Фаворитен, не става въпрос за извън града.

# 154
  • Мнения: 6 633
Ние не сме чакали повече от 10 минути по границите, но тогава нямаше такъв трафик. Сега масово се прибират хора към Турция, освен това контролът е завишен поради Африканската чума и това забавя проверките много.  С кола си има и положителните страни. Обиколихме около Виена , малки градчета и села, които без собствен транспорт трудно ще посетиш.

# 155
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 529
https://www.ddsg-blue-danube.at/?lang=en Някой ползвал ли е градските круизчета? За Вахау няма да имаме време, а дъщеря ми иска да се разходи с корабче по Дунав. При маршрут А корабчето накрая спира някъде до спирка на U 1. VIC ли е тази спирка или следващата?

# 156
  • Мнения: 360
Днес Виена Пасс има 10% дискаунт.

# 157
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 889
https://www.ddsg-blue-danube.at/?lang=en Някой ползвал ли е градските круизчета? За Вахау няма да имаме време, а дъщеря ми иска да се разходи с корабче по Дунав. При маршрут А корабчето накрая спира някъде до спирка на U 1. VIC ли е тази спирка или следващата?
Ние сме ги ползвали. Вкл са във Виена пасс, там от където тръгнахме, там и се върнахме. Препоръчвам горната палуба с ресторанта. Между другото правят страхотен виенски шницел на корабчето.

# 158
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 529
Благодаря! Виена пас няма да ползвам, връщане с корабчето по маршрут Б също ще пропусна, много ще ми дойде още 1,5 ч. по реката. Планираме за ден неделя и вечерта на самолета за СФ. Шницелът вероятно си заслужава, предлагат само свински.
https://homepage.univie.ac.at/horst.prillinger/ubahn/m/largemap.html коя е спирката на U 1 в края на маршрут А?

# 159
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 889
Идея си нямам коя е спирката, но от пристана я дели само една улица

# 160
  • Мнения: 1 309
Здравейте момичета!

Ние ще търъгваме към Чехия в неделя. Движим се с мотор.
Имаме резервиране три нощувки във Виена, в хотел до Пратера.
Но! Сега , като се запознавам с града, ми се прииска да огледам за нощувки извън Виена:
струва ми се пренаселено, горещо, а отделно паркинга към хотела е 26 евро на ден.
не съм сигурна, че си струват парите, ние дори нямаме желание да сме в центъра.
 Та, кажете ми , моля , селца или градче , което е близко до Виена, за да си запазим нощувки някъде извън лудницата.
Или поне по-крайните квартали, защото аз не съм убедена, че се ориентирам добре
И ,как се наемат колела?

Предварително благодаря на включилите се Simple Smile

Последна редакция: ср, 07 авг 2019, 11:41 от Serendipity*

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Serendipity*, настаняване извън Виена означава сложен транспорт. Съветът ми е да потърсите място, където има спирка на метрото, дори да е в покрайнините. Паркирате МПС-то и действате с местния транспорт, който е супер удобен. Велосипеди не знам как/къде дават. Всички се движат с ел.скутери https://www.li.me/electric-scooter. Даже като клишкнеш за гугъл навигация ти излизат и скутерите като опция. Стоят намятани на всеки ъгъл.
26 евро паркинг Flushed

# 162
  • Мнения: 1 309
Serendipity*, настаняване извън Виена означава сложен транспорт. Съветът ми е да потърсите място, където има спирка на метрото, дори да е в покрайнините. Паркирате МПС-то и действате с местния транспорт, който е супер удобен. Велосипеди не знам как/къде дават. Всички се движат с ел.скутери https://www.li.me/electric-scooter. Даже като клишкнеш за гугъл навигация ти излизат и скутерите като опция. Стоят намятани на всеки ъгъл.
26 евро паркинг Flushed

Много, много ти благодаря за насоките. Започвам активно търсене Simple Smile

А ел. скутер онлайн ли мога да си резервирам?

# 163
  • Мнения: 2 719
Здравейте момичета!

Ние ще търъгваме към Чехия в неделя. Движим се с мотор.
Имаме резервиране три нощувки във Виена, в хотел до Пратера.
Но! Сега , като се запознавам с града, ми се прииска да огледам за нощувки извън Виена:
струва ми се пренаселено, горещо, а отделно паркинга към хотела е 26 евро на ден.
не съм сигурна, че си струват парите, ние дори нямаме желание да сме в центъра.
 Та, кажете ми , моля , селца или градче , което е близко до Виена, за да си запазим нощувки някъде извън лудницата.
Или поне по-крайните квартали, защото аз не съм убедена, че се ориентирам добре
И ,как се наемат колела?

Предварително благодаря на включилите се Simple Smile
В града има предостатъчно паркоместа за мотори, при това не се дължи такса. Аз на ваше място, бих си нощувала във Виена, пък нищо не ви пречи да си направите една разходка. Например до Мелк и после да се пуснете с мотора през Вахау покрай Дунава, като разбира се избягвате магистралите.

# 164
  • Мнения: 1 309
Скрит текст:
Здравейте момичета!

Ние ще търъгваме към Чехия в неделя. Движим се с мотор.
Имаме резервиране три нощувки във Виена, в хотел до Пратера.
Но! Сега , като се запознавам с града, ми се прииска да огледам за нощувки извън Виена:
струва ми се пренаселено, горещо, а отделно паркинга към хотела е 26 евро на ден.
не съм сигурна, че си струват парите, ние дори нямаме желание да сме в центъра.
 Та, кажете ми , моля , селца или градче , което е близко до Виена, за да си запазим нощувки някъде извън лудницата.
Или поне по-крайните квартали, защото аз не съм убедена, че се ориентирам добре
И ,как се наемат колела?

Предварително благодаря на включилите се Simple Smile
В града има предостатъчно паркоместа за мотори, при това не се дължи такса. Аз на ваше място, бих си нощувала във Виена, пък нищо не ви пречи да си направите една разходка. Например до Мелк и после да се пуснете с мотора през Вахау покрай Дунава, като разбира се избягвате магистралите.

М, да.
До сега разглеждах и отново резервирах хотел в града. Пак е до Пратера, но беше единствената опция с безплатен паркинг.
Благодаря ви за включването. Сега се връщам да чета темичката за идеи за места, които да посетим Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт