Веган и месоядец

  • 16 735
  • 386
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 18 734
Страшен пропуск да Grinning

# 331
  • Мнения: 1 728
Хайде бе, горчи, кой ще ти чака 3 дена, вие луди ли сте.... ? Simple Smile Аз едвам дочаквам да го опърлим преди да го почна, кожи, уши, мръвките се режат веднага след това и на скарата в огнището. По-късно вече жените са приготвили софрата с готвеното- кисело зеле, сланинки и мръвки от осмянката. Изобщо селска идилия, който е пропуснал такова нещо, много е пропуснал, а разните тревопасни няма да ги коментирам.
Съвсем огладнях, при това сладко описание 🤤🤤🤤

# 332
  • Мнения: 8 937
Мид, как ще лекуваме депресията от пропуска идея нямам. Flushed

# 333
  • Мнения: 3 439
С джолан 😆🤗

# 334
  • София
  • Мнения: 18 734
Отхвърля се Grinning

# 335
  • Мнения: 3 439
Сладолед ядете ли 😁

# 336
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз ще върна темата в релсите, че се оплюнчих........
Та, нека си представим, че пред красотата на цялата тази трапеза, е седнало същество, което не яде месо.
Случи ми се веднъж- доведоха го приятели.

Какво би направила домакинята?
Ще му сипе само зеле, ще му притика туршиите по- близо, ще сложи сирене.

Сега си представете обратния вариант- вегетарианец посреща гости и сред тях има месоядец.
Какво ли ще му сипе?
ние
Защото, нали точно вегетата говорят непрекъснато за толерантност и уважение.

# 337
  • Мнения: 3 439
И едните и другите ще се наядат... ако са гладни.
Колко бедни вегани познавате?

# 338
  • Мнения: 1 710
Вегетарианците за едно гости са поносими, ама веганите. Едни пържени картофи със сирене и салата, и готово. В обратната ситуация положението ще е "Айде сега, веднъж без месо няма да умре!"

# 339
  • Мнения: 8 937
Дори в периоди, в които не съм ядяла месо, съм приготвяла риба или мръвка за останалите. Има неща, които само аз готвя вкъщи и никога не съм отказала да приготвя, да пробвам за овкусяване и т. н. Казвам го, защото сякаш съществува някаква идея, че не ядеш ли месо, изперкваш и се фанатизираш.

# 340
  • София
  • Мнения: 24 839
Дори в периоди, в които не съм ядяла месо, съм приготвяла риба или мръвка за останалите. Има неща, които само аз готвя вкъщи и никога не съм отказала да приготвя, да пробвам за овкусяване и т. н. Казвам го, защото сякаш съществува някаква идея, че не ядеш ли месо, изперкваш и се фанатизираш.

Всъщност, ти я потвърждаваш, тази идея- не си истински вегетарианец, а просто всеяден, който в даден момент решава да не яде месо. После прояжда, после пак спира- няма фанатизъм и секстанство в теб.

За съжаление, от другата страна са хората като Светулчица- пълно фанатизиране и неуважение към останалите извън сектата.

# 341
  • Мнения: 8 937
Сигурно има и нетолерантни, но не познавам. Пример са мои познати - тя е вегетарианка от години, той всеяден. Забременя и в името на здраво бебе прояде месо - без драми и фанатизъм.

# 342
  • София
  • Мнения: 18 734
Каква секта ?
Как си обобщава ,в качество на какво се вживя пък ти.

# 343
  • Мнения: X
Остави едно ушо на скара за ближния, де! Ще компенсирам с бутилка хубаво вино. Simple Smile

# 344
  • София
  • Мнения: 24 839
Каква секта ?
Как си обобщава ,в качество на какво се вживя пък ти.

Не си обобщавам, а давам пример за сектантско държание.
Дали можеш да отговориш на въпроса, който зададох- ако имаш всеяден човек до себе си или на гости, ще сготвиш ли месо за тях?
И ако имаш дете, ще му дадеш ли право на избор?

Общи условия

Активация на акаунт