Втори шанс (Kalbimdeki Deniz - В сърцето ми е Дениз)

  • 39 003
  • 503
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 11
Добро утро! Хубав ден!.. Cupid



"Последният епизод на сагата с Йозге Йозберк и Кутси ще бъде излъчен
 на 26-и ноември (вторник) от 13:30 до 15:00 часа в ефира на bTV."









Промениха го на 03.12

# 451
  • Мнения: 11 017
Добро утро! Хубав ден!.. Cupid


"Последният епизод на сагата с Йозге Йозберк и Кутси ще бъде излъчен
 на 26-и ноември (вторник) от 13:30 до 15:00 часа в ефира на bTV."




Това не е вярно, споко. Ще се точи до края на месеца, мисля, че финалът ще е в първия делник на декември.
Този сайт, ако ти е критерий за информация... закъсали сме го Grinning

# 452
  • София
  • Мнения: 3 715
Днес гледах, гледах епизода. Спирах, връщах, еми не можах да разбера на Едже какъв и е проблема?

# 453
  • Мнения: 14 571
Hearts Добро утро! Hearts  Браво ....diziler!.... Grinning

 Ние се учудихме,.. как така бързо ще свърши "Втори шанс"..... Ето новото съобщение:

"bTV ще покаже големия финал на турския сериал "Втори шанс" с Йозге  Йозберк и Кутси на 03-и декември (вторник) от 13:30 до 15:00 часа, вместо на 26-и ноември (вторник), както бе първоначално обявено в официалната програма на медията.

Така "Втори шанс" ще приключи със 148 епизод в българския ефир"

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 05:55 от vera17

# 454
  • Мнения: 103
Десислава, какво да и е на Едже? Лиготии , егоизъм, нежелание да проумее истината, че вече е едно обикновено момиче, а не принцесата на татко! Неориентирана , своенравна, това и стига, но като капак и отношението на състудентите и, заради Мустафа, за което нито тя, нито Юсеф имат вина, Мустафа си беше изперкал, нормален човек не би го направил.

# 455
  • Мнения: 11 017
Hearts Добро утро! Hearts  Браво ....diziler!.... Grinning

 Ние се учудихме,.. как така бързо ще свърши "Втори шанс"..... Ето новото съобщение:

"bTV ще покаже големия финал на турския сериал "Втори шанс" с Йозге  Йозберк и Кутси на 03-и декември (вторник) от 13:30 до 15:00 часа, вместо на 26-и ноември (вторник), както бе първоначално обявено в официалната програма на медията.

Така "Втори шанс" ще приключи със 148 епизод в българския ефир"


Аз се учудвам, че изобщо се доверяваш на този сайт. Доказали са през годините, че пишат каквото им падне, после се оправдават с БТВ, променили били програмата си. Нищо не са променяли, датата 26 ноември си я измислиха от сайта. Всеки, който следи сериала е наясно, че няма как 4 почти тричасови епизода да минат за една седмица по БТВ.

Що се отнася до Едже, такава й е ролята... Тя зяеше на Мират постоянно, в първите серии на майка си заради мизерията..... после и на Мустафа. Пробваха да я направят положителен образ, но нещо не им се получи. За мен това си е разглезена пубертетка.
А Озан абсолютно прилича на момиче. И в лицето, и в прическата. Точно една малка госпожица. Да го бяха подстригали малко, поне да има вид на нещо като момче

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 10:23 от diziler

# 456
  • София
  • Мнения: 3 715
Ааа не, Озан е едно от най-хубавите момченца, които съм виждала. Разкошен, идва ми да го нацелувам. Косата му също много ми харесва. Моето момче много ще ми е яко ако е с такава коса като порасне, ама баща му сигурно няма да се съгласи. 😀
При Едже просто не разбрах какво точно иска. Иначе с лошотиятя и и егоизма съм свикнала. Иска да я оставят всички на мира ли? Или просто не иска да е с майка си вече? И защо майка и го отнесе, че е добра и прощава ли, това ли и бяха доводите? Не знам, нещо не го представиха добре според мен.

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 10:50 от Десислава``

# 457
  • Мнения: 11 017
Ааа не, Озан е едно от най-хубавите момченца, които съм виждала. Разкошен, идва ми да го нацелувам. Косата му също много ми харесва. Моето момче много ще ми е яко ако е с такава коса като порасне, ама баща му сигурно няма да се съгласи. 😀

Да, бащата с право няма да се съгласи. Все пак това момче трябва да стане младеж, после мъж.  В първите 3-4 години да го третира майката като кукличка, която да разцелува, да. Но да е с вид на среден пол вече и в пубертета не е окей. Замислете се, че това разглезване дава отражение върху детето и след години.  Нещо подобно беше и с детенцето, което участваше в българския сериал "Денят на бащата", което все си мислех, че е момиче, докато не чух, че го наричат с мъжко име. И тази визия е благодарение на родителите, с букли като на кукла Барби... момче на 8 ...

# 458
  • Мнения: 14 571
Hearts Добро утро в петък! Хубав ден! Hearts









Последна редакция: пт, 22 ное 2019, 07:04 от vera17

# 459
  • Мнения: 11 017
В съботното утро, събуждам се, пускам телезора и що да видя... хаха







разпял се човекът...


(Мисля, че Sevmek sadece беше песента)

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 11:45 от diziler

# 460
  • Мнения: 14 571
Здравейте! Хубав неделен ден! Hearts







Последна редакция: нд, 24 ное 2019, 09:54 от vera17

# 461
  • София
  • Мнения: 3 434
Привет!
Вера, благодаря за прекрасните снимки.
А това е Йозге с награда за тай-добра актриса:

Поздрави и пожелания за нови роли!

# 462
  • Мнения: 14 571
Добър ден!
Нина, за наградата на Йозде! Прекрасно!... Heart















Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 10:55 от vera17

# 463
  • Мнения: 14 571
Hearts Привет в сряда ! Hearts

 "    През 2007 г. Темуз (името му на турски означава "юли") печели стипендия във Факултета по медии и комуникации в Икономическия университет в родния си град. Във втори курс заминава да учи кино в Атина по програма за обмен на студенти. "От малък съм запален киноман. Исках киното да бъде моята професия и съм благодарен на нашите, че ме подкрепиха в това решение."

 

 

 

 

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 06:07 от vera17

# 464
  • Мнения: 11 017

 "    През 2007 г. Темуз (името му на турски означава "юли")

Само да вметна, Теммуз е арабско име. В Турция просто много хора си кръщават децата с арабски имена: Али, Хасан, Мустафа, Ибрахим, Ахмед, Мохамед (Мехмет), Юсуф, Теммуз, Иса, Реджеп, Фуад, Шабан, Рамадан (Рамазан) и т.н. до безкрай. И всъщност не само в Турция, а и в много мюсюлмански държави от Европа и бившия СССР:  Босна и Херцеговина, Албания, Косово, Сев.Македония, Сев.Кипър,  Азербайджан, Казахстан, Туркменистан, Киргизстан, Узбекистан, Таджикистан, Чечения, Ингушетия, Дагестан, Татарстан, Сев. Осетия, Кабардино-Бълкария и мн.др.
Типично турски имена са например Ефе, Еге, Едже, Дениз...  Ползват се и много западни, от сорта на "Ясемин" все едно Жасмин, но в по-консервативните райони, най-вече в Анадола и в кюрдската част на Турция си кръщават децата с арабски или персийски имена. А "западните изгъзици" са за по-малко религиозните хора от егейската част, областите Измир, Айдън, Одрин и пр.

И да, повечето от месеците на турски език са като на фарси и на арабски "от гълфа", както се казва.. от Близкия Изток (шубат си е февруари, теммуз е юли и т.н), докато на арабския "дариджа"...който се говори в Магреба (Мароко, Тунис, Алжир, Либия... месеците са като на латински: януаар, фибраир ... а месец юли е: иуулиу ) Grinning Затова и иракчаните не се разбират с тунизийци и марокчани, то пък имат много общи думи с турците: мутфак, китап (кухня, книга...), тоест пълно е с арабизми в турския език. Не забравяйте, че Османската империя се е простирала поне до Багдад.

Последна редакция: ср, 27 ное 2019, 11:13 от diziler

Общи условия

Активация на акаунт